یکی دیگر از برندهای مطرح در بین رقبای بازار یخچال و فریزر، برند سایوان می باشد. سایوان یکی از برندهایی است که می توان گفت بیش از 4 دهه در ایران فعالیت داشته است. تولیدات این برند به دلایل مختلف از جمله قیمت مناسب و کیفیت بالای ساخت توانسته در بین کاربران و مشتریان این عرصه محبوبیت انکار ناپذیری داشته باشد. ولی به طبع هر وسیله برقی به خصوص لوازم خانگی در دسته یخچال و فریزر مشکلاتی را می تواند داشته باشد. یکی از مشکلاتی که از طرف کاربران از ما زیاد پرسیده می شود یخ زدگی و انجماد محفظه داخل یخچال و فریزر است. این مشکل می تواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد که ما در این مقاله تلاش کرده ایم دلایل یخ زدگی داخل یخچال و فریزر سایوان را بررسی نماییم. لازم است این مقاله را به صورت کامل مطالعه و بررسی نمایید. در ادامه این مقاله با پارسیان سرویس همراه باشید.

دلیل یخ زدگی داخل یخچال و فریزر سایوان

همانطور که در ابتدای این مقاله توضیح خلاصه ای داده شد یکی از مشکلات رایج در یخچال و فریزر سایوان یخ زدگی داخل کابین دستگاه است. این مشکل دلایل زیادی می تواند داشته باشید که باید به صورت تخصصی توسط افراد فنی بررسی شود. ولی به صورت نکات کاربردی در این مقاله برخی از رایجترین دلایل این مشکل را برای شما بررسی می کنیم. در ادامه این مقاله موارد را به صورت دقیق مطالعه نمایید و نکات را به صورت کامل به کار بگیرید. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

شاید برای شما کاربردی باشد: نمایندگی یخچال سایوان در تهران

ایجاد مشکل در برد الکترونیکی یخچال و فریزر

یکی از قطعاتی که می تواند خرابی و مشکل آن مسبب یخ زدن کابین و یا مواد غذایی در داخل یخچال شود بردالکترونیکی است. این قطعه که به عنوان مغز یخچال و فریزر عمل می کند و می تواند خرابی آن غیر از این مشکل مشکلات دیگری را برای شما همراه داشته باشد. برد الکترونیکی یخچال و فریزر سایوان یکی از قطعاتی است که عملکرد بخش ها و قطعات مختلف را کنترل می نماید. یکی از قطعاتی که توسط این بخش کنترل می شود سنسور کنترل دما می باشد که همین امر سبب افزایش سرما در یخچال می شود و موجب یخزدگی در دستگاه می شود.

خرابی و ایجاد مشکل در عملکرد ترموستات یخچال و فریزر

یکی دیگر از قطعاتی که وظیفه کنترل دمای یخچال و فریزر را بر عهده دارد ترموستان است. این قطعه که توسط سیم به کمپرسور متصل است فن های دستگاه را روشن یا خاموش می نماید. یکی از قطعاتی که در یخچال و فریزرها در معرض خرابی می باشد ترموستات است که باید همیشه کنترل شود.

خرابی قطعه ترمیستور

یکی دیگر از قطعاتی که وظیفه کنترل دمارا بر عهده دارد سنسور ترمیستور یخچال و فریزر می باشد. اجزای تشکیل دهنده این سنسور یک کپسول پلاستیکی می باشد که از طریق دو سیم به این سنسور متصل است. این قطعه بر سر راه ورودی هوا قرار دارد که می تواند خرابی آن سرما و برودت را در یخچال سایوان افزایش دهد و همین امر هم موجب یخ زدگی در دستگاه خواهد شد.

خرابی ورودی هوا و دمپر آن

یکی دیگر از قطعاتی که می تواند خرابی آن موجب بروز مشکل یخ زدگی در یخچال شود دمپر هوا می باشد. این قطعه وظیفه متعادل کردن دمای درون دستگاه را عهده دار می باشد و به متعادل سازی دما و هوای فن اپراتور می پردازد. وقتی حساسیت این قطعه کم شود موجب یخ زدگی در یخچال و فریزر می شود.

مطالعه شود: نمایندگی فریزر سایوان در تهران

خرابی برد کنترل دمای یخچال و فریزر

یکی دیگر از قطعات مهم در یخچال و فریزرها سنسور کنترل دمای یخچال و فریزر است. وظیفه این قطعه کنترل دمای داخل کابین به خصوص محفظه میوه و سبزیجات است. یکی از خرابی ها و مشکلات رایج در این قطعه می توان به نوسان ولتاژ برق اشاره کرد که یکی از دلایل اصلی خرابی آن می باشد. هرگونه خرابی و مشکل در این بخش می تواند منجر به یخ زدن مواد غذایی و کابین یخچال و فریزر شود که باید توسط متخصص بررسی و تعویض گردد.

تنظیم نبودن درجه دمای یخچال

یکی دیگر از احتمالاتی که باید بدهیم و نیاز است بررسی کنید دمای تنظیم شده یخچال و فریزر است. بالا بودن درجه دما در برخی از مدل های یخچال و فریزر می تواند منجر به یخ زدن مواد غذایی به خصوص میوه و سبزیجات در داخل کابین شود. قبل از اقدام به هرکاری ابتدا بررسی کنید درجه دمای یخچال و فریزر شما تنظیم باشد.

عدم قرار دادن یخچال و فریزر در مکان مناسب

یکی از موضوعاتی که می تواند مشکلات زیادی در یخچال و فریزر ایجاد نماید مکانی است که دستگاه را در آن قرار داده اید. باید دقت داشته باشید جایی که یخچال و فریزر را قرار می دهید دارای ویژگی های خاصی مثل دور بودن از وسایل گرمایشی، دور از تابش مستقیم نور خورشید و هموار بودن سطح زیرین تراز بودن دستگاه است که باید همه این موارد و موارد دیگر که در مقالات نکات نصب و نگهداری یخچال و فریزر سایوان بیان شده است را رعایت فرمایید.

خرابی و پوسیدگی لاستیک دور درب یخچال و فریزر

یکی دیگر از قطعاتی که می تواند خرابی آن سبب بروز یخ زدگی در یخچال و فریزر سایوان شود خرابی لاستیک دور درب آن است. باید بررسی کنید که این لاستیک بدون ترک و جداشدگی و پارگی باشد که اگر هرگونه ترک یا آثار پوسیدگی در آن مشاهده شود باید به سرعت تعویض شود.

نتیجه گیری

ما در این مقاله تلاش کردیم در مورد یخ زدگی در یخچال و فریزر نوفراست سایوان با شما صحبت کنیم. لازم است در صورت بروز هرگونه مشکل فنی مهم باید با نمایندگان ما در بخش نمایندگی یخچال و فریزر سایوان در تماس باشید. 90 درصد مشکلات و دلایل این مشکل فنی و تخصصی است که باید حتما توسط تعمیر کار و متخصص این امر بررسی شود. شما می توانید از طریق شماره های زیر با ما در تماس باشید و در خواست خدمات خود را از طریق تماس با ما ثبت نمایید تا در سریعترین زمان ممکن متخصصین ما به محل شما مراجعه و مشکل شما را بررسی و حل نمایند.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *