یکی از برندهایی که در دسته یخچال و فریزر بسیار قوی عمل کرده است الجی می باشد. این برند تولیدات با کیفیت و به روزی را در حوزه یخچال و فریزر دارا می باشد. یخچال و فریزرهای الجی دارای امکانات و ویژگی هایی هستند که کار را برای کابر بسیار راحت و در خصوص به روز بودن این تولیدات همیشه پیشتاز بوده است. یکی از ویژگی ها و امکانات بروزی که در یخچال و فریزرهای نسل جدید وجود دارد وجود آبسردکن و یخساز اتوماتیک است. این ویژگی و امکان به کاربر امتیازات زیادی نظیر در دسترس بودن آب خنک و وجود همیشگی قالب یخ را داده است. ما در این مقاله قصد داریم در مورد راهنمای تعویض قطعه مهم در بخش آبسردکن و یخساز یخچال و فریزر الجی یعنی فیلتر آب با شما صحبت کنیم. در ادامه این مقاله با پارسیان سرویس همراه باشید.

فیلتر آب یخچال فریزر الجی

یکی از بخش های مهم در یخچال و فریزرهای مدرن و جدید وجود آبسردکن و یخساز است. این بخش دارای قطعات ریز و یک قطعه مهم به نام فیلتر آب است. وظیفه فیلتر آب در یخچال و فریزرها تصفیه آب برای آشامیدن و استفاده در یخساز است. که باید دقت داشته باشید این فیلتر بسته به شرایط مکانی کثیف و بلااستفاده می شود. یکی از مهمترین بخش ها در قسمت آبسردکن و یخساز فیلتر است و به طور حتم زمانی که کثیف و بلااستفاده می شود باید تعویض شود. به طبع تعویض فیلتر هر یخچال و فریزری روش های خاص خود را دارد و باید برای انتخاب روش مناسب اول به سراغ دفترچه راهنمای یخچال و فریزر رفت. ما در این مقاله به صورت کامل راهنمای تعویض فیلتر آب یخچال و فریزر الجی را برای شما بررسی می نماییم. این مقاله دارای بخش های مهم و تخصصی است. در ادامه همراه ما باشید.

مطالعه شود: تعمیر یخچال و فریزر الجی

دلایل الزامی برای تعویض فیلتر آب

همانطور که در بخش بالای این مقاله توضیح دادیم یکی از بخش های مهم در یخچال و فریزر الجی فیلتر آب است. دلایل و نشانه های زیادی وجود دارد که به شما اطلاع رسانی می کند چه زمانی وقت تعویض این فیلتر است. در زیر دلایلی که تعویض فیلتر یخچال فریزر الجی الزامی کرده است را بررسی می نماییم.

 • فیلتر آب در معرض ناخالصی ها قرار دارد.
 • این ناخالصی ها از قبیل باکتریها، کلر هستند که وجود آن ها در آب مضر است.
 • اگر فیلتر آب کثیف شود ممکن است این باکتریهای مضر وارد بدن شما شود.
 • یکی دیگر از عوارض کثیف شدن فیلتر آب یخچال سایدبای ساید الجی کاهش فشار آب است.
 • ممکن است با کثیف شدن این فیلتر حتی آبسردکن و یخساز دستگاه شما از کار بیفتد.
 • کثیف شدن فیلتر باعث انسداد آن می شود و باعث صدمه جدی به بخش های دیگر دستگاه از قبیل شیر ورودی می شود.

مقاله مرتبط: طریقه ریست کردن فیلتر آب یخچال و فریزر الجی

زمان مناسب تعویض فیلتر آب یخچال الجی

یکی از موضوعات و سوالاتی که مطرح است زمان مناسبی است که باید اقدام به تعویض فیلتر آب دستگاه نماییم. البته لازم است بدانید که زمان تعویض فیلتر آب یخچال و فریزر الجی بسته به مدل و نوع استفاده از آن متفاوت است. ولی به صورت کلی پیشنهاد ما این است این فیلتر هر 6 ماه یکبار و بعد از تعویض 250 گالن آب صورت پذیرد. لازم است بدانید در برخی از مدل های یخچال های الجی شاهد یک نشانگر در قالب چراغ و یا در نمایشگر هستیم که در صورت انسداد و کثیفی بیش از حد فیلتر روشن می شود. یکی دیگر از راه های تشخیص زمان تعویض این فیلتر کاهش فشار آب یخچال فریزر است.

انواع فیلتر آب یخچال و فریزر الجی

یکی از موضوعات مهمی که باید در نظر داشته باشید نوع و مدل فیلتر آب دستگاه است. یکی از مواردی که باید برای تشخیص نوع فیلتر آب در نظر داشته باشید دفترچه راهنما و وبسایت رسمی الجی می باشد. در وبسایت شما می توانید با وارد کردن مدل دستگاه نوع و مدل فیلتر را بررسی نمایید. ولی به صورت کلی در یخچال های الجی فیلتر آب در دو دسته یعنی داخلی و خارجی موجود است که قیمت و حتی پلتفرم آن با هم خیلی تفاوت خواهد داشت. توجه داشته باشید بهتر است برای تعویض فیلتر آب یخچال سایدبای ساید الجی با ما در تماس باشید. 02126325790

کاربردی: تعمیر یخچال ساید بای ساید الجی

مراحل و راهکارهای تعویض فیلتر آب داخلی یخچال سایدبای ساید الجی

همانطور که در بخش قبلی بررسی شد فیلتر های یخچال فریزر سایدبای ساید الجی در دو نوع داخلی و خارجی می باشد. در این بخش از مقاله قصد داریم طریقه تعویض فیلتر داخلی آب یخچال سایدبای ساید الجی را برای شما بررسی نماییم. موارد و نکاتی که در زیر بررسی کرده ایم را به صورت کامل مطالعه نمایید.

 • ابتدا دستگاه را باید از برق جدا و ورودی آب به دستگاه را قطع نمایید.
 • معمولا در همه مدل ها محفظه فیلتر در قسمت سقف و یا در قسمت درب دستگاه قرار دارد.
 • برای اطمینان از مکان دقیق قرارگیری فیلتر آب می توانید به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه نمایید.
 • بعد از پیدا کردن مکان فیلتر درب محفظه را خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا باز شود.
 • بعد از باز شدن می توانید فیلتر قدیمی را خارج نمایید.
 • بعد از انجام موارد فوق فیلتر جدید را با محفظه تراز نمایید و در جهت عقربه های ساعت در جای خود بچرخانید.
 • بهتر است از سفت شدن درب محفظه اطمینان کامل را حاصل نمایید.
 • برای هواگیری فیلتر جدید لازم است چند دقیقه ای آب را از آن عبور دهید.

مراحل و راهکارهای تعویض فیلتر آب خارجی یخچال فریزر الجی

یکی دیگر از مدل های فیلتر آب در یخچال فریزرهای الجی نوع خارجی آن است. در نوع از فیلترهای آب در بیرون دستگاه قرار دارند و محفظه که در پایین یا پشت یخچال و یا دیوار دستگاه قرار دارد. برای تعویض فیلتر آب خارجی یخچال الجی موارد و نکات زیر را به صورت کامل مطالعه نمایید.

مقاله مرتبط: راهنمای استفاده و کار با یخچال و فریزر الجی

 • لازم است ابتدا برق و جریال آب را از دستگاه قطع نمایید.
 • برای باز کردن درب فیلتر آب آن را خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید.
 • در برخی از مدل ها شاهد یک دکمه برای باز کردن و یا حذف فیلتر آب هستیم.
 • فیلتر جدید را محفظه قرار دهید. لازم به ذکر است در برخی از مدل ها لازم است فیلتر زمانی در آب قرار گیرد.
 • بعد از تعویض فیلتر آب یخچال فریزر الجی لازم است مقداری آب را از دستگاه خارج و دور بریزید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله تلاش کردیم در مورد تعویض فیلتر آب یخچال و فریزر الجی برای شما توضیحات کاملی ارائه نماییم. این مقاله به صورت تخصصی برای شما تهیه شده است پیشنهاد ما این است. که برای تعویض فیلتر آب یخچال و فریزر الحی به طور حتم با متخصص امر مشورت و یا در صورت نیاز با نمایندگی یخچال سایدیای ساید الجی در تماس باشید. شماره های زیر برای تماس با بخش فنی پارسیان سرویس قرار گرفته است.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *