یخچال فریزر خوب یکی از مهم ترین و ضروری ترین لوازم خانگی مورد نیاز یک خانواده است. یخچال یکی از وسایلی است که به دلیل ماندگاری طولانی مدت باید هنگام خرید به یکسری ار نکات توجه شود. تا هر خانواده بر اساس الویت های خود بتواند یخچال فریزر مناسب و با کیفیتی را برای خود تهیه کند. در این مقاله قرار است در مورد ویژگی های یک یخچال و فریزر ایرانی صحبت کنیم تا بتوانیم به شما در انتخاب یک یخچال فریزر مناسب کمک کنیم. در ادامه همراه پارسیان سرویس باشید.

یخچال فریزر چیست؟

یکی از وسایل و لوازم ضروری که در هر خانه وجود آن لازم است. امروزه با وجود تغییرات فراوان در فضای آپارتمان ها یخچال فریزر ها هم در طرح های مختلفی طراحی شده اند.از یخچال های کوچک و معمولی تا یخچال های بزرگ همه در طرح ها و رنگ های ویژه ای به بازار اراِئه شده است. در این دستگاه ویژگی هایی وجود دارد که باید به تنوع آن و نوع آن دقت شود. این ویژگی ها و تنوع این محصول باید بررسی و مطالعه شود که در انتخاب و استفاده آن خللی ایجاد نشود.

مواردی که برای خرید یخچال فریزر باید بدانید

برخی از یخچال فریزرها به صورت جدا از هم هستند و می توان آنها را مورد استفاده قرار داد و در بعضی از مواقع هم می توان آن ها را یه یکدیگر متصل کرد.

تعمیرات یخچال و فریزر فیلور

یخچال فریزرتک درب

این مدل یخچال فریزرها به دلیل اینکه فضای کمی را ایجاد می کنند در محیط های کار .خانه ها. هتل ها،اداره ها، قابل استفاده هستند و این یخچال های قدمت طولانی دارند.

مدل بالا و پایین

این مدل که اکثرا در قیمت بالای یخچال تعبیه شده است و در قسمت پایین آن فریزر وجود دارد.

یخچال ساید بای ساید

مدل جدید یخچال فریزری که به بازرار عرضه شده است. در دسته کالاهای لوکس قرار دارد یخچال ساید بای ساید است که فضای داخل آن همانند یخچال های دو قلو برابر نیست .

یخچال فریزر سه درب

این نوع یخچال فریزر هم جز وسایل لوکس و زیبا محسوب می شود.می تواند بنا بر فضا و الویت شما انتخاب خوبی باشد.هنگام خرید به چند مورد باید دقت کرد.

1.توجه به قیمت یخچال فریزر

اولین و ابتدایی ترین الویت هر خانواده در خرید یخچال فریزر می تواند قیمتی باشد. که برای آن سرمایه گذاری می کند یعنی هر فرد باید معین کند که چه مقدار برای خرید یخچال فریزر سرمایه گذاری می کند.  در این میان برخی از انتخاب ها بعداز تععین بودجه برای خرید از انتخاب های ما حذف می شوند.

2.اندازه یخچال فریزر

هر خانواده برای تهیه یخچال فریزر باید محصولی انتخاب کند. که از درب آشپزخانه به راحتی عبور کند و قبل از خرید باید ابعاد یخچال به ابعاد آشپزخانه بخورد و مناسب آن باشد.

نمایندگی یخچال و فریزر فیلور

3.فضای داخل یخچال

قبل از خرید هر خانواده باید به فضای داخلی یخچال فریزربنا بر نیاز خود توجه داشته باشد. براساس آن خرید کند. اگر به فضای بیشتری برای لوازم یخچال فریزر نیاز است می توان به یخچال فریزر دوقلو هم برای خرید فکر کرد.

4.توجه به مصرف انرژی در یخچال فریزر

یکی از مهم ترین چیزهایی که باید هنگام خرید به آن توجه شود .برچسب انرژی محصول است.برچسب انرژی با حروف لاتین شروع می شود و هرچه به حرف آخر نزدیک می شود مصرف انرژی بیشتر می شود. اگر به برچسب انرژی توجه نکنید هزینه های زیادی را متحمل خواهید شد .

5.توجه به برفک زدایی در خرید

برخی از یخچال های قدیمی بسیار برفک می زدند و باید با دست تمیز می شدند.اما در سیستم های جدید برخی از یخچال ها بدون برفک هستند که باید به این عناصر توجه شود .

6.  قابلیت آبسرد کن و یخ ساز

برخی از یخچال ها قابلیت آب سرد کن و یخ ساز دارند. برخی دیگر این قابلیت را ندارند و اگر شما برایتان در الویت است که یخچال فریزر از این آپشن برخوردار باشد می توان در خرید به آن توجه کنند و با توجه به نیاز خود خرید کنید. در خرید یخچال فریزر برخی نکات هستند. که توجه به آن می تواند انتخاب بهتری را پیش روی شما قرار دهد. هر فرد بسته به امکانات و موقعیت های خود می خواهد بهترین یخچال فریزر را برای منزل خود انتخاب کند .و در ابتدا شما باید هدف خود از انتخاب یخچال فریزر را معین کنید.

7.توجه به جزییات در یخچال فریزر

دقیق شدن در فضای داخلی یخچال برای خانواده هایی که به جزییات اهمیت می دهند. می تواند انتخاب را برایتان راحتتر کند چون برخی خانواده ها برایشان مهم است. که وسایل صبحانه درجای خاصی از یخچال تعبیه شود و میوه ها و اغلام دیگر هر کدام از قبل در طراحی جایشان مشخص شده باشد می تواند رضایت خاطر زیادی را برای خانواده داشته باشد.

 • من چه مدل یخچالی می خواهم ؟
 • در چه ابعادی از فضای خانه من قرار داده خواهد شد؟
 • چه مقدار بودجه می خواهم برایش در نظر بگیرم؟

آیا منزل من اجاره ای است و یا منزل شخصی است و من چه یخچالی را تهیه کنم که برای جابه جایی های بعدی به کمترین مشکل و آسیب بخورم؟

 • معیارهای من برای انتخاب یخچال چیست؟
 • ظاهر زیبا وبا کیفیت یا فضای زیاد و با کیفیت ؟
 • برای چه مکانی  قرار است که یخچال فریزر تهیه کنم بسته به آن مکان برنامه ریزی خرید داشته باشم ؟
 • آیا در موقع خرید برند باید برایم با اهمیت باشد یا خیر؟
 • آیا به صورت نقد خرید می کنم یا اقساطی ؟
 • رنگ یخچال فریزر من می خوام در چه زمینه ای باشد؟

بسیاری از سوالاتی که هر خانواده بسته به شرایط خود برای خرید هر کالا باید از خود بپرسد. تا بتواند در انتخاب های خود از بهترین استاندارد ها استفاده کند. چرا که یخچال فریزر جز وسایل لوکس و ماندگار در خانه محسوب می شود و باید آن را با دقت انتخاب کرد.

 • متاسفانه برخی افراد بعد از خرید متوجه می شوند این محصول به درد
 • آشپزخانه آنها نمی خورد چون به برخی المان ها توجه نشده هنگام خرید .
 • یکی از نکات ریزی که هنگام خرید باید توجه شود.

مثلا خانواده ای دوست دارند یخچال با آپشن آبسرد کن و یخ ساز تهیه کنند اما در آشپزخانه خود این بخش تعبیه نشده است. حتی دقت به سیستم لوله کشی آشپزخانه برای خرید یخچال فریزر می تواند جلوی یک انتخاب اشتباه در خرید کالا را بگیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *