امروزه یکی از مهم ترین خدمات در حوزه ی تعمیر یخچال و فریزر تعمیر یخساز است در واقع سیستم یخچال های پیشرفته از طریق اتصال لوله ی آب به سیستم یخساز شروع به درست کردن یخ می کند. در صورت ایجاد مشکل در سیستم یخساز یخچال و فریزر لازم است در اسرع وقت برای تعمیر آن را به یک تعمیر کار با تجربه بسپارید تا علت ایجاد مشکل را پیدا کرده و آن را بر طرف نماید. در این مطلب قصد داریم شما را با نحوه ی تعمیر یخساز یخچال فریزر الکترو استیل و دلایل ایجاد مشکل در قسمت یخساز آشنا کنیم پس تا پایان همراه قسمت تحریریه پارسیان سرویس باشید. در این مطلب مواردی در مورد مجموعه های تعمیرات در رابطه با این امر هم صحبت شده است. لازم است برای دریافت اطلاعات کامل این مقاله را تا پایان مطالعه نمایید.

نشانه‌های خرابی یخساز یخچال و فریزر الکترو استیل

شما می توانید با مطالعه این مطالب، مشکل به وجود آمده در سیستم یخچال و فریزر را عیب یابی کرده و برای تعمیر آن اقدام نمایید.

 1. ایجاد اختلال در عملکرد قطعات مهم یخچال فریزر الکترو استیل مانند فن کندانسور، سنسور آب، ترموستات، مدار فرمان و شیر ورودی باعث می شود علاوه بر ایجاد مشکل در سیستم کلی یخچال، یخساز آن نیز ایراد پیدا کند.
 2. عملکرد معیوب لوله ی آب یا مخزنی که به یخساز متصل است.
 3. اگر یخساز یخچال و فریزر به صورت طبیعی و اتوماتیک یخ را ایجاد نکند و یا در تولید یخ قالب های تو خالی تولید کرده و یا سرعت آن کاهش پیدا کند.
 4. اگر فیلتر یخچال و فریزر دچار گرفتگی و انسداد به دلیل رسوبات مختلف باشد.
 5. اگر در قسمت تولید یخساز حالت مکث ایجاد شده و یا منجمد شود.
 6. ایجاد حالت نشست در محل یخ ساز و یا قطع شدن ناگهانی برق در این بخش از یخچال.

در صورت بروز هر گونه مشکل در قسمت یخساز یخچال فریزر الکترواستیل لازم است بخش های اصلی مربوط به این سیستم توسط تعمیر کار متخصص مورد بررسی قرار گیرد.

مطالعه شود: نمایندگی یخچال و فریزر الکترواستیل

مراحل عیب‌یابی و تعمیر یخساز یخچال و فریزر الکترو استیل

 1. در مرحله ی اول برای تعمیر یخساز یخچال و فریزر الکترواستیل باید قسمت هایی مانند شیر آب ورودی، فیلتر ها، قسمت یخساز و … مورد بررسی قرار گیرد.
 2. در گام بعد باید قسمت یخساز مورد بررسی قرار گیرد تا علت ایجاد مشکل در این قسمت شناسایی شود همچنین لازم به ذکر است بررسی لوله های آب در پشت یخچال برای اینکه تشخیص دهیم در مسیر لوله ها گرفتگی رسوبات و یا ایجاد مانع توسط اشیاء خارجی ریز نباشد الزامی است.
 3. جرم گرفتن فیلتر مهم ترین دلیل کار نکردن یخساز یخچال و فریزر الکترو استیل است
 4. سیستم فیلتر در یخچال و فریزر الکترواستیل باعث جذب رسوبات و ذرات موجود در آب آشامیدنی شهری می شود که به مرور زمان به دلیل جذب بالا کثیف شده و احتیاج به تعویض و یا تعمیر دارد همچنین از نشانه های مهم آن تولید یخ در اندازه ای که کمتر از قالب استاندارد و یا کاهش جریان آب در یخساز است.

بنابراین به شما توصیه می کنیم برای نوشیدن آب آشامیدنی سالم و تولید یخ در قالب استاندارد حتما هر 6 ماه یکبار نسبت به تعویض یخساز یخچال حساس باشید.

کاربردی: تعمیرات فریزر الکترواستیل

بررسی مهم ترین دلایل خراب شدن یخساز یخچال و فریزر الکترواستیل

1. انسداد شیر برقی آب دلیل خرابی یخساز یخچال

یکی از دلایل عملکرد نامناسب یخساز یخچال فریزر الکترو استیل به دلیل مسدود شدن شیر برقی آب است که با ذرات موجود در آب بسته شده است.

برای رفع این اشکال لازم است در گام اول لوله ی آب ورودی یخچال را خارج کرده و در صورت وجود رسوبات آن را برطرف نمایید.

همچنین در صورت گرفتگی توری شیر برقی لازم است آن را خارج کرده و کاملا تمیز کنید در واقع اگر فشار آب کاهش یابد بیانگر وجود انسداد در توری می باشد بنابراین برای عملکرد صحیح  یخساز باید در اسرع وقت آن را تعمیر کنید.

2. تعمیر یخساز یخچال به دلیل مشکلات خود یخ‌ساز

برای تشخیص اشکال در یخساز یخچال و فریزر الکترو استیل لازم است اطلاعات کاملی درباره ی انواع ارور یخچال کسب نمایید.

ابتدا لازم است سیستم آب یخچال را مورد بررسی قرار دهید و در صورت سالم بودن آن به سراغ سیستم یخساز یخچال بروید.

همچنین لازم به ذکر است که در یخچال های پیشرفته از ایجاد گرما برای از بین بردن و یا کاهش میزان چسبندگی یخ از قالب و فرآیند جدا شدن راحت یخ استفاده شده است.

در واقع سیستم یخچال فریزر الکترو استیل به این صورت عمل می کند که زیر محفظه ی یخساز المنت تعبیه شده است که هنگام خارج شدن یخ از قالب، حرارت کمی را ایجاد کرده تا یخ به راحتی جدا شود بنابراین در صورت بروز مشکل لازم است برای عیب یابی المنت یخچال مورد بررسی قرار گیرد.

برای تشخیص اشکال در سیستم یخساز یخچال و فریزر لازم است در گام اول دکمه ی تست یخساز را فشار دهید در صورتی که یخ داخل قالب تخلیه نشده و دوباره آب وارد این محفظه نشود باید برای تعمیر یخساز یخچال در اسرع وقت اقدام کنید.

بخوانید: تعمیرات یخچال الکترواستیل

بررسی سایر دلایل کار نکردن یخساز یخچال و فریزر الکترواستیل

علاوه بر موارد گفته شده سایر دلایل مانند شکستگی محفظه ی یخساز یخچال و فریزر الکترو استیل و یا ایجاد  مشکل در سیستم برد الکترونیکی یخچال می تواند از جمله مهم ترین دلایل خراب شدن یخساز و نیاز به تعمیر آن باشد.

همچنین لازم به ذکر است که برای پیشگیری از خراب شدن یخساز یخچال و فریزر الکترو استیل می توانید دو نکته ی زیر را رعایت کنید:

 1. یخچال و فریزر را از منابع حرارت زا و گرمایشی مانند اجاق گاز و یا بخاری دور نگه دارید این کار علاوه بر صرفه جویی در میزان برق برای تولید سرما در یخچال، باعث عملکرد مناسب تر سیستم یخساز یخچال و فریزر الکترو استیل می شود.
 2. برای تبادل مناسب دما و گردش هوای مناسب در سیستم یخچال لازم است آن را نزدیک دیوار و یا سایز وسایل قرار ندهید همچنین در صورت بروز مشکل برای تعمیر یخساز یخچال و فریزر لازم است آن را در اسرع وقت نزد تعمیر کار متخصص ببرید زیرا آن ها با توجه به تجربه کاری و مهارت شان می توانند سریع تر مشکل به وجود آمده در سیستم یخساز را پیدا کرده و آن را برطرف نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *