امروزه با توجه به نیاز بسیار زیاد افراد به استفاده از انواع لوازم برقی مانند یخچال فریزر و. رعایت نکات لازم درباره ی روش استفاده ی مناسب از این وسایل برای جلوگیری از خراب شدن و تعمیر آن ضروری است. یکی از موارد بسیار شایع در انواع لوازم برقی مانند یخچال فریزر به وجود آمدن انواع ارور در وسیله معرفی شده است. که قصد داریم در این مطلب به معرفی و بررسی انواع ارور و دلایل آن در یخچال فریزر امرسان بپردازیم. در ادامه این مقاله با پارسیان سرویس همراه باشید.

مهم ترین دلایل ارور یخچال فریزر امرسان چیست؟

تغییرات ولتاژ در یخچال و فریزر امرسان

در صورتی که به دلایل مختلف ولتاژ یخچال فریزر دچار نوسان شود عملکرد دستگاه دچار اختلال شده. همین امر منجر به ذوب شدن قطعات اصلی وسیله ی برقی می شود . همچنین این عامل تاثیر بسیار زیادی روی طول عمر وسایل برقی دارد زیرا با افزایش ولتاژ، سرعت عملکرد وسیله بیشتر شده و دستگاه سریع تر فرسوده می شود. لازم به ذکر است که افت ولتاژ در موتور الکتریکی یخچال فریزر امرسان باعث افزایش بی رویه حرارت دستگاه شده که این عامل از عمر دستگاه می کاهد و باعث به وجود آمدن ارور در انواع لوازم برقی می شود.

نوسانات مکرر برق یخچال فریزر امرسان

یکی از مهم ترین دلایل خراب شدن و ایجاد ارور در یخچال فریزر امرسان نوسانات مکرر برق به دلیل اختلال در سیم کشی برق ساختمان ها، آسیب دیدگی خطوط انتقال برق، طوفان و رعد و برق و… است.

سوئیچ های روشنایی ناکارآمد

به صورت کلی باید بگوییم سوئیچ هایی که عملکرد نامناسبی به دلیل مشکلات در اتصال پریز، مدار برق و سیم کشی آن دارند به مرور زمان باعث خراب شدن دستگاه و یا ایجاد ارور در لوازم برقی مانند یخچال فریزر می شود.

مطلب مرتبط: نمایندگی یخچال امرسان

افت برق مکرر یخچال امرسان

اگر در منبع برق خانه ی شما مشکلاتی مانند نوسانات برق و یا افت برق مکرر وجود دارد این عامل موجب عملکرد معیوب و نامناسب وسیله برقی شما و ایجاد ارور در آن می شود در واقع عدم سیم کشی مناسب ساختمان اشکال در سیستم برقی یخچال فریزر را ایجاد می کند.

کلیدهای مدار قطع شده

قطع شدن کلید های مدار لوازم برقی مانند یخچال فریزر امرسان به دلیل خاموش شدن مدار شکن ها هنگام استفاده از وسایل برقی با میزان وات بالا، می تواند باعث ایجاد ارور در وسیله برقی و به مرور زمان تخریب آن شود.

از دست دادن عایق

یکی از دلایل ایجاد اختلال در عملکرد یخچال فریزر امرسان فرسودگی در عایق جریان برق است که با ایجاد جرقه خود را نشان می دهد. ایجاد فرسودگی در عایق انتقال جریان برق باعث اختلال در حفاظت از تاسیسات الکتریکی می شود که به مرور زمان عمر مفید دستگاه را کاهش می دهد.

مدار کوتاه

اگر در جریان الکتریکی وسایل برقی مانند یخچال فریزر امرسان افزایش جریان الکتریکی به صورت ناگهانی ایجاد شود که می تواند به دلیل اتصال همزمان چند وسیله ی برقی، طوفان الکتریکی و یا سیم کشی معیوب باشد انواع ارور را در وسایل برقی ایجاد می کند و از نشانه های آن گرم شدن بیش از حد طبیعی وسیله معرفی شده است.

شاید برای شما هم مفید باشد: نمایندگی فریزر امرسان

بی توجهی به رعایت نکات ایمنی

حتما قبل استفاده از وسایل برقی از سیم کشی استاندارد و سالم آن اطمینان حاصل نمایید همچنین توجه داشته باشید که چندین وسیله برقی پر مصرف، همزمان به جریان برق متصل نباشد در واقع لازم است جریان برق را در حالت متعادل حفظ کنید.

رعایت نکات ایمنی بیان شده علاوه بر حفاظت از وسایل برقی مختلف باعث افزایش طول عمر دستگاه می شود و از به وجود آمدن ارور های مختلف جلوگیری می کند همانطور که بی توجهی به نکات ایمنی و استاندارد های دستگاه موجب تخریب وسیله می شود.

انفجار فیوز یخچال و فریزر امرسان

اگر هنگام استفاده از وسایل برقی به صورت مکرر فیوز منفجر شود در گام اول لازم است قطع کننده ی مدار را خاموش کنید و آن را از پریز خارج نمایید و در اسرع وقت برای تعمیر وسیله اقدام کنید.

همچنین به شما پیشنهاد می کنیم برای تعمیر وسایل برقی از یک کارشناس متخصص در حوزه ی تعمیرات لوازم الکتریکی کمک بگیرید.

مقاله کاربردی: تعمیرات یخچال و فریزر امرسان

در ادامه ی مطلب لازم به یادآوری است که باید شدت میزان ورود جریان برق را به لحاظ ایجاد نوسانات و تغییر ولتاژ به دلایل مختلف مورد بررسی قرار دهید زیرا این تغییرات آسیب بسیار زیادی را به موتور وسایل برقی می زند.

این نکته را مد نظر قرار دهید که پس از تعمیر وسایل الکتریکی برای اطمینان از عملکرد صحیح آن هنگام استفاده ی مجدد گواهی ایمنی الکتریکی را از کارشناس مربوطه دریافت کنید.

بهتر است هنگام خریداری انواع وسایل برقی از روش مناسب استفاده از دستگاه مورد نظر اطلاعات کامل را کسب نمایید تا از ایجاد هر گونه اختلال و مشکلات ناشی از عدم استفاده صحیح از وسیله آگاه باشید.

همچنین داشتن اطلاعات ضروری درباره نحوه استفاده صحیح از یخچال فریزر امرسان موجب جلوگیری از خراب شدن زود هنگام این وسیله می شود ضمن اینکه در هزینه های شما جهت تعمیر وسیله صرفه جویی شده و به عمر مفید دستگاه کمک می کند.

بررسی انواع ارور یخچال فریزر امرسان و نحوه ی رفع آنها

در این مطلب قصد داریم اطلاعات مناسب و کاربردی را درباره ی انواع ارور یخچال فریزر امرسان و روش رفع آن در اختیار شما مخاطبان محترم قرار دهیم.

کد خطا یا ارور CO

این ارور در یخچال فریزر امرسان به اختلال عملکرد در فن دستگاه و یا کمپرسور آن مرتبط می شود و لازم است در اسرع وقت برای تعویض فن و تعمیر خرابی برد دستگاه اقدام کنید ضمن اینکه بهتر است اتصالات مربوط به یخچال فریزر را مورد ارزیابی مجدد قرار دهید.

کد خطا یا ارور DA

این نوع ارور در یخچال فریزر امرسان مربوط به اختلال عملکرد در هیتر دمپر و یا اتصالات مربوط به آن است برای رفع آن لازم است در گام اول مقاومت هیتر دمپر بررسی شده و در صورت عملکرد نامناسب در اسرع وقت برای تعمیر و یا تعویض آن اقدام کنید البته بررسی شرایط برد الکتریکی نیز می تواند در بهبود ارور وسیله موثر باشد.

کاربردی: نمایندگی امرسان

کد خطا یا ارور DS یا D5

این کد خطای ارور در یخچال فریزر امرسان مربوط به اختلال عملکرد در سنسور دیفراست می شود که برای رفع آن لازم است نکات زیر را مدنظر قرار دهید.

  1. در گام اول لازم است میزان مقاومت سنسور بررسی شود.
  2. حتما اقدام به ارزیابی سیم های ارتباطی و اتصالات برای رفع این نوع ارور در یخچال فریزر امرسان نمایید.
  3. در مرحله آخر بهتر است برد دستگاه را بررسی و یا تعویض نمایید همچنین ممکن است سنسور دیفراست نیز احتیاج به تعمیر داشته باشد.

کد خطا یا ارور یخچال امرسان CD

در بسیاری از مواقع هنگام بروز این نوع خطا باید فن یخچال فریزر امرسان، کمپرسور و اتصالات مربوط به آن مورد ارزیابی قرار گیرد همچنین از مهم ترین دلایل بروز این نمونه ارور، می توانیم به عملکرد ضعیف کمپرسور و یا افت شدید ولتاژ اشاره کنیم.

کد خطا LA یخچال و فریزر امرسان

در این نمونه ارور اشکال در لامپ یخچال فریزر امرسان و اتصالات مربوط به آن معرفی شده است که در گام اول لازم است توسط تعمیر کار متخصص مورد ارزیابی قرار گیرد.

ارور HE در یخچال فریزر امرسان

اگر هیتر و یا المنت گرمایشی یخچال فریزر امرسان دچار مشکل و یا اختلال عملکرد شود مربوط به این نوع کد خطا در وسیله است که سبب ایجاد افت و نوسانات مکرر در ولتاژ و تضعیف عملکرد هیتر در یخچال می شود.

برای رفع این نوع ارور در یخچال فریزر امرسان لازم است نکات زیر را رعایت کنید:

  • در گام اول باید هیتر و سیم های اتصال در دستگاه مورد ارزیابی قرار گیرد.
  • اگر پس از بررسی متوجه شدید وسیله سالم است در مرحله بعد باید برد دستگاه را بررسی کنید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *