یکی از لوازم خانگی که در هرخانه ای وجود آن لازم است یخچال و فریزر می باشد. این دستگاه یکی از ملزومات در خانه برای نگهداری مواد غذایی است. برندهای زیادی در بازار تولیدات یخچال و فریزر دارند که یکی از آن ها یخچال و فریزر پروفایل است. این برند به دلیل کیفیت بالای ساخت و عمر بالای قطعات داخلی مشتریان زیادی را دارا می باشد. ولی این دلیل نیست که یخچال و فریزر پروفایل مشکلی نداشته باشد و یا با مشکلاتی مواجه نشود. در این مقاله قصد داریم در مورد ارور HRS در این دستگاه و مشکلاتی که به کرار برای این برند وجود دارد با شما صحبت کنیم. در ادامه با پارسیان سرویس همراه باشید.

دلیل نمایش ارور HRS یخچال و فریزر پروفایل

همانطور که گفته شد در این مقاله قصد داریم در مورد نکات و مشکلاتی که ممکن است. برای یخچال و فریزر پروفایل به وجود آید با شما صحبت کنیم. یکی از مشکلاتی که زیاد در یخچال ها و فریزرهای پروفایل مشاهده و گزارش شده است. نمایش ارور HRS است. اول از هرچیزی باید دلیل به وجود آمدن این ارور را بررسی کنیم و سپس به راه حل های آن بپردازیم.

یکی از قطعاتی که در عصر حاضر در اکثر یخچال و فریزرها وجود دارد و همین قطعه بیشتر خرابی های یخچال و فریزها را رقم زده است برد یخچال و فریزر است. در گذشته چنین قطعه ای در یخچال فریزرها وجود نداشت و همین امر سبب ارزان بودن خدمات تعمیرات یخچال و فریزر می شد. ولی اکنون اکثر نیازها به تعمیر از این قطعه منشا گرفته است و باید بدانید ارور HRS هم مرتبط به همین قطعه در یخچال و فریزر پروفایل است.

دلایلی که باعث خرابی برد در یخچال و فریزر پروفایل می شود جابجایی و وارد شدن ضربه به دستگاه و نوسانات جریان برق عمده دلایل آن است. پس تا اینجا دریافتیم که ارور HRS خبر از خرابی برد دستگاه می دهد. در ادامه راه حل ها و نکات دیگر را با شما بررسی خواهیم کرد.

تعمیر فریزر پروفایل در تهران

راه حل های برطرف کردن ارور HRS یخچال فریزر پروفایل

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد دلیل نمایش این ارور مرتبط به برد دستگاه است. اول از هرچزی وظیفه برد یخچال و فریزر را باید بدانیم. این قطعه دقیقا مغز یخچال و فریزر است و وظیفه کنترل تمام اجزای دستگاه را برعهده دارد. به صورت کلی باید گفت هرموضوعی که در یخچال و فریزر تاثیر گذار است مرتبط به این قطعه می شود.

مشکلاتی که می تواند بعد از صدمه دیدن برد دستگاه برای یخچال و فریزر ایجاد شود قبیل: روشن شدن چراغ های خطا،خرابی و قاطی کردن اجزای مختلف دستگاه،از کار افتادن فن و نامنظم کار کردن کمپرسور می باشد. در زیر برخی از قطعاتی که تحت تاثیر خرابی برد قرار می گیرند را بررسی کرده ایم.

 • فن یخچال
 • کمپرسور
 • المنت یخچال
 • درب ها
 • یخساز
 • سنسورها

دلیل خنک نبودن یخچال فریزر پروفایل

یکی از خرابی های رایج در یخچال فریزر پروفایل خنک نشدن دستگاه است. این مشکل دلایل مختلفی دارد که برخی از آن ها را خود شما می توانید انجام دهید. برخی از آن دلایل هم نیازمند حضور تعمیرکار است و باید متخصص برای رفع مشکل دستگاه را بررسی نماید. لازم است بدانید خیلی از مشکلاتی که برای یخچال و فریزر پروفایل به وجود می آید به صورت پیوسته می تواند برای بخش های دیگر هم ایجاد مشکل نماید. رفع مشکلات جدی یخچال و فریزر توسط شخص غیر متخصص هم می تواند مشکلات بزرگتری را برای یخچال و فریزر رقم بزند. پس در نظر داشته باشید باید حتما با نمایندگی تعمیر یخچال تماس بگیرید.

 • قرار دادن وسایل بیش از اندازه در دستگاه
 • داغی بیش از حد موتور
 • خراب شدن غذاها در داخل یخچال و فریزر
 • گرم ماندن غذا و مواد در داخل دستگاه
 • شنیدن صدای بلند از دستگاه

موارد که در خنک نشدن یخچال موثر هستند

ما در این بخش قصد داریم عمده ترین عواملی که در خنک نشدن یخچال و فریزر پیروفایل نقش دارند. را بررسی کنیم این عوامل قطعات و خرابی آن ها هم شامل می شود که در زیر آن ها را نام برده ایم. در ادامه همراه ما باشید.

منبع تغذیه یخچال و فریزر پروفایل

یکی از قطعاتی که خرابی آن می تواند نقش موثری در سرد نبودن دستگاه داشته باشد. خرابی منبع تغذیه دستگاه است. وظیفه منبع تغذیه رساندن برق به قطعات است که در زیر آزمایش ها برای تست سلامت آن را قرار داده ایم.

 • درب یخچال را یکبار باز و بسته کنید اگر لامپ روشن نشد.
 • پریز برق دستگاه را جابجا کنید و دوباره امتحان کنید.
 • بهتر است یک متخصص با یک اهم متر جریان را بررسی نماید.

تعمیر یخچال پروفایل در تهران

شماره گیرها و اندازه گیری ترموستات

یکی دیگر از قطعاتی که باید بررسی شود ترموستات است. ترموستات در دستگاه بین 35 تا 37 درجه سانتی گراد تنظیم شده است. در مدل های جدید یخچال و فریزر یک شماره گیر در محفظه دستگاه وجود دارد این واحد دوگانه است. شماره گیری باید با توجه به همین دوگانگی اندازه گیری شود که از 1 گرمترین و تا 9 که سردترین است. که باید با چرخاندن به سمت 0 خنک کننده دستگاه خاموش شود. زمان برای به کار افتادن خنک کننده 24 ساعت است.

نمایندگی یخچال فریزر پروفایل در تهران

خرابی سنسور دمای دستگاه

یکی دیگر از قطعاتی که خرابی آن می تواند در خنک نشدن دستگاه تاثیر بگذارد. سنسور دمای دستگاه است که باید برای تست سلامت آن متخصص به محل مراجعه نماید.

خرابی و خطای فن

یکی از موارد دیگر خرابی فن کندانسور دستگاه است. وظیفه این قطعه مکیدن هوا از روی کویل های کندانسور و روی کمپرسور است. ابتدا لازم است بررسی کنید پره های این فن و کویل یخ نزده باشد. با خاموش کردن طولانی مدت(بین 6 تا 12) ساعت می توان این مورد را بررسی کرد. شاید بعد از این زمان و روشن کردن دستگاه مشکل برطرف شده باشد.

نتیجه گیری

ما در این مقاله در مورد ارور مهم یخچال و فریزر پروفایل با شما صحبت کردیم. مثل همیشه پیشنهاد ما این است در صورت بروز هرگونه مشکلی بهتر است ابتدا با تعمیرات یخچال و فریزر پروفایل در تهران تماس بگیرید. همیشه وجود متخصص امر در هرخرابی الزامی است می تواند به جلوگیری از پیشرفت خرابی کمک کند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *