یکی از مهم‌ترین وسایلی برقی که در هر خانه‌ای یافت می‌شود، قطعاً یخچال و فریزر است. این وسیله اهمیت زیادی برای همه افراد خانواده‌ها و مخصوصاً خانم‌های خانه دارد. اما زمانی که این وسیله به‌صورت صحیح و سال کار می‌کند با آن مشکلی ندارید و به‌راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید. اما آیا می‌دانید که یخچال‌فریزر مثل بقیه وسایل برقی می‌تواند به مشکل بخورد و نیاز به تعمیر پیدا کند؟ درواقع یکی از شرکت‌های ایرانی که سازنده بهترین یخچال هاست، شرکت سایوان است. یخچال و فریزر سایوان ازنظر کیفیت ساخت عالی است اما باید شما درباره مشکل‌ها یا ایراداتی که ممکن است برای آن رخ دهد و همچنین نحوه و طرز نگهداری آن اطلاعات کاملی داشته باشید. در این مقاله قصد داریم که به‌صورت کامل این مشکلات را بررسی کنیم و بهترین شیوه نگهداری از یخچال‌فریزر سایوان را به شما آموزش دهیم، پس تا انتهای مقاله با نمایندگی سایوان همراه باشید.

یخچال‌فریزر سایوان (Saiwan) ساخت کجاست؟

شرکت سایوان یک شرکت سازنده انواع وسایل برقی و لوازم‌خانگی است که یکی از بهترین محصولات آن یخچال و فریزر می‌باشد. این نوع یخچال و فریزرها به‌صورت عالی و با کیفیت ساخت مرغوب ساخته می‌شوند و همچنین در حد بعضی از برندهای خارجی کیفیت دارند. اما بازم حتی اگر از بهترین برند خارجی خرید کنید نمی‌توانید از مشکلاتی که ممکن است برای هر یخچال و فریزری که پیش بیاید اجتناب کنید. در ادامه با این مشکلات و ایرادات متداول آشنا می‌شویم.

مشکلات متداول یخچال‌فریزر سایوان چیست؟

هر یخچال و فریزری می‌تواند به مشکلات خاص یا حتی خیلی سطحی بربخورد اما شما باید با تمامی آن‌ها آشنا باشید که بتوانید در صورت نیاز برای تعمیر یا تعویض قطعات موردنظر خراب‌شده برای رفع مشکل خود اقدام کنید. ازجمله این مشکلات باید به موارد زیر اشاره کرد.

نمایندگی یخچال و فریزر سایوان کلیک کنید

دلیل برفک زدن یخچال و فریزر چیست

این مشکل می‌تواند به خاطر پارگی نوار درب یخچال، روشن بودن بدون وقفه و بدون توقف خودکار، کشیدن هوا از طریق محفظه‌هایی که با شکستگی ایجادشده‌اند، نشتی گاز یخچال، مسدود شدن لوله گاز به دلیل برفک زیاد، قرار دادن مواد غذایی که داغ هستند و حرارت بالایی دارند و

چرا باید بدنه یخچال برق داشته باشد؟

این مشکل به سه دلیل است، یا بدنه به سیم‌های رابط اتصالی کرده است، یا به کمپرسور و یا به ترموستات یا چراغ یخچال. هر سه حالت را می‌توان تشخصی داد اما ممکن است یک فرد مبتدی قادر به تشخیص آن نباشد، در این حالت باید از یک فرد کارشناس و تعمیرکار کمک بگیرد تا بتوانید مشکل خود را برطرف کنید.

چرا یخچال و فریزر کار نمی‌کند و روشن نمی‌شود؟

در این صورت ابتدا باید بررسی کنید که پریز برق یخچال به‌درستی وصل شده است، خود پریز برق دارد، دوشاخه یا سیم‌های رابط سالم هستند، ترموسات به درسی کار می‌کند، رله استارت یا سیستم‌های رابط یا حتی موتور به‌درستی کار می‌کند یا اینکه هرکدام ممکن است سوخته باشند.اگر در هر مرحله قطعه‌ای مشکل داشته باشد یا باید آن را تعویض کنید یا تعمیر. البته مراحل اولیه را خودتان می‌توانید تشخیص دهید و رفع کنید، اما در مراحل تست قطعات باید یک کارشناس این کار را برای شما انجام دهد.

چه نکاتی را باید در زمان نگهداری از یخچال و فریزر سایوان رعایت کرد؟

  • حتماً برای یخچال خود از محافظ‌های اصلی و اورجینال برای زدن به پریز برق استفاده کنید
  • حتماً در زمانی که می‌خواهید برای اولین بار یخچال را روشن کنید، ترموستات آن را روی درجه پایین تنظیم کنید و بهتر است یخچال با در بسته و داخل خالی، چندساعتی روشن باشد و بعد وسایل خود را داخل آن قرار دهید
  • به‌هیچ‌عنوان یخچال یا فریزر را در مجاورت یا کنار انواع وسایلی که باعث ایجاد گرما می‌شوند قرار ندهید، این کار باعث خرابی موتور، ترموستات و حتی برفک زدن بیش‌ازحد یخچال می‌شود
  • اگر می‌خواهید غذای گرم را در یخچال قرار دهید، صبر کنید که ظرف غذا خنک شود و بعد آن را داخل یخچال بگذارید
  • بهتر است زمانی که می‌خواهید یخچال را تمیز کنید، ابتدا آن را از برق بکشید و بعد از اتمام کار به فاصله مدت‌زمان نیم ساعت آن را روشن کنید

چه زمانی کمپرسور یخچال‌فریزر سایوان خراب‌شده می‌شود؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای انواع یخچال و فریزر پیش بیاید، خراب شدن یا ازکارافتادن کمپرسور آن است، اما این مشکلات دقیقاً چه مسائلی هستند و چطور باید آن‌ها را برطرف کرد؟ در ادامه با برخی از آن‌ها آشنا خواهیم شد.

زمانی که صداهای ناهنجاری از کمپرسور بشنوید

یکی از رایج‌ترین صداهایی که قطعاً در داخل خانه زمانی که سکوت همه‌جا را فرامی‌گیرد هستید، صدای یخچال است. بعضی وقت‌ها به دلیل انقباض و انبساط ممکن است صدای شکستن قولنج را از یخچال بشنوید اما زمانی هم هست که صدا ادامه‌دار مثل صدای ویبره گوشی موبایل در این حالت باید حتماً آن را به‌دقت شناسایی کنید و اگر صدا برای کمپرسور بود، نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید.

دمای داخل یخچال به‌شدت بالا رفته باشد و داخل آن سرد نباشد

اگر غذای خود را داخل یخچال قرار می‌دهید، اما احساس می‌کنید که دمای آن بالاست و به قول گفتنی اصلاً سرد نشده است، یکی دیگر از نشانه‌های خرابی کمپرسور است که باید یا آن را تعمیر کنید یا تعویض.

موتور یخچال و فریزر داغ شود

حتماً باید دقت کنید که موتور یا کمپرسور یخچال شما نباید بیش‌ازحد حرارت و گرمای زیاد از خودشان تولید کنند و دمای آن‌ها باید مناسب باشد، نه خیلی سرد و نه خیلی گرم. اگر دمای این قطعات بیش‌ازاندازه است و عملاً با دست زدن به آن‌ها، دست شما می‌سوزد، باید به فکر تعمیر یا تعویض این قطعات باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *