نمایندگی تعمیر یخچال و فریزر الکترواستیل در تهرانسر

پارسیان سرویس با سالها تجربه در زمینه تعمیر یخچال و فریزرهای الکترواستیل ، اکنون آماده ارائه خدمات در محل به کلیه عزیزان در تهرانسر می باشد.برای درخواست تعمیر یخچال یا فریزر خود با برند الکترواستیل کافیست با شماره 02126325790  تماس بگیرید و یا فرم درخواست تعمیر را پر کنید تا کارشناسان ما بعد از هماهنگی برای تعمیر یخچال شما خدمت برسند.

شماره تماس

شماره تماس

شماره تماس

تعمیرات یخچال الکترواستیل خود را در تهرانسر به پارسیان سرویس بسپارید​

نمایندگی تعمیر یخچال الکترواستیل تعمیرات خود را معمولا با توجه به کدهای ارور آن انجام می دهد.

مجموعه پارسیان سرویس با بیش از ده سال سابقه درخشان در زمینه نمایندگی تعمیر یخچال فریزر الکترواستیل، تعمیر ماشین لباسشویی و تعمیر لوازم خانگی خدمت رسان شما عزیزان بوده است.

مناسب ترین قیمت و کیفیت در نمایندگی الکترواستیل در تهرانسر

برای تعمیر یخچال و فریزر الکترواستیل در تهرانسر توسط نیروی مجرب نمایندگی پارسیان سرویس کافیست همین حالا با ما تماس بگیرید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات در تمام نقاط تهران

02126325790

02144334594

09129337886

در پارسیان سرویس تعمیرات انواع لوازم خانگی با مناسب ترین قیمت به خاطر تخصص تیم پارسیان سرویس انجام می پذیرد.

همچنین ارائه گارانتی یک ماهه تعمیرات نشان دهنده کیفیت خدمات الکترواستیل می باشد.

نمایندگی تعمیر یخچال الکترواستیل در شهرک غرب

از گذشته تا به امروز در صنایع مختلف پیشرفت های چشمگیری را شاهد بودیم و این پیشرفت را در صنایع لوازم خانگی شاهد هستیم یکی از بهترین اتفاقات این صنعت تولید و عرضه متنوع یخچال و فریزر است که به راحتی جوامع بشری افزوده است.

یکی از محصولات پرطرفدار در ایران یخچال و فریزر الکترواستیل می باشد این محصول ایرانی به دلایلی همچون قیمت مناسب و دارای ویژگی هایی که با تولیدات مشابه خارجی رقابت دارد در کشور ما طرفدارانی را از طبقات مختلف به خود جذب کرده است همین موضوع سبب شده که فروش مدل های مختلف و نمایندگی ها و خدمات پس از فروش بسیاری از برند ایرانی را شاهد باشیم

به طبع خرابی و نیاز به تعمیر در هر برند یخچال و فریزر انکار ناپذیر است و در دسترس بودن نمایندگی تعمیرات و خدمات پس از فروش یکی از الزامات می باشد به خصوص در شهرهای بزرگ و مناطق مختلف این شهرها یکی از این شهرها تهران می باشد و یکی از این مناطق تهرانسر می باشد یکی از خدماتی که مجموعه ما ارائه می دهد خدمات تعمیر یخچال و فریزر در تهران است و یکی از زیر مجموعه های اصلی این دسته خدمات تعمیر یخچال و فریزر در تهرانسر می باشد.

خدمات تعمیر یخچال و فریزر الکترواستیل در تهرانسر

همانطور که گفته شد یکی از زیرمجموعه خدمات تعمیر لوازم خانگی ما خدمات منطقه ای در کلانشهر تهران می باشد پرسنل این مجموعه دارای تجربه بسیار بالا در تعمیرات یخچال و فریزر الکترواستیل می باشند و همین امر باعث گردید که این خدمت را در منطقه تهرانسر هم ارائه نماییم خدمات این مجموعه خدمات دارای گارانتی و ضمانت تعویض قطعاتی که توسط این مجموعه تهیه می شود داراست شما می توانید برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو خدمات تعمیر یخچال الکترواستیل در تهرانسر با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

شماره ها قابلیت کلیک مستقیم را دارا می باشند.

شماره های تماس

02126325790

02144334594

09129337886

09029337886

09120906718

در ادامه برخی از کد خطا یا ارور یخچال فریزر الکترواستیل را مورد بررسی قرار داده ایم
ارور های یخچال الکترواستیل به چه معناست؟

کد خطا یا ارور یخچال الکترواستیل مدل )  ESR24 یخچال تکی)

خطا یا ارور E1 یخچال الکترواستیل

همانند مدل یخچال فریزر الکترواستیل، خطای e1 در یخچال تک الکترواستیل به خرابی و یا قطعی سنسور یخچال مربوط می گردد. سنسور دمایی یخچال و مدار برد دستگاه ممکن است ایراد داشته باشند.

خطا یا ارور E3 یخچال الکترواستیل

همانند مدل یخچال فریزر، این ارور در یخچال های تک الکترواستیل، به مشکل سنسور اواپراتور مربوط است. خرابی این سنسور و تعویض آن در صورت نیاز، یا خرابی و تعمیر مدار برد، المنت و ترموفیوز، می تواند منجر به رفع مشکل گردد.

خطا یا ارور E4 یخچال الکترواستیل

این ارور به ایراد سنسور محیط مربوط می گردد. المنت، ترموفیوز و مدار برد دستگاه باید بررسی شوند.

خطا یا ارور E5 یخچال الکترواستیل

این کد خطا به مشکل سیستم تبرید یخچال مرتبط است. احتمالاً المنت، ترموفیوز، سنسور اواپراتور یا مدار برد الکترونیک دستگاه دچار مشکل شده اند.

خطا یا ارور E9 یخچال الکترواستیل

اشکال در برفک زدایی وجود دارد. دلایل بروز خطا می تواند خرابی المنت، سوختن ترموفیوز، خرابی سنسور اواپراتور و یا ایراد مدار برد باشد.

خطا یا ارور ER یخچال الکترواستیل

ارور مربوطه به ایراد در مدار برد اصلی دستگاه اشاره دارد.

خطا یا ارور F0 یخچال الکترواستیل

خطای F0 یخچال الکترواستیل به مشکل فن اواپراتور اشاره دارد. خرابی یا سوختگی فن، قطع شدن اتصالات و ایراد در مدار برد می توانند دلایل بروز این ارور باشند.

خطا یا ارور F1 یخچال الکترواستیل

کد خطا یا ارور F1 یخچال الکترواستیل به مشکل فن کندانسور مربوط است. خرابی فن، قطعی اتصالات و یا خرابی مدار برد از جمله دلایل بروز ارور مربوطه می باشند.

کد خطا یا ارور فریزر الکترواستیل مدل ) ESF24فریزر تکی)

خطا یا ارور E2 فریزر الکترواستیل

همانند مدل یخچال فریزر الکترواستیل، اورر e2 در فریزر الکترواستیل به خرابی و یا قطعی سنسور فریزر مربوط می گردد. ممکن است المنت، ترموفیوز یا مدار برد دستگاه دچار مشکل شده باشند.

خطا یا ارور E4 فریزر الکترواستیل

ارور E4 فریزر الکترواستیل به ایراد سنسور محیط مربوط است. احتمالا المنت، ترموفیوز و مدار برد دستگاه دارای ایراد هستند.

خطا یا ارور E5 فریزر الکترواستیل

نمایش ارور E5 فریزر الکترواستیل به مشکل سیستم تبرید برمی گردد. برای رفع ارور e5 در فریزرالکترو استیل، تکنسین می بایست المنت، ترموفیوز، سنسور اواپراتور و مدار برد دستگاه را بررسی نماید.

خطا یا ارور E9 فریزر الکترواستیل

اشکال در برفک زدایی سیستم دلیل بروز خطا یا ارور E9 می باشد. در این حالت ترموفیوز سوخته است، سنسور اواپراتور خراب شده و یا مدار برد دستگاه ایراد دارد.

خطا یا ارور ER فریزر الکترواستیل

ارور ER فریزر الکترواستیل به ایراد در مدار برد اصلی دستگاه اشاره دارد.

خطا یا ارور F0 فریزر الکترواستیل

کد خطا یا ارور F0 فریزر الکترواستیل مربوط به مشکل در فن اواپراتور است. خرابی یا سوختگی فن، قطع شدن اتصالات و ایراد در مدار برد می توانند دلایل بروز این ارور باشند که برای رفع ارور f0 فریزر الکترواستیل باید توسط کارشناس متخصص مورد بررسی قرار گیرد.

خطا یا ارور F1 فریزر الکترواستیل

ارور F1 به مشکل فن کندانسور مربوط است. خرابی فن، قطعی اتصالات و یا خرابی مدار برد از جمله دلایل بروز این خطا هستند که برای رفع ارور f1 فریزر الکترواستیل باید به دقت بررسی شوند.

کد خطا یا ارور یخچال فریزر الکترواستیل مدل ESA27) ES27)

خطا یا ارور E1 یخچال فریزر الکترواستیل

بروز خطای e1 به خرابی و یا قطعی سنسور یخچال اشاره دارد. ایراد سنسور یخچال می تواند ناشی از خرابی مدار برد کنترل دستگاه باشد.

خطا یا ارور E2 یخچال فریزر الکترواستیل

بروز این خطا به مشکل در سنسور فریزر مربوط است. ممکن است ایرادی در مدار برد کنترلی دستگاه موجب خراب شدن و یا قطعی سنسور دمایی فریزر شده باشد. لذا بازرسی و در صورت لزوم تعمیر یا تعویض برد دستگاه باید صورت پذیرد.

خطا یا ارور E3 یخچال فریزر الکترواستیل

در صورتی که این ارور بر روی صفحه نمایش ظاهر شده است، سنسور اواپراتور دستگاه دچار مشکل شده است. این مشکل می تواند بر اثر عوامل مختلفی باشد. ممکن است ایراد مدار برد دستگاه باشد، یا اینکه المنت دچار مشکل شده و نیز ممکن است ایراد از ترموفیوز دستگاه باشد که معیوب شده است.

خطا یا ارور E4 یخچال فریزر الکترواستیل

در صورت خرابی و یا ایراد در المنت، ترموفیوز و یا مدار برد الکترونیک دستگاه، کد خطای e4 بر روی نمایشگر پدیدار می شود که به مشکل سنسور محیط مربوط می گردد.

خطا یا ارور E5 یخچال فریزر الکترواستیل

ارور e5 در زمانی که سیستم تبرید دستگاه دچار مشکل شده باشد، ظاهر می گردد. این کد خطا می تواند به دلایل مختلفی مانند متوقف شدن کار کمپرسور، ایراد در المنت، معیوب بودن ترموفیوز، خرابی سنسور اواپراتور و یا مدار برد دستگاه به وجود بیاید.

خطا یا ارور E6 یخچال فریزر الکترواستیل

بروز ارور E6 یخچال الکترواستیل نشان دهنده دمای بالاتر از ۱۵ درجه در داخل یخچال است. این مشکل می تواند مربوط به یخ زدن اواپراتور باشد. همچنین مشکل در گاز یا دمپر کانال هوا نیز می تواند دلیل بروز خطا باشد بنابراین رفع ارور e6 یخچال الکترواستیل نیاز به بررسی و عیب یابی دقیق توسط تکنسین متخصص دارد.

خطا یا ارور E7 یخچال فریزر الکترواستیل

خطای مربوطه به دمای سرمایش یخچال مربوط است. در این حالت دمای یخچال زیر ۴ درجه است که می تواند به دلیل ایراد دمپر و یا شکستگی کانال هوای یخچال باشد.

خطا یا ارور E8 یخچال فریزر الکترواستیل

در صورتی که ایرادی در برقراری ارتباط بین برد اصلی و برد صفحه نمایش وجود داشته باشد،  خطا یا ارور E8 نمایش داده می شود.

خطا یا ارور E9 یخچال فریزر الکترواستیل

ارور E9 یخچال الکترواستیل به مشکل در برفک زدایی اشاره دارد. دلیل بروز خطا می تواند اشکال در المنت دستگاه، خرابی سنسور اواپراتور و یا سوخته شدن ترموفیوز دستگاه باشد. همچنین احتمال دارد مدار برد ایراد داشته باشد، لذا بررسی آن ضروری است.

خطا یا ارور E10 یخچال فریزر الکترواستیل

کد خطا یا ارور e10 یخچال الکترواستیل بدلیل مشکل در فن اواپراتور نمایش داده می شود. این خطا می تواند بر اثر خرابی فن اواپراتور و یا عیب در خود اواپراتور و نبود سرما بوجود بیاید. بررسی مدار برد الکترونیک نیز می تواند به رفع ارور e10 یخچال الکترواستیل کمک نماید.

خطا یا ارور E11 یخچال فریزر الکترواستیل

کد خطا یا ارور e11 یخچال الکترواستیل مربوط به اشکال فن کندانسور برمی گردد. بررسی فن کندانسور و نیز مدار برد دستگاه برای رفع رفع ارور e11 یخچال الکترواستیل الزامی است.

خطا یا ارور E12 یخچال فریزر الکترواستیل

کد خطا یا ارور E12 یخچال الکترواستیل مربوط به اشکال در کابل دیتا و یا خرابی مدار برد یخچال است که باعث بروز اشکال در ارتباط بین برد اصلی و برد پنل دیسپلی یخچال الکترواستیل شما می شود و برای رفع ارور e12 یخچال الکترواستیل باید این موارد به دقت مورد بررسی قرار بگیرند.

کد خطا یا ارور یخچال الکترواستیل مدل ES20

کد خطا یا ارور یخچال الکترواستیل مدل ESA20) ES20) دقیقا مشابه ارور یخچال الکترواستیل مدل ES27 می باشد. بنابراین برای عیب یابی یخچال الکترواستیل ES20 می توانید از ارورهای ES27  استفاده کنید.

علت چشمک زدن درجه یخچال الکترواستیل

یکی از موارد کلافه کننده ای که بسیاری از افراد را آزار داده و فکر آنها را به خود مشغول می کند، چشمک زدن یخچال است. در مواقعی که یخچال فریزر شما چشمک می زند، در صورتی که احتمال خرابی و اتصالی سیم ها را در نظر نگیریم، که احتمال بسیار پایینی هم دارد، معمولا این اتفاق اعلام هشدار یخچال به شماست که خبر از وقوع مشکلی را در دستگاه می دهد.

اما واقعا علت چشمک زدن دمای یخچال و یا چشمک زدن درجه یخچال چیست و به چه صورت قابل حل است؟ در این مطلب آموزشی از متخصصین ما، در رابطه با علت چشمک زدن چراغ قرمز یخچال و یا علت چشمک زدن درجه یا دمای یخچال فریزر صحبت خواهیم نمود. با ما همراه باشید!

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که پس از یک اتفاق خاص و یا حتی بدون دلیل، به یکباره یخچال خود را در حال بوق زدن ببینید. در برخی موارد هم، گاها با فلاش زدن و چشمک زدن چراغ قرمز و یا درجه یا دمای یخچال رو به رو می شویم. اگر شما نیز تجربه زیادی در این خصوص ندارید و حوصله این هشدارهای مداوم را هم ندارید و از دست آنها کلافه شده اید و در صدد خاموش کردن و رفع آنها هستید، مطالبی که در ادامه برای هر مورد آورده شده است را به دقت مطالعه کنید.

در صورتی که پس از مطالعه این آموزش و انجام موارد ذکر شده همچنان با مشکل چشمک زدن یخچال خود رو به رو بودید، لازم است تا حتما از تعمیرکار باتجربه و حرفه ای برای بازدید یخچال خود کمک بگیرید. با تماس با مجموعه ما و یا تعمیرات یخچال، متخصصین ما در سریعترین زمان ممکن به منزل شما اعزام شده و مشکل را برایتان حل می کنند.

علت چشمک زدن درجه یخچال الکترواستیل

علت چشمک زدن درجه یخچال فریزر الکترواستیل و یا علت چشمک زدن درجه فریزر الکترواستیل نیز می تواند به دلایلی مثل باز ماندن درب یخچال، خراب شدن لاستیک دور درب یخچال، دمای نامناسب و سایر مواردی که پیش تر درباره آن ها صحبت کردیم رخ دهد. همچنین چشمک زدن دمای یخچال الکترواستیل می تواند به خاطر اشکال فنی مانند خراب شدن سنسور برفک زدایی، مدار برد کنترل، خراب شدن سنسور یخچال و غیره رخ دهد.

محسنات یخچال الکترواستیل

یخچال و فریزرهای خانگی و بیش از 100 دستگاه انواع یخچال و فریزرهای صنعتی ، ویترینی و همچنین انواع سردخانه ها و دیگر محصولات با کیفیت، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و پیشگامانِ کشور در حوزه صنایع برودتی می باشد.

الکترواستیل 40 سال سابقه در تولید دارد و با همکاری بیش از 1000 نفر نیروی کاردان و مجرب، استفاده از پیشرفته ترین ماشین آلات و تجهیزات تکنولوژی و برخورداری از شبکه گسترده خدمات فروش و پس از فروش توانسته است اعتماد خوبی را در میان مصرف کنندگان برای خود جلب کند.

تمام محصولات خانگی الکترواستیل دو سال خدمات گارانتی دارند و خدمات نصبش هم رایگان است.

یخچال ES27

در خصوص ظرفیت این یخچال بایستی بدانید که حجم خالص کلش 357 لیتر است. به عبارتی دیگر شما مشکلی بابت جا دادن خوراکی هایتان در آن ندارید.

اگر در سال آتی با شیب ملایم(!) افزایش قیمت برق داشتیم زیاد نباید نگران نباشید! زیرا رتبه مصرف انرژی اش A+ است.

ابعادش هم به این ترتیب است: “ارتفاع 207 سانت-عرض65 سانت-عمق 57 سانت”

2 قفسه میوه و سبزیجات، 4 طبقه طرح کریستال،محفظه لبنیات ، ظرف نگهدارنده تخم مرغ و … هم دارد.

وزنش هم آنقدرها زیاد نیست! البته با این وجود برای حمل و نقلش مطمئنا نیاز به کمک خواهید داشت! این یخچال فقط 94 کیلووزن دارد!

در مورد ویژگی های فریزرش هم می توان به 2طبقه داخل، 2طبقه در و یخ ساز مکانیکی اشاره کرد. این محصول در سه رنگ سفید چرمی، سفید ساده و طرح استیل به فروش می رسد.

این یخچال سیستم هوشمند درب، آبسردکن دارد و دوستدار طبیعت و محافظ لایه ازن هم هست.

در خصوص ویژگی های یخچال ES27به موارد زیر می توان اشاره کرد:

با داشتن پره فن های سانتریفیوژ کمترین صدا را تولید می کند و شما می توانید با آرامش خاطر شب ها را سپری کنید.

برخی از ما ها کمی وسواس فکری داریم که آیا درها را خوب بسته ایم یا خیر! سوئیچ الکترونیکی به کمک ما می آید برای تشخیص باز یا بسته بودن درب؛

برای آرامش خاطر انسان های وسواسی دور دربهایش لاستیکهایی آنتی باکتریال و خاردار دارد! البته اسمشان خاردار است، نترسید وارد دستتان نمی شوند!

البته جالب است بدانید یخچال فریزر سامسونگ مدل  RL70JCEW با ظرفیت 187 لیتر میباشد

یخچال وفریزردوقلوی ES 24

این یخچال حجم بیشتری را در خود جا می دهد. حجم خالصش 766 لیتر است و رتبه مصرف انرژی اش A+ است.

در مورد ویژگی های یخچال هم باید گفت که 2 قفسه میوه و سبزیجات، 4 طبقه طرح کریستال، محفظه لبنیات، ظرف نگهدارنده تخم مرغ دارد. فریزرش هم 10 کشو و یخ برگردان دارد.

البته با توجه به دوقلو بودن این وسیله وزنش نسبت به مدل قبلی بالاتر است و 155 کیلوگرم وزن دارد.

در خصوص ویژگی های این محصول الکترواستیل می توان به سیستم هوشمند درب، استفاده از لامپ LED، مجهز به فیلترهای نانو سیلور، لاستیکهای دور درب آنتی باکتریال و خاردار ، مجهز به سوئیچ الکترونیکی برای تشخیص باز یا بسته بودن درب ،سیستم سرمایش سریع در یخچال، قابلیت نمایش دمای داخل و خارج محصول ،آبسردکن دار، جریان هوای خنک در تمام نقاط،دارای پایه قابل تنظیم جهت تراز نمودن دستگاه و محافظ لایه ازن اشاره کرد.

نکاتی درباره یخچال فریزر الکترواستیل

  1. اولین قدم برای از کار انداختن یخچال الکترواستیل ابتدا دوشاخه برق را از پریز خارج نموده تا دستگاه خاموش گردد.

2) دوشاخه برق یخچال الکترواستیل را به پریز متصل می نماییم و بلافاصله کلیدهای Child Lock را دو بار،( power cool ( Super Freeze را یک بار و( Vacation (eco را یک بار به ترتیب فشار میدهیم.

مهم است این بند به صورت بسیار سریع از لحظه اتصال دوشاخه به پریز و فشردن کلیدها صورت پذیرد.

3) پس از فشردن کلیدهای بند ۲ بایستی تمام چراغهای برد دیجیتال روشن گردند.

4) برای تست سنسور یخچال الکترواستیل (فریزر) کلید Child Lock را فشار میدهیم.

در برد دیجیتال درقسمت دما، دمای مشاهده شده توسط سنسور داخل یخچال (فریزر) نشان داده میشود.

واضح است که این دما باید با دمای محیط داخلی مطابقت نماید که صحت عملکرد سنسور را نشان میدهد.

5) برای تست سنسور اواپراتور یخچال الکترواستیل کلید (fridge (freezer را فشار میدهیم .

در قسمت دما، دمای مشاهده شده توسط سنسور اواپراتور مشاهده شده نشان داده میشود.

لازم به ذکر است که این دما باید با دمای واقعی قسمت اواپراتور مطابقت نماید.

در غیر این صورت عملکرد سنسور اشتباه است.

6) برای تست سنسور محیط ( سنسور بر روی main board میباشد) کلید power cool (Super Freeze را فشار میدهیم.

همانند موارد قبل باید دمای قسنت برد اصلی با دمای نشان داده شده بر روی یخچال الکترواستیل مطابقت کند.

همانند بند ۴ صحت عملکرد تست میشود.

7) شایان ذکر است عدد ۰۰ نیز در یخچال الکترواستیل بروز ایراد سنسور مربوطه را مشخص می نماید.

8) جهت تست فن اواپراتور کلید alarm را فشار میدهیم. در این حالت در برد نمایشگر در قسمت دما سرعت فن اواپراتور نشان داده میشود. (دو عدد نشان داده شده هزارگان و صدگان دور فن هستند. به طور مثال ۱۹ یعنی تقریبا ۱۹۰۰ دور )

9) جهت تست فن کندانسور یخچال الکترواستیل مجدد کلید alarm را فشار میدهیم.

در این حالت در برد نمایشگر در قسمت دما سرعت فن کندانسور نشان داده میشود.

10) جهت تست کمپرسور یخچال الکترواستیل کلید SW1 (روی برد اصلی ) را فشار میدهیم.

دراین حالت کمپرسور استارت خورده و روشن میشود

اصول کار یخچال فریزر الکترواستیل

گازهای خنک کننده کجای یخچال هستند؟

بخش های اصلی سیستم خنک کننده یخچال عبارتند از :

لوله های شبکه فلزی پشت یخچال (کندانسور یا رادیاتور)

محفظه خنک کننده یا سردخانه یا جایخی (اِواپراتور)

موتور (کُمپرِسور)

سایر لوله ها و مجراهای یخچال

به عبارت دیگر، در یخچال یک مسیر کامل ایجاد شده که گاز خنک کننده در آن مسیر حرکت می کند. موتور یا کمپرسور یخچال وظیفه چرخاندن و به حرکت درآوردن این گاز را در مسیر به عهده دارد. گاز خنک کننده وقتی به جایخی می رسد، گرما را از مواد داخل آن می گیرد و خودش گرم می شود. سپس این گاز با فشار کمپرسور به میله های شبکه ای پشت یخچال منتقل می شود و در این میله ها، گاز دمای خود را از دست می دهد، یعنی با کمک هوای محیط خنک می شود و دوباره به حرکت در می آید.

اکنون آیا می توانید حدس بزنید چرا کندانسور پشت یخچال و جایخی به شکل شبکه ای و لوله لوله طراحی می شوند؟

و می توانید بگویید که چرا نباید هیچ بخش از این مسیر سوراخ شود و نشتی داشته باشد؟

انواع گازهای خنک کننده

در گذشته که در بسیاری از نقاط برق در دسترس نبود، برای سرماسازی در داخل یخچال از گاز آمونیاک استفاده می شد. این گاز بر اثر گرما منبسط می شد و در داخل مسیر حرکت می کرد و باعث خنک شدن داخل یخچال می شد. حتماً می دانید که در گذشته این یخچال ها با نفت کار می کردند. در واقع نفت سوختی بود که به جای برق، آمونیاک را در مسیر خود به گردش در می آورد تا عمل خنک کنندگی ممکن شود. یخچال های نفتی هنوز هم در برخی از مناطق دوردست مورد استفاده قرار می گیرند.

استفاده از گاز آمونیاک امروزه به طور کلی کنار گذاشته شده، چون این گاز بسیار سمی است، خاصیت انفجاری دارد و وقتی با رطوبت ترکیب شود، اثر بسیار بدی روی فلزات دیگر دارد. امروزه به جای آمونیاک از گاز فریون یا فرئون استفاده می شود که هیچ یک از معایب آمونیاک را ندارد. اما عیب عمده این گاز نیز تاثیر آن روی لایه اُزُن است که متخصصان با برخی تغییرات، اثر مخرب آن را به مراتب کم تر کرده اند.

عملکرد سیستم خنک کننده

اکنون بیایید یک بار دیگر نحوه کار یخچال را مرور کنیم:

هنگامی که کمپرسور یخچال شروع به کار می کند، گاز سردشده درون کمپرسور و مدار، با فشار زیاد به محفظه اوپراتور (سردخانه) ارسال می شود. این گاز در محفظه سردخانه گرمای داخل آن را گرفته خودش گرم می شود. با مکش کمپرسور، این گاز دوباره از محیط سردخانه خارج و به رادیاتور (کندانسور) که در پشت یخچال قرار دارد می رود. گاز در آن جا خنک می شود و مجدداً از طریق کمپرسور به گردش در می آید. این عمل به طور مرتب تکرار می شود تا محیط سردخانه به دمای مورد نظر برسد.

پس در واقع  یخچال گرمای مواد داخل خود را می گیرد و به محیط اتاق منتقل می کند و از این طریق مواد داخل آن خنک می شود.

برفک!

وقتی که هوای گرم از اطراف یک جسم سرد عبور می کند، هوایی که در تماس با جسم سرد است کمی از رطوبت خود را به صورت قطرات آب از دست می دهد. هر چه رطوبت هوا بیشتر باشد، تفاوت دمای بین هوا و جسم فوق نیز بیشتر می شود و سرعت تشکیل قطرات آب افزایش پیدا می کند.

جایخی یا سردخانه و صفحاتی که وظیفه خنک سازی را به عهده دارند سرد هستند، وقتی در یخچال باز شود و یا غذای گرم درون یخچال گذاشته شود، مقداری هوای گرم وارد یخچال می شود. همان طور که قبلاً گفته شده، مقداری از رطوبت این هوا به صورت آب و کمی به صورت لایه هایی از برفک و یا یخ در قسمت سردخانه ظاهر می شود. این برفک عمل تبادل حرارتی بین بدنه سردخانه و هوا داخل یخچال را دچار نقص خواهد کرد و سبب خواهد شد که یخچال به خوبی کار نکند.

البته امروزه در اکثر یخچال ها تدبیرهایی اندیشیده شده است که به وسیله های مختلف، این برفک ها به طور اتوماتیک از بین بروند که حتماً نام برخی از آنها را زیاد شنیده اید: نوفراست و دیفراست.

نوفراست یا دیفراست؟!

یخچال های نوفراست (No Frost) یا بدون برفک یخچال هایی هستند که طوری طراحی می شوند که اصلاً برفک نزنند. برفک نزدن یخچال ویژگی خوبی است، اما یک یخچال نوفراست واقعی خیلی گران است. متاسفانه بسیاری از یخچال های موجود در بازار که به اسم نوفراست و با قیمتی بالاتر عرضه می شوند، در عمل برفک می زنند.

یخچال های دیفراست (Defrost) یخچال هایی هستند که برفک گیری آنها به شکل دستی انجام می شود، یعنی هر وقت برفک آنها زیاد شد، باید مثلاً دکمه برفک گیری را فشار داد تا برفک آن آب شود. این یخچال ها قیمت مناسب تری دارند و به دلیل آن که اجزای آنها در دسترس است، در صورت خراب شدن، تعمیر آنها نیز بسیار راحت تر است.

برخی از یخچال ها مانند یخچال های برفاب، از نوع دیفراست اتوماتیک هستند، یعنی علاوه بر آن که مزیت های سیستم دیفراست (ارزانی و تعمیر آسان) را دارند، خودشان نیز به طور دایمی برفک را آب می کنند و برفک آب شده از طریق یک لوله خروجی به ظرف تبخیر در بالای موتور منتقل می شود. با گرمای موتور این آب تبخیر و موتور نیز خنک می شود. در صورت نگهداری مناسب، استفاده از این یخچال ها راحت و قیمت آن ها مناسب است.

شماره ها قابلیت کلیک مستقیم را دارا می باشند.

شماره های تماس

ارسال درخواست

در سریعترین زمان درخواست خود را برای ما ارسال نمایید.

شما می توانید از طریق فرم روبرو درخواست خود را برای رزرو خدمات لوازم خانگی نظیر ماشین لباسشویی،یخچال و فریزر،ماشین ظرفشویی،تلویزیون،جاروبرقی در استان تهران برای ما ارسال تا نیروی متخصص به آدرس شما اعزام شود شما می توانید برای پیگیری درخواست خود با شماره 02126325790 تماس حاصل فرمایید.