نمیشود که صحبت از پیشرفت و تکنولوژی باشد، اما حرفی از خانه هوشمند به میان نیاید. در قرن اخیر یکی از بزرگترین دستاورد های بشر در جهت افزایش رفاه و آسایش زندگی، هوشمند سازی خانه ها بوده است. خانه هوشمند برای عاشقان تکنولوژی نامی آشنا می باشد که نشان دهنده پیشرفت فوق العاده بشر در راستا افزایش کیفیت زندگی خود است. خانه های هوشمند با ایجاد امکان کنترل تمامی تظیمات بزرگ و کوچک منزل با استفاده از اپلیکیشن،  شما را قادر به ایجاد تغیرات دلخواه خود، تنها با چند کلیک و  حتی از دورترین فواصل ، می سازد. یکی از ابزار ها و اشیایی که در خانه هوشمند میتواند مورد استفاده قرار بگیرند، یخچال فریزر های مجهز به اینترنت اشیا می باشند که توانسته اند کنترل محیط اشپزخانه را برای خانم های خانه دار بسیار آسان تر سازند. اگر شما هم به این وجه جدید از توانایی و پیشرف بشر علاقه مند هستید، به شما پیشنهاد میکنیم تا انتها این مقاله با بخش تحریریه پارسیان سرویس همراه باشد.

اینترنت اشیا چیست و چه کاربردی دارد؟

در طول تاریخ، بشر از هرابزاری بهره گرفته است تا بتواند زندگی خود را هرچه راحت تر و آسوده تر سازد. این امر برای انسان امروزه نیز صادق است. اینترنت اشیا یکی از ابداعات بشر برای راحتی هرچه بیشتر خود است. توانایی اتصال هرکدام از ابزار و مواد در دسترس در زندگی ما به اینترنت را ، اینترنت اشیا می گویند. شاید برای شما سوال شود که فایده این تکنولوژی چیست؟ با اتصال ابزار و وسایل زندگی به اشیا ، قابلیت کنترل آنها از طریق موبایل، تبلت و … از راه دور فراهم می شود و این ابزار میتوانند با یکدیگر به صورت هوشمندانه ارتباط برقرار کنند؛ درست مثل یک انسان. با این قابلیت امکان کنترل پیچیده ترین تنظیمات  این وسایل تنها با چند کلیک و حتی از راه دور نیز امکان پذیر می باشد. توجه به این امر ضروری است که تکنولوژی ها باید منجر به آسودگی هرچه بیشتر ما بشوند نه اینکه پیچیدگی بیشتری را برای زندگی ما رقم بزنند.

تعمیرات یخچال و فریزر هیتاچی

ویژگی های یخچال های مجهز به اینترنت اشیا

یکی از وسایلی که در تولید آن میتوان از اینترنت اشیا استفاده کرد، یخچال فریز می باشد.  در ادامه به برسی چند مورد از امکانات و ویژگی های یخچال فریز های مجهز به اینترنت اشیا خواهیم پرداخت.

تنظیم از راه دور

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در حین سفر، به این فکر بیفتید که ممکن است مواد غذایی داخل یخچالتان فاسد شده باشد و نیاز داشته باشد تا آنها را چک کنید. در این مواقع اینترنت اشیا به کمک شما خواهد آمد. یخچال های مجهز به این تکنولوژی، دارای دوربین هایی هستند که به شما امکان مشاهده داخل یخچال و برسی مواد غذایی و تاریخ انقضا آن ها را میدهند. علاوه براین با استفاده از این تکنولوژی، شما میتوانید به راحتی دما مناسب برای نگهداری ماده غذایی خود را هرکجا که باشید، به راحتی  تنظیم کنید.

برسی موجودی اقلام داخل یخچال

برخی از یخچال ها دارای سیستم بارکدخوان هستند. با استفاده از این قابلیت،  شما میتوانید موجودی مواد خوراکی خود را به صورت دقیق داشته باشید و حتی با استفاده از اطلاعات دریافتی، لیست خرید خود را تهیه نمایید. برخی از یخچال ها ،عملکرد فوق العاده قوی تری دارند و خودشان با اتصال به فروشگاه ها، اقدام به خرید آنلاین مواد غذایی مورد نیاز براساس لیست دریافتی می کنند.

کاهش انرژی مصرفی

اگر شما هم از پرداخت قبض های برق با اعداد سرسام آور خسته شده اید، باید به شما این نوید را بدهیم که یخچال های دارای تکنولوژی اینترنت اشیا، توانسته اند این مشکل را برای شما برطرف سازند. این یخچال ها با توجه با ساعات روز، دما هوا، فصل و…. میتوانند دما داخلی یخچال را تنظیم کنند و با این عملکرد از اتلاف انرژی جلوگیری میکنند و منجر به کاهش رقم قبض برق شما نیز خواهند شد.

ارتباط یخچال با خانه هوشمند

برخی از یخچال ها، میتوانند با سایر وسایل و ابزار هوشمند در خانه ارتباط برقرار کنند و با ایجاد ترکیبی هوشمند، منجر به راحتی بیشتر در کنار کارایی بالاتر شوند. برای مثال، برخی از این یخچال ها قابلیت اتصال به سیستم صوتی منزل را دارند.

هشدارها

در صورت بروز هرگونه مشکل در  تنظیمات، دما و… در یخچال خود، شما با یک نوتیفیکشن برروی موبایل خود مواجه خواهید شد. این به شما امکان می دهد تا با اقدام مناسب و در لحظه، از آسیب های احتمالی جلوگیری کرده و عمر و بقا مواد غذایی و یخچال خود را افزایش دهید.

تکنولوژی آینده یخچال فریزرهای مجهز به اینترنت اشیا

با پیشرفت سریع بشر در تمامی حوزه ها، مخصوصا حوزه های مرتبط با تکنولوژی و فناوری،  تقریبا در حال حاضر، چیزی برای این ابرقدرت موجودات غیر ممکن و دست نیافتنی نیست. در این راستا و به منظور خودکفا بودن هرچه بیشتر، نسل جدید یخچال های هوشمند قرار است تا  مجهز به سیستم تشخیص میکروارگانیسم هایی نظیر سالمونلا و E.Coli  باشند . این تکنولوژی منجر می شود تا یخچال بتواند براساس وجود این میکروارگانیسم ها در سطوح مواد خوراکی، زمان انقضا آن ها را پیش بینی کند.

سخن پایانه

با توجه به خصلت راحت طلبی و آسایش طلبی انسان امروزه، بشر در راستا ایجاد قابلیت هایی برای ابزار و وسایل خود به منظور کنترل تمامی تنظیمات و دسترسی به تمامی اطلاعات  به راحت ترین شیوه ممکن است . یکی از ابزار های ابداعی بشر در جهت تحقق این خواسته خود،  اینترنت اشیا است که ما در این مقاله به وجود این تکنولوژی در یخچال ها و فریز ها پرداختیم. یخچال های دارای این قابلیت، امکان کنترل موجودی مواد غذایی، تنظیم دما داخلی براساس شرایط و موقعیت و در نهایت افزایش بهره وری انرژی، ایجاد ارتباط با سایر ابزار های خانه هوشمند و …  را فراهم کرده اند.  سازندگان  نسل جدید یخچال های مجهز به اینترنت اشیا نیز، این نوید را داده اند که در حال برسی و ایجاد سیستم حساس به میکروارگانیسم ها به منظور تشخیص سریع تر انقضا مواد خوراکی هستند. امیدواریم با ارائه این مطلب توانسته باشیم تا شما را نسبت به  این ابزار هوشمند آگاه تر سازیم.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *