یکی از برندهای مطرح در تولید یخچال و فریزرهای با کیفیت و قیمت استثنائی که یکی از برندهای مطرح ایرانی هم هست امرسان است که می توان تولیدات آن را در دسته یخچال و فریزرهای با تکنولوژی بالا قرار داد. یخچال و فریزرهای امرسان به دلیل وجود رقابت در این بازار تمام تلاش خود را کرده است که در تولیدات خود از قطعات با کیفیت بالا و تکنولوژی های برتر و به روز بهره بگیرد و همین امر هم سبب شده است که تولیدات این برند جز پرمشتری ترین برندهای موجود بازار تبدیل شود. یکی از بخش هایی که در یخچال و فریزر امرسان قرار دارد و باید در مورد آن اطلاعاتی داشته باشید دکمه هایی است که در پنل یخچال و فریزر قرار دارد. این دکمه ها و گزینه ها هرکدام به صورت جداگانه وظیفه صادر کردن پیامی را به برد و سپس به قطعات دیگر را برعهده دارند. برای اینکه بتوانید با یخچال و فریزر به درستی کار کنید و از تمام امکانات آن استفاده نمایید لازم است هرکدام از این دکمه ها را به صورت جداگانه بشناسید. در این مقاله قصد داریم در مورد کارایی و عملیاتی که این دکمه ها انجام می دهند با شما صحبت نماییم و لازم است بدانید در این مقاله نکات بسیار مهمی وحود دارد که برای درک هرچه بهتر موضوع باید آن را تا آخر به صورت دقیق مطالعه نمایید. در ادامه این مقاله همراه بخش تحریریه پارسیان سرویس باشید.

معرفی گزینه ها و دکمه ها در پنل یخچال و فریزر امرسان

همانطور که در ابتدای این مقاله توضیح داده شد یکی از ویژگی هایی که در یخچال و فریزرهای جدید بسیار کاربرد دارد و کار با یخچال و فریزر را برای ما بسیار آسان کرده است دکمه های پنل جلویی یخچال و فریزر است که هر کدام از این دکمه ها وظیفه ارسال فرمان به یک بخش از دستگاه را دارا می باشند. لازم است بدانید که شناخت کامل این دکمه نیازمند مراجعه به دفترچه دستگاه است و ما در این مقاله به صورت کلی برخی از آن ها را که در اکثر مدل ها مشترک هستند را برای شما بررسی کرده ایم. لازم است در صورتی که هر کدام از عبارات در این مقاله شبیه به عبارت درج شده برروی پنل دستگاه شما نیست به دفترچه راهنمای یخچال و فریزر فیلور خود مراجعه نمایید. در صورتی که هر کدام از این دکمه ها کار نکردند و یا دچار خرابی شدند لازم است با نمایندگی یخچال و فریزر امرسان در بخش فنی پارسیان سرویس که شماره های آن در آخر این مقاله قرار گرفته است در تماس باشید.

دکمه on/off در یخچال و فریزر امرسان

یکی از گزینه های اصلی در پنل دکمه های یخچال و فریزر امرسال دکمه on/off است. این دکمه برای روشن و خاموش کردن یخچال و فریزر کابرد دارد.

گزینه Up/Down در یخچال و فریزر امرسان

یکی دیگر از دکمه های موجود در پنل یخچال و فریزر امرسان گزینه Up/Down است که برای پیمایش در منو و کم و زیاد کردن دمای دستگاه کاربرد دارد.

Freez/Freezer در یخچال و فریزر امرسان

این دکمه هم همانند گزینه های دیگر بسیار مهم است و برای زمانی است که می خواهید درجه دمای بخش فریزر امرسان را تنظیم و یا تغییر دهید.

دکمه Ref/Freedge یخچال فریزر امرسان

یکی دیگر از دکمه های اصلی در پنل جلویی دستگاه است که همانطور از اسم آن مشخص است برای تنظیم درجه دمای بخش یخچال کاربرد دارد و استفاده می شود.

Temp یا Warmer/Colder

در برخی از مدل های یخچال و فریزر امرسان که شاید دکمه تنظیم دما بخش ها به صورت جدا قرار نگرفته این دکمه به صورت کلی برای تنظیم کردن دمای یخچال و فریزر به صورت یکجا استفاده می شود.

دکمه Ice/water در یخچال فریزر امرسان

این دکمه که در مدل های جدید یخچال و فریزر امرسال قرار دارد و کاربرد زیادی هم دارد برای خاموش کردن و یا روشن کردن بخش آبسردکن و یخساز یخچال فریزر امرسان کاربرد دارد و استفاده می شود.

گزینه Ice off

این گزینه که در برخی از مدل ها ممکن است وجود داشته باشد و بسیار هم استفاده می شود و از اسم آن مشخص است برای روشن و خاموش کردن بخش یخساز است.

Ice Type

این دکمه برای انتخاب یخ است که چه نوع و چه مدلی از یخ از قسمت یخساز یخچال و فریزر امرسان خارج شود.

Ice maker lock در یخچال سایدبای ساید امرسان

یکی از دکمه هایی است که در یخچال و فریزر ساید بای ساید امرسان قرار دارد و می توان گفت یکی از گزینه های مهم در این مدل است. این گزینه در سایدبای ساید برای فعال و غیرفعال سازی یخساز کاربرد دارد.

Ice plus

این گزینه که به خصوص در مدل های جدید یخچال و فریزر امرسان قرار دارد برای زمانی است که در زمان خیلی کم نیاز به تولید یخ زیاد داریم.

Ice cube

این گزینه برای تولید یخ قالبی در یخچال و فریزر سایدبای ساید امرسان است و برای مواقعی کاربرد دارد که نیاز به تولید یخ به صورت قالب بندی داریم.

Ice crushed

این گزینه یخ را به صورت خرد شده در بخش یخساز دستگاه تولید و خارج می نماید.

Reset

این دکمه که می توان گفت کاربرد مهمی در یخچال و فریزر امرسان دارد برای بازنشانی تنظیمات یخچال و فریزر امرسان کاربرد دارد.

دکمه Child lock یخچال و فریزر امرسان

یکی دیگر از دکمه هایی که در پنل یخچال و فریزر امرسان کاربرد دارد و از آن برای زمانی استفاده می کنید که می خواهید گزینه ها را به صورت موقت قفل و یا به اصطلاحی قفل کودک دستگاه را فعال نمایید.

گزینه Energy Saver در یخچال فریزر امرسان

یکی دیگر از گزینه های کاربردی در یخچال و فریزر امرسان Energy Saver می باشد و همانطور که از نام آن مشخص است برای ذخیره نیرو و یا فعال کردن گزینه استفاده در حالت کم مصرف می باشد.

نتیجه گیری

در این مقاله ما تلاش کردیم در مورد دکمه ها و گزینه هایی که در یخچال و فریزر امرسان قرار دارد با شما صحبت نماییم و لازم است بدانید این گزینه ها در یخچال و فریزر امرسان متفاوت است و در برخی از مدل ها ممکن است تفاوتی داشته باشد. در صورتی که نیاز به تعمیرات یخچال و فریزر امرسان داشتید می توانید از طریق شماره های زیر با بخش فنی ما در تماس باشید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *