موتور یخچال از جمله مهم ترین قسمت های یخچال فریزر جنرال الکتریک محسوب می شود به همین دلیل در صورت خراب شدن این سیستم لازم است در اسرع وقت توسط یک تعمیر کار ماهر عیب  یابی شده و تعمیر شود. به صورت کلی باید بگوییم عیب یابی مربوط به موتور یخچال کاری تخصصی محسوب می شود و در صورت عدم توانایی لازم باعث ایجاد مشکلات بیشتر در سیستم یخچال خواهد شد. در این مقاله قصد داریم در مورد موارد مهمی که به موتور یخچال و فریزر جنرال الکتریک مرتبط است و راه حل های رفع آن ها و تعمیر و تعویض موتور یخچال فریزر جنرال الکتریک با شما صحبت کنیم. در ادامه این مقاله با پارسان سرویس همراه باشید.

خدمات تعمیر موتور یخچال جنرال الکتریک

در واقع باید بگوییم تعمیر موتور یخچال جنرال الکتریک شامل بررسی وضعیت و نوع عملکرد رله ی یخچال و کمپرسور، سوختن و یا نیم سوز شدن موتور یخچال، رله استارت و… می شود که هر کدام باید به صورت جداگانه مورد ارزیابی قرار گیرد.شما می توانید برای جلوگیری از آسیب بیشتر به سیستم یخچال جنرال الکتریک با مراکز تعمیر وسایل برقی محل سکونت تان تماس گرفته و درخواست اعزام نیروی تعمیر کار متخصص را به منزل تان نمایید زیرا در وقت و هزینه ی شما صرفه جویی می شود. درباره ی تعویض و تعمیر موتور یخچال باید بگوییم که این کار بسیار  تخصصی است و حساسیت زیادی دارد همچنین در صورت عدم مهارت کافی ممکن است باعث ایجاد اشکال در سایر بخش های یخچال شود بنابراین لازم است توسط فرد متخصص عیب یابی و تعمیر شود.

بخوانید: تعمیرات یخچال جنرال الکتریک

مراحل تعویض موتور یخچال جنرال الکتریک چگونه است؟

  1. در گام اول لازم است پس از تست موتور توسط دستگاه مخصوص، رطوبت را از کوپلاسیون و گاز را از لوله های کمپرسور به صورت کامل و اصولی خارج کنید.
  2. پس از آن باید برای خارج کردن موتور سوخته از محفظه اقدام کنید.
  3. در این مرحله لازم است فیلتر درایر به کیپلاسیون متصل شود.
  4. باید سر اصلی کمپرسور را به شیر الف یخچال با استفاده از دستگاه هوا گاز متصل کنید.
  5. سپس میزان گاز مورد نیاز کمپرسور را با دستگاه مخصوص وارد کنید.
  6. مرحله ی آخر مربوط به وکیوم سازی است که باید توسط قرار گرفتن دستگاه مخصوص روی شیر الف انجام شود.

بررسی علائم خرابی موتور یخچال جنرال الکتریک

خراب شدن موتور یخچال جنرال الکتریک می تواند علت های بسیار زیادی داشته باشد که از جمله مهم ترین آن ها می توانیم به بروز مشکل در فن کمپرسور، شارژ گاز یخچال، سیستم کمپرسور و…و اشاره کرد.بنابراین لازم است برای تعمیر و بهبود عملکرد موتور یخچال علائم ایجاد مشکل در آن را بدانید که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.ایجاد سر و صدا، روشن و خاموش شدن های ناگهانی یخچال، ضعیف شدن عملکرد فن موتور و کمپرسور یخچال، نوسانات دما در حسگر هال  یخچال و… می تواند از نشانه های اصلی خراب شدن موتور یخچال می باشد که لازم است در اسرع وقت برای تعمیر آن اقدام نمایید.

مقاله مرتبط: تعمیرات فریزر جنرال الکتریک

عیب یابی موتور یخچال جنرال الکتریک

عیب یابی صحیح موتور یخچال جنرال الکتریک بر اساس بررسی سیستم های داخلی آن و نشانه هایی که بیان شد می تواند شما را در تعمیر و تعویض موتور یخچال کمک کند همچنین در ادامه به معرفی و بررسی نشانه هایی که می تواند در تشخیص عیب یابی موتور یخچال موثر باشد خواهیم پرداخت:

1. موتور یخچال کار نمی کند

اگر کمپرسور یخچال جنرال الکتریک و یا رله استارت دچار مشکل شود موتور یخچال به درستی کار نمی کند و یا ممکن است مشکلاتی مانند سوختن موتور را به دنبال داشته باشد.

2. موتور یخچال روشن نمی شود

اگر قطعات اصلی تشکیل دهنده ی یخچال مانند ترموستات، کمپرسور و یا رله اورلود دچار مشکل شود در این صورت موتور یخچال به درستی کار نمی کند بنابراین لازم است در اسرع وقت و برای تعمیر موتور اقدام کنید.

تعمیرات یخچال سایدبای ساید جنرال الکتریک

3.  عدم انتقال برق کافی به کمپرسور یخچال جنرال الکتریک

عدم انتقال برق به کمپرسور از طریق قسمت رله استارت یخچال، خراب شدن ترموستات و عدم عملکرد مناسب کمپرسور، سوختن موتور و قطع ارتباط سیم پیچ ها از جمله دلایل مهم روشن نشدن موتور یخچال جنرال الکتریک است.

در واقع اگر موتور یخچال دچار  مشکل شود یخچال به درستی کار نمی کند یعنی فرآیند تولید سرمای مناسب و استاندارد با ایرادات فنی موجه می شود بنابراین لازم است در اسرع وقت برای تعمیر و تعویض موتور یخچال با تعمیر کار ماهر مشورت نمایید.

4. داغ کردن موتور یخچال جنرال الکتریک

داغ شدن موتور یخچال و یا افزایش دمای بی رویه و غیر طبیعی به صورت ناگهانی از مهم ترین نشانه هایی است که بیانگر عملکرد ضعیف موتور یخچال است همچنین از مهم ترین دلایل برای بالا رفتن حرارت یخچال می توانیم به سوختن کمپرسور و یا ایجاد اختلال در عملکرد  فن موتور و یا رله اورلود اشاره کرد که لازم است برای جلوگیری از ایجاد مشکلات بیشتر برای رفع ایراد یخچال توسط تعمیر کار ماهر اقدام کنید.

چگونه موتور یا کمپرسور سوخته یخچال جنرال الکتریک را تشخیص دهیم؟

1. روی صدای موتور حساس باشید.

صدای موتور یکی از بارز ترین نشانه های وجود اشکال در موتور یخچال جنرال الکتریک است و برای اینکار لازم است در گام اول یخچال را جلو بکشید تا از دیوار و یا اجسام دیگر فاصله داشته باشد.

در صورتی که هر 3 دقیقه یکبار صدای ممتد بیپ را شنیدید به معنای آن است که دمای موتور تا حد بسیار زیادی افزایش یافته بنابراین لازم است برای جلوگیری از سوختن موتور در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام کنید تا از خسارت ها و ایجاد مشکلات بیشتر در سیستم یخچال جلوگیری شود.

2. گرمای بیش از حد موتور یخچال را نادیده نگیرید

اگر شما با توجه به نشانه های خراب شدن فن خنک کننده ی موتور یخچال جنرال الکتریک در اسرع وقت برای تعمیر آن اقدام نمایید می توانید از سوختن کمپرسور یخچال جلوگیری کنید برای این منظور لازم است به بررسی دمای یخچال تان حساس باشید و در صورت گرمای بیش از حد و یا ایجاد صداهای غیر طبیعی در اسرع وقت برای تعمیر آن اقدام نمایید شما می توانید از طریق شماره های زیر با بخس نمایندگی یخچال فریزر جنرال الکتریک در پارسیان سرویس در تماس باشید.

شما برای تعویض یا تعمیر موتور یخچال لازم است عمر مفید موتور را در نظر داشته باشید معمولا عمر موتور یخچال فریزر جنرال الکتریک حدود 10- الی 15 سال است ضمن اینکه باید برای افزایش طول عمر مفید موتور و یا سالم نگه داشتن یخچال روش مناسب و استاندارد را برای استفاده ی درست از آن که در کاتالوگ محصول نوشته شده است مطالعه کنید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *