یکی از امکاناتی که در یخچال و فریزرهای تولید جدید وجود دارد و بسیارهم کاربردی می باشد یخساز و آبسردکن می باشد. این امکان در یخچال ها و فریزرها باعث شده کار ما و تعداد دفعاتی که درب دستگاه باز می شود کاهش پیدا کند. یکی از یخچال و فریزرهایی که در بازار همیشه به روزترین امکانات و تکنولوژی ها را در تولیدات خود استفاده می نماید شرکت الجی است. این شرکت در عرصه تولید لوازم خانگی فعالیت دارد و می توان گفت که سهم عمده ای از بازار به خصوص در حوزه یخچال و فریزر را ازآن خود کرده است. این شرکت توانسته تا کنون بیش از ده ها مدل یخچال و فریزر را با امکانات به روز روانه بازار نماید. یکی از ویژگی ها و امکاناتی که در یخچال و فریزرهای الجی شاهد آن هستیم وجود یخساز و آبسردکن است. این ویژگی که قبل تر هم به آن اشاره کردیم در استفاده از دستگاه کار ما را آسانتر کرده است و در کاهش مصرف انرژی بسیار موثر می باشد. در این مقاله قصد داریم در مورد یکی از سوالات پرتکرار کاربران یعنی ریست کردن فیلتر آب یخچال و فریزرهای الجی با شما صحبت نماییم. لازم است بدانید راهکارهایی که در این مقاله بررسی می شود برای اکثر مدل های یخچال و فریزر الجی کاربرد دارد. در ادامه این مقاله با بخش تحریریه پارسیان سرویس همراه باشید.

طریقه ریست کردن فیلتر آب یخچال و فریزر الجی

همانطور که در ابتدای این مقاله توضیح داده شد دریافتید قرار است در این مقاله در رابطه با ریست کردن فیلتر یخچال فریزر الجی با شما صحبت کنیم. یکی از موضوعاتی که از سمت کاربران از ما زیاد پرسیده می شود این است که چگونه می شود بعد از تعویض فیلتر و یا نمایان شدن ارور فیلتر آب آن را ریست نماییم. لازم به ذکر است نشانگر فیلتر آب یخچال و فریزر الجی در زمانی نمایش داده می شود که فیلتر دستگاه شما پر یا خراب شده است و لازم است بدانید در هر زمانی که این نشانگر فعال شد بررسی نمایید که فیلتر دستگاه سالم باشد و یا کثیف نشده باشد. اگر مطمئن شدید که این فیلتر سالم است اقدام به ریست کردن آن نمایید. در برخی از موارد هم بعد از تعویض فیلتر یخچال و فریزر الجی این نشانگر فعال می شود که لازم است مراحلی که در این مقاله آن ها را بررسی کرده ایم را مطالعه و به کار ببندید. در این مقاله موضوعات مهمی را بررسی کرده ایم که لازم است آن ها را به صورت کامل مطالعه و به کار ببندید. در ادامه همراه ما باشید.

بخوانید: تعویض فیلتر آب یخچال فریزر الجی

چرا ریست کردن فیلتر آب دستگاه مهم است

یکی از موضوعاتی که باید در این مقاله به بررسی آن بپردازیم اهمیت ریست کردن فیلتر آب یخچال و فریزر الجی است. در این بخش از مقاله مسائلی که باعث می شود این موضوع مهم باشد را برای شما بررسی می کنیم. قبل از توضیح این قسمت باید اول بدانید که فیلتر آب در دستگاه چه کاری انچام می دهد. فیلتر آب همانطور که از اسم آن مشخص است برای تمیز کردن آبی است که از آبسردکن و در یخساز موجود می باشد. این فیلتر قبل از اینکه آب از ورودی به آبسردکن یا یخساز برسد آب آشامیدنی را تمیز می نماید. این فیلتر بعد از گذشت زمان نیاز است که برای بهتر کار کردن و تمیزکردن کامل آب تعویض شود و بعد از تعویض هم به طور حتم نیاز است آن را ریست کنید. ریست کردن آن از این نظر مهم است که بعد از آن دستگاه تشخیص می دهد فیلتر نو و تعویض شده است و می توان با خیال راحت از آب آشامیدنی دستگاه استفاده نمایید. یکی دیگر از دلایل آن این است که دستگاه قادر است به درستی فیلتر را آنالیز و در صورت کثیف شدن به شما دوباره اخطار تعویض دهد.

زمان دقیق ریست کردن فیلتر آب یخچال و فریزر الجی

یکی از سوالاتی که به صورت مکرر از ما پرسیده می شود این است چه زمانی موقع ریست کردن فیلتر آب یخچال و فریزر فرا رسیده است. در این قسمت مقاله قصد داریم در مورد این موضوع با شما صحبت نماییم که زمان دقیق ریست کردن فیلتر آب یخچال و فریزر الجی چه زمانی است. در مورد زمان آن باید بگوییم بهتر است فیلتر را زمانی ریست نمایید که اقدام به تعویض آن کرده اید لازم است بدانید زودتر از این زمان منطقی نیست اقدام به ریست کردن فیلتر نمایید و موضوع مهمتر اینکه اگر بعد از گذشت یکماه یا کمتر از تعویض فیلتر آب دستگاه گذشته است نشانگر فیلتر دوباره فعال شد می توانید اقدام به ریست کردن آن نمایید. موضوع مهمی که در این قسمت باید به آن اشاره نماییم اگر مدت زمان زیادی از تعویض فیلتر گذشته است لازم است ابتدا اقدام به تعویض آن نمایید و بعد از تعویض فیلتر را ریست نمایید.

بخوانید: تعمیرات یخچال سایدبای ساید الجی

طریقه ریست و راهکار درست ریست کردن یخچال سایدباید ساید الجی

یکی از مواردی که در این مقاله باید به توضیح آن بپردازیم طریقه درست ریست کردن فیلتر یخچال و فریزر الجی است. لازم است بدانید ریست کردن فیلتر آب یخچال و فریزر الجی در اکثر مدل ها به یک شکل انجام پذیر است و باید در نظر داشته باشید برای این کار بهتر است ابتدا به دفترچه دستگاه مراجعه نمایید. ولی به صورت کلی در این بخش از مقاله راهکارهای این امر را برای شما بررسی می نماییم. برای انجام و اطلاع از نحوه آن موارد زیر را مطالعه نمایید.

  • ابتدا باید دکمه Reset Filter یا Reset را در پنل پیدا نمایید.
  • بعد از پیدا کردن آن ها که در برخی از مدل ها گزینه Reset Filter و در برخی مدل ها Reset می باشد.
  • این گزینه را باید به مدت 3 الی 5 ثانیه نگاه دارید تا فیلتر ریست شود.
  • در برخی از مدل ها هم گزینه های Lock یا Child Lock را باید 3 الی 5 ثانیه نگاه دارید.
  • در بعضی از مدل ها هم گزینه Express Freeze و Water Filter وجود دارد که باید 3 الی 5 ثانیه نگاه دارید.

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد ریست کردن فیلتر آب یخچال و فریزر الجی با شما صحبت کردیم. لازم است بدانید در صورتی که فیلتر را تعویض کردید و اقدام به ریست کردن آن کردید و نشانگر غیر فعال نشد بهتر است با بخش نمایندگی یخچال فریزر الجی در قسمت فنی مجموعه پارسیان سرویس که شماره های آن در آخر مقاله قرار گرفته است در تماس باشید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *