فیلتر یخچال یکی از مهم ترین بخش های یخچال محسوب می شود که وظیفه ی آن تصفیه ی آب آشامیدنی است. در این مطلب می خواهیم نکات بسیار کاربردی و مهمی را درباره فیلتر یخچال اسنوا و ریست کردن آن در اختیار شما مخاطبان محترم قرار دهیم پس تا پایان همراه پارسیان سرویس باشید.

راهکارهای ریست کردن فیلتر یخچال و فریزر اسنوا

مدل های جدید یخچال فریزر دارای دیسپنسر اتوماتیک و یخساز است همچنین فیلتر آب استاندارد برای بهبود کیفیت آب شهری در آن تعبیه شده است. در واقع فیلتر آب مسئولیت تصفیه آب از هر گونه آلاینده، فلزات سنگین و گازهای معلق را قبل از ورود به یخساز و یا آبریز دارد. یکی از مهم ترین دلایل قرار دادن فیلتر آب در ساخت یخچال فریزر های پیشرفته این است که آب آشامیدنی دارای آلودگی، وارد یخساز نشود. معمولا روی صفحه ی نمایشگر یخچال ها هشدار تعویض فیلتر وجود دارد تا شما را از زمان مناسب برای ریست کردن آن مطلع کند.

مطالعه نمایید: نمایندگی یخچال اسنوا

کاربرد فیلتر یخچال اسنوا

معمولا برای تصفیه و ضد عفونی کردن آب آشامیدنی از کلر استفاده می شود اما لازم است بدانید مصرف بیش از حد آن می تواند مشکلات بسیار زیادی را برای  ارگان های مختلف بدن ایجاد کرده و برای سلامت دستگاه گوارش مضر باشد. ضمن اینکه آب لوله کشی شهری به دلیل عبور از لوله ها ممکن است رنگ و بوی طبیعی خود را از دست بدهد.

بنابراین از فیلتر آب در بسیاری از یخچال فریزر ها استفاده می شود که باعث حذف کلر به آب برای ضدعفونی کردن آن می شود همچنین لازم به ذکر است که فیلتر یخچال اسنوا کاربرد های بسیار مفید دیگری نیز دارد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

  • فیلتر یخچال اسنوا قابلیت از بین بردن فلزات سنگین موجود در آب را دارد.
  • فیلتر یخچال مسئولیت حذف شن ریزه و املاح مضر برای سلامت بدن انسان را دارد.
  • ضد عفونی و پاک سازی آب آشامیدنی و از بین بردن انواع انگل و آفت
  • یکی از مهم ترین وظایف فیلتر یخچال از بین بردن مواد شیمیایی آسیب زا برای سلامت بدن انسان است.
  • فیلتر یخچال در کیفیت آب آشامیدنی سالم و بهبود طعم و رنگ طبیعی آب موثر است ضمن اینکه باکتری های خطرناک موجود در آب را از بین می برد.

جنس فیلتر یخچال اسنوا

فیلتر یخچال اسنوا از جنس کربن فعال تولید شده است و به دلیل داشتن کیفیت مناسب قابلیت از بین بردن رسوبات درشت و املاح مضر را دارد.

مطالعه شود: نمایندگی فریزر اسنوا

فیلتر یخچال اسنوا چگونه کار می‌کند؟

فیلتر یخچال اسنوا از طریق ایجاد واکنش های شیمیایی میان ناخالصی های آب و کربن فعال عمل می کند در واقع کربن فعال با خنثی کردن مواد شیمیایی موجود در آب مانند یک اسفنج انواع آلاینده های مضر، باکتری ها و سموم را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد به همین دلیل باعث بهبود کیفیت طعم و رنگ آب می شود.

شما باید به صورت پیوسته به رنگ چراغ فیلتر یخچال اسنوا توجه داشته باشید زیرا قرمز رنگ شدن آن بیانگر زمان ریست کردن و یا تعویض فیلتر است.

آیا فیلتر یخچال اسنوا قابلیت حذف کامل مواد ناخالص را دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که کربن فعال قابلیت کاهش رسوبات موجود در آب را تا حد استاندارد که برای سلامت انسان مضر نباشد را دارد اما لازم به ذکر است که هیچ کدام از فیلتر های موجود در بازار توانایی از بین بردن کامل ناخالصی های آب مانند فلزات سنگین و نیترات را ندارند.

ریست فیلتر یخچال اسنوا را نادیده نگیرید

برای بهبود کیفیت سطح آب و کاهش آلاینده های آن لازم است فیلتر یخچال را به صورت پیوسته بررسی کنید. شما می توانید از طریق رنگ چراغ فیلتر یخچال زمان ریست کردن آن را تشخیص دهید. در صورت بی توجهی به تعویض آن ممکن است از طریق نوشیدن آب نا سالم مبتلا به بیماری هایی مانند سنگ کلیه، مشکلات گوارشی و… بشوید.

امروزه آب سرد کن به یکی از مهم ترین بخش های یخچال فریزر تبدیل شده است که با اتصال به شیر آب و قرار گرفتن یک فیلتر بر سر راه آن آب آشامیدنی شما را تصفیه می شود. برای نوشیدن آب آشامیدنی سالم کارشناسان پیشنهاد می کنند هر 6 ماه یک نوبت، فیلتر یخچال اسنوا ر ریست و یا تعویض کنید.روش ریست کردن در یخچال های مختلف تقریبا عملکردی مشابه یکدیگر دارد ما در ادامه مطلب قصد داریم تا درباره ریست کردن یخچال اسنوا به شما اطلاعات بسیار مفیدی را ارائه دهیم.

فیلتر یخچال را چه زمانی ریست کنیم؟

شما می توانید از طریق بررسی کیفیت آب شهری هر 6 ماه یکبار به صورت معمول فیلتر یخچال را ریست و یا تعویض کنید اما به این نکته مهم توجه داشته باشید که اگر میزان خروجی آب آشامیدنی کم شود باید زودتر برای تعویض فیلتر یخچال اقدام کنید زیرا بعضی از مناطق دارای آب سخت هستند بنابراین رسوبات ایجاد شده بر سر راه فیلتر آب جمع شده و باعث کاهش فشار آب می شود.

کاربردی: نمایندگی تعمیرات یخچال و فریزر اسنوا

لازم به ذکر است که فیلتر بعضی از یخچال ها در داخل و برخی در بیرون تعبیه شده است و بایستی برای خاموش شدن چراغ فیلتر، ریست فیلتر در اسرع وقت توسط کارشناس مربوطه انجام شده تا آب آشامیدنی شما کیفیت مناسبی را داشته باشد.

بسیاری از افراد توجه لازم را برای ریست کردن و یا تعویض فیلتر یخچال اسنوا را ندارند به همین دلیل علاوه بر کاهش مداوم قابلیت از بین بردن آلاینده و ناخالصی ها، به مرور زمان ممکن است یخچال خراب شود.

روش ریست کردن فیلتر یخچال اسنوا

برای ریست کردن فیلتر یخچال اسنوا لازم است به نکات زیر را مدنظر قرار دهید تا علاوه بر یاد گرفتن اصول استاندارد روش ریست یخچال احتیاجی به صرف هزینه برای این کار توسط کارشناس نداشته باشید.

البته لازم به ذکر است که در برخی از موارد بهتر است برای جلوگیری از ایجاد سایر مشکلات احتمالی حتما با یک کارشناس متخصص مشورت کرده و کمک بگیرید.

  • در مرحله اول لازم است دکمه Sleep و Filter را فشار داده و سپس به مدت 3 ثانیه دکمه Lock را نگه دارید.
  • سپس به مدت 3 ثانیه دکمه  Filter Resetرا نگه دارید.
  • در مرحله آخر برای انجام ریست کامل لازم است برای 3 ثانیه به صورت همزمان دکمه هایLock وIce Meke Lock  را نگه دارید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *