یخچال و فریزر یکی از اقلامی است که وجود آن در هرخانه ای لازم و ضروری است. برندهای متفاوتی در عرصه تولید یخچال و فریزر فعال هستند که هرکدام آن ها مطرح و طرفدارانی را دارا می باشند.وقتی پای بازار و مشتریان و سود از بازار به میان می آید سودجویانی تلاش به تقلب و برداشت سود بیشتر از آن می کنند. در بازار یخچال و فریزر هم این امر وجود دارد و گاها تولیداتی که مشابه با اصل است در بازار به جای اصلی به مشتریان فروخته می شود. در این مقاله قصد داریم راهکارهای فهمیدن اصل و غیر اصل بودن برندهای مختلف یخچال و فریزر را برای شما بررسی نماییم. در این مقاله راهنمای جامعی برای این امر مهیا گشته است. لازم است برای دریافت اطلاعات بیشتر تا انتهای این مقاله را مطالعه نمایید. در ادامه همراه پارسیان سرویس باشید.

طریقه و راهکارهای تشخیص اصل بودن یخچال و فریزر

همانطور که در ابتدای این مقاله توضیح دادیم غیر اصل بودن و مشابه اصلی برندهای متفاوت یخچال و فریزر در بازار فراوان است. لازم است بدانید طرح های زیادی به عنوان طرح مشابه با اصلی تولید می شود و به بازار عرضه می شود برای آن دسته از مشتریانی که بودجه کمی برای خرید یخچال و فریزر دارند و قصد خرید طرح های این دست از لوازم خانگی را دارند. پس تولیدات طرح اصلی منطقی است و در بازار جایگاه مخصوص به خود را دارند. در این بین سودجویانی وجود دارند که این دست از تولیدات را به جای اصل آن به شما می فروشند به طمع اینکه سود بیشتری حاصل کنند. راهکارهای متعدد و زیادی وجود دارد که می تواند در تشخیص اصل و غیر اصل بودن یخچال و فریزر به شما کمک کند. در این مقاله این راهکارها را برای شما بررسی می نماییم در ادامه همراه ما باشید.

تعمیر انواع یخچال و فریزر در تهران

قیمت

یخچال و فریزر و هر لوازم برقی دیگری در هر برندی به خصوص خارجی یک قیمت واحد و مشخصی دارد. اینکه تفاوت 1 تا 3 میلیونی را در بازار شاهد باشیم طبیعی است و جای شکی باقی نمی گذارد. لازم است بیشتر توضیح دهیم در مورد این موضوع وقتی کالایی خارجی تولید و به بازار عرضه می شود یک قیمت دلاری واحد دارد که واردکننده ها از طریق راه کارهایی که برای ورود آن ها دارند می توانند با این قیمت کمی بازی کنند. ولی تفاوت قیمت همانطور که گفتیم در شهرهای مرزی بین 5 تا 8 میلیون تومان است و در شهرهای مرکزی نهایت این بازی قیمت بین 1 تا 4 میلیون می باشد. پس اگر فروشنده ای تفاوت قیمت طمع برانگیزی را به شما پیشنهاد داد شک نداشته باشید محصولی غیر اصلی را به شما می فروشد. شاید خود اوهم مطلع نیست و به عنوان کالای استوک و یا درجه دو و یا هر بهانه دیگر از عمده فروش خریده است. بهتر است به این قیمت ها شک کنیم و از خرید خودداری نماییم.

فروشگاه های مجاز

در بین فروشگاه های لوازم خانگی فروشگاه های بسیار زیادی را مشاهده می کنید که نه دارای برند خاصی هستند و یا مجوز فروش محکم و معتبری ندارند. باید به این دست از فروشگاه ها شک کنید و از آن ها خریدی مثل یخچال و فریزر و یا ماشین لباسشویی نکنید. در این بین فروشگاه هایی وجود دارند که در محیط فروشگاهی خود حداقل از هر برند 4 الی 5 مدل را موجود دارند و محصولاتی با گارانتی و ضمانت را به فروش می رسانند. این دست از فروشگاه ها قابل اعتمادتر و می توان بهتر به آن ها اعتماد نمایید.

تعمیر یخچال و فریزر پارس در تهران

داشتن گارانتی و کارت ضمانت معتبر

باید توجه داشته باشید کالایی که توسط شرکت های مجاز و از کانال مجاز وارد کشور می شوند یا همان شرکت واردکننده و یا شرکت های معتبر دیگری محصولات وارداتی را ضمانت و پشتیبانی می نمایند. برای یخچال و فریزر هم بسته به نوع برند و کشور سازنده مشخص است که این امر متفاوت است. ولی با کمی تحقیق در میابید کدام برند چه شرکتی آن را گارانتی و وارد می کند و به طور حتم به دنبال محصول با گارانتی معتبر می باشید. در اینجا یک مثال بارز را برای شما عنوان می نماییم مثلا یخچال و فریزرهای الجی اکثرا با گارانتی شرکت مادایران در بازار یافت می شود که این دست از محصولات اصلی می باشد و به اصطلاح دارای گارانتی شرکتی هستند. ولی باید دقت داشته باشید بعد از خرید از طریق وبسایت خود شرکت هم سریال دستگاه و هم سریال گارانتی را بررسی و از اصل بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

توجه به مشخصات

یکی دیگر از راه های تشخیص اصل بودن یخچال و فریزر توجه به مشخصات و مدل و برند دستگاه است. این راه یکی از راهکارهای مطمئن برای تشخیص است که لازم است به آن توجه ویژه داشته باشید.همیشه شرکت ها معتبر و مطرح در سری مدل های تولیدی خود یک سری از ویژگی ها را قرار می دهند که در آن مدل خاص است. اگر مدل مشابهی را در بازار یافتید که امکانات بیشتر را دارا می باشد به آن محصول شک کنید. توجه داشته باشید برخی از مدل های مشابه که برای کشورهای دیگر ساخته می شوند این ویژگی ها می تواند در آن ها متفاوت و چشمگیر باشد. لازم به ذکر است همیشه برای خرید لوازم خانگی نسخه آسیایی آن را خرید نمایید که از امکانات زبان فارسی آن بهره مند شوید.

سریال نامبر(شماره سریال)

یکی دیگر از راهکارهایی که برای تشخیص اصل و غیر اصل بودن یخچال و فریزر مطرح است وارد کردن شماره سریال دستگاه در سایت شرکت است. این راهکار یکی دیگر از امن ترین و مطمئن ترین راهکارهای تشخیص اصالت دستگاه است. نیاز است برای اینکار شماره سریال دستگاه را در سایت مربوط به برند خود وارد نمایید و بعد از نمایش حتی سال ساخت و سری ساخت را به شما نمایش می دهد.اگر بعد از وارد کردن سریال اطلاعاتی به شما نمایش نداد شک نکنید دستگاه غیر اصلی است.

جمع بندی

ما در این مقاله تلاش کردیم برخی از راهکارهای اصل و غیر اصل بودن یخچال و فریزر را برای شما بررسی نماییم. به صورت کلی راهکارهایی که در این مقاله به آن ها اشاره کردیم به صورت تجربی عملی است و بهتر است این راهکارها را بررسی نمایید. برای اطمینان بیشتر می توانید با مشاوران ما در بخش نمایندگی تعمیر یخچال و فریزر تماس حاصل نمایید تا از اصل بودن دستگاه و یا غیر اصل بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *