بهترین تعمیرکاران یخچال الکترواستیل برای رفاه حال شما عزیزان به نکات ایمنی و نگهداری دستگاه شما پرداخته است تا با افزایش دانش شما ؛ علاوه بر اینکه در حفظ دستگاه خود میکوشید کمتر نیازمند تعمیرات یخچال الکترواستیل خود شوید.

نکات مهم در نگهداری یخچال الکترواستیل

 • محل نصب یخچال الکترواستیل نباید مرطوب باشد.
 • بر روی سیم برق یخچال الکترواستیل وسایل سنگین قرار ندهید و در صورت مشاهده پارگی در سیم با دست خیس آن را لمس نکنید.
 • برای خارج کردن یخچال الکترواستیل از برق به هیچ عنوان با کشیدن سیم اقدام به خارج کردن دوشاخه از پریز نکنید.
 • پریز برق را چک کنید. در صورت شل بودن پریز نسبت به تعمیر آن اقدام کنید سپس دوشاخه یخچال را به پریز بزنید.
 • بر روی محصول هیچ چیزی قرار ندهید.
 • یخچال الکترواستیل را بیش از حد ظرفیت پر نکنید.
 • مواد غذایی داغ را درون یخچال قرار ندهید.
 • در صورتی که قرار است برای بیش از سه هفته از یخچال استفاده نکنید آن را از برق بیرون کشید. یخچال را از موا غذایی خالی کنید و سپس داخل آن را تمیز کنید.
 • هنگام نصب دستگاه دقت کنید هر چهار پایه یخچال الکترواستیل بر روی زمین قرار گرفته باشد.
 • ولتاز ورودی به دستگاه باید 220 ولت باشد.

در صورت بروز هرگونه ایراد در عملکرد دستگاه با نمایندگی تعمیرات یخچال الکترواستیل تماس بگیرید. خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر الکترواستیل پارسیان سرویس در تهران به شرح زیر میباشد:

 1. تعویض فیلتر یخچال الکترواستیل
 2. تعویض کمپرسور الکترواستیل
 3. تعویض فن کندانسور یخچال الکترواستیل
 4. تعویض فن داخلی یخچال الکترواستیل
 5. نشتی گیری اواپراتور یخچال الکترواستیل
 6. شارژگاز یخچال الکترواستیل
 7. تعمیر یخساز الکترواستیل
 8. تعویض شیر برقی یخچال الکترواستیل
 9. تعویض دمپر یخساز
 10. تعویض سنسور یخچال الکترواستیل
 11. تعویض ترموفیوز الکترواستیل
 12. تعویض و تعمیر برد الکترونیکی یخچال الکترواستیل
 13. شستشوی مدار گاز یخچال الکترواستیل
 14. سرویس سالیانه کندانسور یخچال الکترواستیل
 15. رگلاژ درب یخچال الکترواستیل
 16. تعویض زبانه درب بار الکترواستیل
 17. تعمیر یخچال الکترواستیل در تهران

ایرادات یخچال الکترواستیل و راه حل آنها

علت تشکیل برفک بر روی بدنه یخچال الکترواستیل چیست ، چگونه عیب یابی و تعمیر نماییم ؟

مواد غذایی را نزدیک دریچه های یخچال قرار داده اید. مواد غذایی را همواره از دریچه­ های تهویه هوا به دور نگه دارید. درب یخچال به علت وجود مانع یا خرابی لاستیک دور درب یخچال به خوبی بسته نشده است.

چرا از یخچال الکترواستیل صدای های غیر عادی به گوش می­رسد ، چگونه عیب یابی و تعمیر نماییم ؟

محل نصب یخچال تراز نیست. ممکن است شی خارجی در پشت و یا زیر یخچال الکترواستیل گیر کرده باشد پس از بررسی آن را خارج کنید. به صدا دقت کنید ؛ درصورتی که صدای شبه تیک از داخل کابین یخچال می­شنوید طبیعی است. این صدا به علت انقباض و انبساط مواد غذایی درون یخچال اتفاق می­افتد. کمپرسور یخچال معیوب است

چرا یخچال الکترواستیل روشن نمیشود ، چگونه تعمیرات را انجام دهیم ؟

اولین دلیلی که برای مشکل باید بررسی شود اتصال درست یخچال به برق است. برای این کار ابتدا باید سیم خروجی از یخچال الکترولوکس را به منظور قطعی و پارگی بررسی کنید سپس به بررسی سلامت پریز برق و یا در صورت استفاده از رابط برق به بررسی سلامت رابط برق بپردازید.

چرا درب یخچال الکترواستیل بسته نمی­شود؟

مهم ترین دلیل که نمایندگی تعمیرات یخچال الکترواستیل برای مشکل بسته نشدن درب یخچال گزارش کرده است مشکل در لاستیک دور درب یخچال الکترواستیل است. برای بررسی این موضوع راحت ترین راه این است که فضای اتاق را تاریک کرده و درب یخچال را ببندید اگر نور داخل یخچال را از بیرون مشاهده کردید لاستیک دور درب مشکل دارد و باید تعویض شود.

موتور یخچال خیلی داغ شده؟

علت داغ کردن موتور یخچال: تا ۸۰ درجه طبیعی می باشد ولی بیشتر از آن اورلود موتور را خاموش کرده و نیاز به تعویض موتور جدید می باشد.

فریزر خوب منجمد نمیکند؟

علت منجمد نکردن فریزر: دلایل متفاوتی جهت عدم فریز در فریزر را میتوان یافت ۱: ترموستات ۲: شارژ گاز ۳: کمپرسور ۴:لاستیک درب ۵: خرابی فن ۶:عمل نکردن دیفراست (این مورد در یخچالهای دیفراست قابل مشاهده می باشد) با مراجعه تکنسین و چک کردن لیست بالا علت عدم فریز مشخص می شود.پارسیان سرویس با دارا بودن تکنسین های با تجربه هزینه های شما را کاهش خواهد داد ، کافیست همین حالا با ما تماس بگیرید. علت برق دادن بدنه یخچال الکترواستیل چیست: سیمهای رابط معیوب شده است یا سر پیچ لامپ درون یخچال اتصال بدنه دارد یا ترموستات اتصال بدنه دارد یا موتور اتصال بدنه دارد.

صدای یخچال زیاد و غیر عادی است؟

علت صدا دادن یخچال:

 1. موتور معیوب است.
 2. یا اتصالات موتور به شاسی شل شده است.
 3. فن موتور دچار مشکل شده یا یخچال شما تراز نیست.

موتور یخچال خوب کار میکند، سرما مناسب است ولی لامپ روشنایی روشن نمی‌شود؟

علت:

 • لامپ سوخته است.
 • کنتاکتهای اتصال سر پیچ به لامپ خوب اتصال نمیکنند.
 • شستی معکوس لامپ معیوب است.
 • سیم کشی روشنایی اشتباه است.
 • روشن نشدن یا درست‌کار نکردن یخچال فریزر الکترواستیل چه علائمی دارد
 • نشان دادن ارور (error) روی صفحه نمایش دستگاه
 • تولید صدای ناهنجار
 • خنک نکردن
 • آب شدن یخ زدن بیش‌ازحد وسایل داخل یخچال فریزر

در صورت مشاهده موارد فوق فوراً با ما تماس بگیر‌ید تا در کوتاه‌ترین زمان تعمیرکار یخچال فریزر الکترواستیل ما را در کنار خود داشته باشید و بعد از تعمیر دستگاه خراب شما که مدت زیادی هم به طول نمی‌انجامد با خیال آسوده از آن استفاده کنید

همیشه این نکته را به یاد داشته باشید که اگر یکی از لوازم منزل شما با مشکل مواجه شود هیچ‌گاه به خودبه‌خود درست نخواهد شد و استفاده از یک یخچال فریزر یا ساید بای ساید خراب باعث آسیب دیدن دیگر قطعات خواهد شد.

ارورهای یخچال فریزر الکترواستیل

کد خطا R1 الکترواستیل این ارور در یخچال فریرزهای الکترواستیل به این معناست که مشکلی در سنسور یخچال وجود دارد؛ همچنین این مشکل می تواند از خرابی مدار برد کنترل دستگاه نیز باشد و این مورد را هم از چشمک زدن چراغ MID می توانید متوجه شوید.

نمایندگی الکترواستیل

کد خطا F3 یخچال فریزر الکترواستیل زمانیکه المنت یخچال فریزر از 85 دقیقه بیشتر کار کرده باشد، این خطا را مشاهده خواهید کرد. با دیدن این خطا باید هیتر را مورد بررسی قرار دهید و همچنین این احتمال دارد مدار برد دچار خرابی و مشکل شده و نیاز به تعمیر دارد. کد خطا C1 یخچال فریزر الکترواستیل مشکل سنسور برفک زدایی با این کد ارور به نمایش گذاشته می شود. این ارور را زمانیکه سنسور برفک زدایی به 5 درجه برسد، به نمایش در می آید. با دیدن این ارور ابتدا میزان اهم را بررسی کنید و در صورت برطرف نشدن، یا اقدام به تعویض یا تعمیر آن را کنید. کد خط D1 یخچال فریزر الکترواستیل این ارور هم برای برفک زدایی می باشد و نشان می دهد سیستم برفک زدایی یا دچار ایراد است یا اتصال کوتاهی تنها اتفاق افتاده است. برای حل این ارور نیز یا باید سنسور را تعویض یا در صورت مشکل دیگر باید آن را تعمیر کنید. کد خطا ER یخچال فریزر الکترواستیل زمانیکه خرابی در قسمت مدار برد اصلی یا خرابی در برد صفحه نمایش دیده شود، یا این ارور مواجه خواهید شد.

9 دیدگاه

  • سلام یخچال الکترواستیل قسمت پشت فریزر یخ میزنه و ارور۶ میده وداخل یخچال گرم میشه ازبرق میکشیم یخ اب میشه دوباره روشن میکنیم دوباره بعد دوروز همین اتفاق میفته دلیلش چی هست؟

 • باعرض سلام مهندس عزیز چندین بار مورد ارور راداشتیم دوبار تابحالا سنسوری درداخل بوده که ازنمایندگی تشریف آوردند و تعویض کرده اند لذا باقطع شدن سراسری برق وبرگشت با وجود داشتن محافظ برق درخور یخچال بازهم اقدام به تعبیه محافظ بین فریزر و برق شهری کرده ایم شایان ذکر است فریزر خوبیه بیشترین نقصش دررفت وبرگشت برق هست که به این درد مبتلا میشه در کنارش یخچال تک سامسونگ داریم والله مدتشان باهم مشابهت داره ولی سامسونگ را حقیقتش قبلا خریداری کردیم ودراین خصوص متاسفم که باوجود کارکردی خوب این عیب برطرف شدنی نیست و این‌قدر تابحالا بنده را بزحمت انداخته مواد غذایی هم بخاطر کارمندی تاتعدیل شدن قیمت‌ها معمولاً بخاطر فشار اقتصادی کمتری که وارد بیاید لزوماً اجبار درتهیه مواردی از مایحتاج هستیم تاتوان گذرداشته باشیم

 • با درود
  یخچال الکتروستیل دارم وقتی میزنم به برق فریزرش منجمد میکنه و میاد چند درجه زیر منفی بعد یهو درجه اش میره بالا و گرم میشه مشکلش چیه ممنون

 • باسلام من درب یخجال ک باز میشه صفحه نمایش خاموش میشه و پرپر میکنه دلیلشو لطف میکنین بگین چیه وسکل ازکجاست

 • واقعا جنش اشغال مال ماساید ازروز اول خراب بود الان میگن تعمیر میکنن بخوره توسرشون الکترواستیل خرید نکنید

 • آشغالترین یخچالی که دیدم همین الکترواستیل هستش سالی دو سه دفعه تعمیرکار میاریم باز هم پس از چند ماه همون مشکل پیدا میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *