یکی از وسایلی که در هرخانه ای دارای اهمیت بالایی است یخچال و فریزر است. این لوازم خانگی دارای بخش های مهمی است که در کارکرد آن تاثیر بسزایی ایفا می کند. کارکرد درست این قطعات در کنار هم بسیار مهم و حائز اهمیت است و باید توجه داشت وجود هرگونه مشکل در یکی از بخش ها می تواند بخش های دیگر را به صورت کلی تحت تاثیر قرار دهد. یکی از یخش های مهم در یخچال و فریزر موتور یا کمپروسور دستگاه است. این قطعه در خنک سازی دستگاه و کار بخش های دیگر و تامین نیروی لازم در یخچال و فریزر تاثیر گذار است. در مقاله پیش رو قصد داریم در مورد یکی از مسائل و مشکلات مهمی که به خصوص در یخچال و فریزرهای قدیمی وجود دارد و جز سوالات متداول کاربران است با شما صحبت کنیم. در این مقاله موارد بسیار مهمی نظیر دلایل روغن ریزی در موتور یخچال و فریزر، تعمیر و راه های پیشگیری از این مشکل را برای شما بررسی می نماییم. لازم است برای دریافت اطلاعات تکمیلی و بررسی آسان این مشکل این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید. در ادامه با وبسایت پارسیان سرویس همراه باشید.

بررسی دلایل و تعمیر روغن ریزی موتور یخچال و فریزر

همانطور که در ابتدای این مقاله توضیح داده شد یکی از مشکلاتی که به خصوص در یخچال و فریزرهای قدیمی از سمت کاربران گزارش شده است روغن ریزی کمپرسور دستگاه است. این مشکل می تواند دلایل زیاد و متعددی داشته باشد که در ادامه این مقاله به صورت مفصل آن ها را برای شما بررسی می نماییم. یکی از بخش های مهمی که در یخچال و فریز نقش بسزایی ایفا می نماید موتور دستگاه است. این بخش همانطور که اشاره کردیم وظیفه اصلی یعنی خنک سازی و ایجاد سرما را در دستگاه برعهده دارد. موتور یا همان کمپرسور یخچال فریزر می تواند دچار مشکلاتی از نظیر روغن ریزی و یا خرابی شود که در این مقاله قصد داریم در مورد روغن ریزی در قسمت موتور یخچال و فریزر با شما صحبت نماییم. لازم است بدانید در این مقاله موارد مهمی را بررسی خواهیم کرد که لازم است برای دریافت اطلاعات کامل این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید. در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

مطالعه شود: تعمیر یخچال سایوان

طریقه کار موتور یا کمپرسور یخچال و فریزر

یکی از موارد مهمی که باید برای فهم هرچه بهتر این موضوع بررسی نماییم طریقه کار کردن کمپرسور یخچال و فریزر است. موتور یا همان کمپرسور قلب هر یخچال و فریزری محسوب می شود و وظیفه آن تامین سرما در بخش های دستگاه است که این کار را به کمک گازی که در آن وجود دارد انجام می دهد. نام گازی که در قسمت کمپرسور یخچال و فریزر قرار دارد گاز مبرد است که این گاز در قسمت کمپرسور به صورت فشرده در می آید و سپس وارد لوله های کندانسور می شود که از طریق این لوله وارد مدار خواهد شد. این گاز که در کمپرسور به صورت مایع وجود دارد تا حدی تحت فشار قرار می گیرد که تبدیل به مایع می شود و این مایع بخار تبدیل و وارد مدار می شود.

بررسی روغن موتور یخچال فریز

یکی دیگر از مواردی که باید به بررسی آن بپردازیم روغنی است که در قسمت موتور یخچال و فریزر قرار دارد. این روغن که دارای افزودنی هایی مانند آنتی افرایز و مواد ضد اکسیداسیون می باشد. این روغن در موتورهایی از نوع الکتریکی وجود دارد که قطعات داخلی بسیاری را دارا می باشند. این قطعات برای روغن کاری نیازمند روغن لازم هستند که وظیفه روغن موتور یخچال فریزر روغنکاری این قطعات است که از سایش آن ها جلوگیری می نماید و همین امر سبب جلوگیری از افزایش دمای این بخش در دستگاه می شود.

مشکلاتی که نشتی روغن موتور برای دستگاه ایجاد می کند

همانطور که در بالا موارد زیادی نظیر طریقه کار موتور و روغن موتور یخچال فریزر را بررسی کردیم دریافتید که دقیقا دلایل اهمیت موضوع چه مواردی می تواند باشد. در این قسمت از مقاله قصد داریم در مورد مشکلاتی با شما صحبت کنیم که نشتی روغن موتور یخچال و فریزر می تواند برای شما ایجاد نماید. در زیر این موارد بررسی شده است و دارای اهمیت فروانی می باشد.

  • روغن ریزی می تواند کاهش حجم روغن موتور موثر باشد.
  • همین امر می تواند سبب افزایش دما و یا خرابی قطعات داخلی موتور شود.
  • با کم شدن روغن موتور و چسبیدن به دیواره های لوله های کندانسور شاهد کاهش دمای دستگاه خواهیم بود.
  • اگر روغن وارد لوله ها شود می تواند در عملکرد سیستم اختلال جدی به وجود آورد.
  • این مشکل می تواند سبب افت شدید فشار گاز دستگاه و کاهش دمای دستگاه شود.

کاربردی: نمایندگی یخچال فریزر سایوان

دلیل روغن ریزی موتور یخچال فریزر

همانطور که گفته شد روغن ریزی در قسمت موتور بسیار مهم و باید دلایل آن برای رفع این موضوع بررسی شود. یکی از راهکارهایی که در رفع روغن ریزی یخچال فریزر باید در نظر داشته باشید بررسی دلایل این موضوع است. در زیر به صورت تخصصی دلایل این مشکل را بررسی کرده ایم.

  • بررسی کنید لوله های رفت و برگشتی به موتور دچار نشتی نباشد.
  • اتصالات این لوله ها که از طریق جوش به وصل شده است را بررسی نمایید.
  • بررسی کنید قسمت اتصال که با کمک این جوش ها متصل است نشتی نداشته باشد.

تعمیر و رفع نشت روغن از موتور یخچال فریزر

تا اینجای مقاله موارد مهمی را برای شما بررسی کرده ایم و در این قسمت باید طریقه رفع و تعمیر این مشکل بررسی شود. باید در نظر داشته باشید برای رفع این مشکل به طور حتم باید با متخصص امر مشورت نمایید و همانطور که در بالا بررسی شد این مشکل می تواند از اتصالات جوشی سر لوله ها باشد. در اینصورت باید حتما یک متخصص با ابزارهای لازم برای رفع این مشکل به محل شما مراجعه نماید. بررسی این مشکل و مشکلات مرتبط به موتور و کمپرسور یخچال فریزر برعهده متخصص است به طور حتم قبل از هر اقدامی با متخصص امر در تماس باشید و شخصا اقدام به رفع این مشکل ننمایید. در زیر شماره های تماس بخش تعمیرات پارسیان سرویس قرار گرفته است. لازم است در صورت نیاز با ما و متخصصین ما در تماس باشید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *