یکی از وسایلی که در هرخانه ای وجود آن لازم و ضروری می باشد یخچال و فریزر است این وسیله برای نگهداری مواد غذایی لازم و ضروری است و کارکردن درست آن لازم است. همه یخچال و فریزرها دارای قطعات مهمی هستند که در کنار هم این قطعات باید به درستی کار نمایند و اگر قطعه ای دچار خرابی شود ممکن است کار دستگاه را با مشکل مواجه نماید. خراب شدن قطعات و درست کردن آن ها یک موضوع تخصصی و فنی است و نیاز است که به طور حتم متخصص و تعمیرکار مرتبط با آن دستگاه را درست نماید. یکی از برندهای مطرح در حوزه یخچال و فریزر که توانسته جایگاه خوبی برای خود در بین کاربران ایجاد نماید برند وستینگهاوس است که این برند به دلیل تولید یخچال و فریزرهای با کیفیت بالا و دارای تکنولوژی های روز توانسته در بین رقبا جایگاه خوبی را برای خود کسب نماید. ولی باید در نظر داشته باشید برند و کیفیت بالا دلیلی بر عدم خرابی یخچال و فریزر نیست و می توان گفت شرایط استفاده از یخچال و فریزر در خرابی و یا عدم خرابی آن بسیار نقش مهمی را ایفا می نماید. یکی از بخش هایی که در یخچال و فریزر وستینگهاوس ممکن است دچار خرابی شود و گزارش های زیادی هم در خصوص خرابی این بخش دریافت کرده ایم خرابی فن یخچال و فریزر وستینگهاوس است. در مقاله پیش رو قصد داریم در مورد دلایل خرابی و تعمیر فن یخچال و فریزر وستینگهاوس با شما صحبت کنیم. در ادامه این مقاله همراه بخش تحریریه پارسیان سرویس باشید.

تعویض و تعمیر فن یخچال فریزر وستینگهاوس

همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد قصد داریم در مورد دلایل و نشانه هایی که بعد از خراب شدن فن یخچال و فریزر وستینگهاوس ممکن است مشاهده نماییم با شما صحبت خواهیم کرد. همانطور که می دانید یکی از قطعات مهم در یخچال و فریزرها فن است و ممکن است در برخی از مدل های یخچال و فریزر شاهد چند فن در بخش های مختلف باشیم. هرکدام از این فن ها برای کاری در آن بخش قرارگرفته است و هرکدام باید به درستی کار خود را انجام دهند. خرابی هرکدام از این فن ها ممکن است دلیل خاص خود را داشته باشد و نشانه های مرتبط با خود را دارا باشد. در این مقاله مهم قصد داریم در مورد این فن ها در یخچال و فریزر وستینگهاوس با شما صحبت نماییم و لازم است بدانید بخش های مهمی را در این مقاله برای شما بررسی کرده ایم. بخش هایی که در این مقاله برای شما بررسی شده است مباحث فنی و بسیاز مهمی است و باید در نظر داشته باشید در صورتی که نشانه و دلیل خرابی در صورتی که فنی و تخصصی باشد باید به طور حتم توسط متخصص برطرف و بررسی شود و برخی از خرابی ها را می تواند توسط خود کاربر با روش های خانگی برطرف و رفع عیب شود. در مقاله پیش رو تمام این موارد برای شما ذکر خواهد شد در ادامه این مقاله با تعمیرات یخچال و فریزر وستینگهاوس همراه باشید.

تعداد فن های موجود در یخچال فریزر وستینگهاوس

یکی از موضوعاتی که باید در ابتدای این مقاله به بررسی آن بپردازیم و بسیار مهم است تعداد فن های موجود در یخچال و فریزر وستینگهاوس است. باید بدانید در یخچال و فریزر وستینگهاوس در مدل های مختلف تعداد فن ها متغیر است و ممکن است در برخی از مدل ها یک فن و برخی از مدل ها سه فن وجود داشته باشد. در ادامه این بخش قصد داریم در مورد تعداد فن های یخچال و فریزر وستینگ هاوس و وظیفه هرکدام با شما صحبت نماییم.

فن کمپرسور یخچال فریزر وستینگهاوس

یکی از فن هایی که در یخچال و فریزرها و در همه مدل های یخچال و فریزر وستینگ هاوس وجود دارد فن کمپرسور است. این فن که در قسمت پشتی یخچال و فریزر قرار دارد وظیفه خنک کردن کمپرسور را بر عهده دارد و از طریق کویل های بیرونی هوای خنک را وارد و کمپرسور را خنک می کند.

فن اوپراتور یخچال و فریزر وستینگهاوس

یکی دیگر از فن های مهم در یخچال و فریزرها که در یخچال وستینگهاوس هم وجود دارد فن اوپراتور می باشد که این فن در کابین یخچال و فریزر قرار دارد. وظیفه این فن برقراری گردش هوا در داخل سیم پیچی کابین است و وظیفه خنک کردن این بخش را برعهده دارد. لازم است بدانید در صورتی که سروصدای زیادی از داخل کابین شنیدید باید به سراغ تعمیر و یا و تعویض این فن بروید.

فن داخلی یخچال فریزر وستینگهاوس

یکی از فن های مهم دیگر در یخچال و فریزر وستینگهاوس فن داخلی دستگاه است. لازم به ذکر است این فن در برخی از مدل های قدیمی دستگاه وجود ندارد. وظیفه این فن به حرکت در آوردن هوای گرم داخل یخچال و فریزر است و جایگزین کردن هوای خنک در داخل دستگاه است.

روغنکاری فن یخچال و فریزر وستینگهاوس

یکی از مواردی که سبب خرابی زودهنگام فن های یخچال و فریزر می شود و باید به آن توجه ویژه ای داشت خشک شدن فن ها می باشد. بعد از گذشت زمان زیادی که از یخچال و فریزر استفاده می کنید لازم است که فن های دستگاه را روغنکاری نمایید. این کار می تواند در روان کار کردن فن های یخچال و فریزر بسیار کارساز باشد و خرابی این فن ها را به حداقل ترین حالت ممکن خود می رساند برای این کار می توانید راهکارهایی که در زیر بررسی کرده ایم را مطالعه نمایید.

  • ابتدا باید دستگاه را از برق جدا کنید.
  • سپس محفظه مربوط به فن را جداکنید تا به فن دسترسی داشته باشید.
  • در این مرحله نیاز است که بررسی کنید فن گرد و غباری نداشته باشد.
  • لازم است بدانید گرد و غبار به تنهایی می تواند کارکرد فن را دچار اختلال نماید.
  • اگر دیدید فن دارای گرد و غبار نیست لازم است بررسی کنید فن به راحتی گردش دارد یا خیر
  • در این مرحله کمی روغن برروی شافت فن بریزید.

نتیجه گیری

در این مقاله برای شما تعمیر و تعویض فن یخچال و فریزر وستینگهاوس را بررسی کردیم و لازم است بدانید در صورتی که فن یخچال و فریزر شما دچار خرابی شده است لازم است با نمایندگی یخچال فریزر وستینگهاوس در بخش فنی پارسیان سرویس که شماره های آن در آخر همین مقاله قرار گرفته است در تماس باشید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *