یکی از بخش های مهم در هر یخچال و فریزر لاستیک دور درب دستگاه است. این بخش از یخچال و فریزر به دلیل اهمیت بالا و در معرض استفاده زیاد ممکن است دچار خرابی های زیادی شود. یکی از خرابی های این بخش را می توان به پوسیدگی و از دست دادن حالت آهنربایی آن اشاره داشت. خرابی لاستیک دور درب یخچال و فریزر می تواند بخش های دیگری از دستگاه را دچار مشکل نماید. یکی از این مشکلات خرابی زود هنگام مواد غذایی و افزایش مصرف انرژی و برفک زدن دستگاه است. در این مقاله قصد داریم راه حل های تعویض این لاستیک را برای شما بررسی نماییم. نکات مهمی که باید در تعویض آن در نظر داشت را ذکر کنیم در ادامه این مقاله با پارسیان سرویس همراه باشید.

طریقه نگهداری از لاستیک دور درب یخچال و فریزر

همانطور که در ابتدای این مقاله اشاره شد یکی از بخش های هر یخچال و فریزری لاستیک دور درب آن است. این بخش به دلایل زیادی می تواند دچار خرابی شود که در این بخش راه حل های محافظت از آن را به صورت خلاصه بیان می کنیم. یکی از راه هایی که در افزایش طول عمر لاستیک دور درب یخچال و فریزر در نظر داشت تمیز نگاه داشتن آن است. یکی دیگر از موارد مهم که در حفظ نگهداری آن باید بگوییم عدم باز نگاه داشتن درب دستگاه به مدت طولانی می باشد. یکی دیگر از راه حل های محافظت از آن این است که درب یخچال و فریزر را محکم نبست. چون این کار در خرابی زود هنگام این قطعه بسیار مهم است. ولی باز هم با گذشت زمان زیاد ممکن است این قطعه به هر دلیلی فرسوده یا خراب شود. که در این صورت باید اقدام به تعویض آن نمود. در ادامه راه کار تعویض نوار دور درب یخچال و فریز را برای شما بررسی می کنیم.

بخوانید: نمایندگی یخچال و فریزر فیلور

انواع مختلف نوار دور درب یخچال و فریزر

ابتدا باید این موضوع را بررسی کنید که لاستیک دور درب یخچال و فریزر شما از چه نوعی است. شناسایی نوع آن و کیفیت این قطعه نیازمند یک سری اطلاعاتی است که در این بخش از مقاله بررسی کرده ایم. موارد زیر را به صورت کامل مطالعه نمایید.

لاستیک دور درب چسبی یا پرسی یخچال و فریزر:

  • یکی از مدل هایی که در انواع یخچال و فریزر وجود دارد نوع چسبی یا پرسی می باشد. در این مدل از لاستیک دور درب یخچال و فریزر برای چسباندن آن از چسب استفاده شده است.

لاستیک دور درب پیچی یخچال و فریزر

  • در این مدل از لاستیک های دور درب یخچال و فریزر در زیر آن از پیچ آهن برای فیکس کردن آن استفاده شده است. باید در نظر داشته باشید که بیشتر در مدل های قدیمی از یخچال و فریز از پیچ استفاده شده است.

لاستیک دور درب چفتی یخچال و فریزر

  • یکی دیگر از مدل های لاستیک دور درب یخچال و فریزر مدل چفتی است. در این از لاستیک یا نوار دور درب پشت لاستیک با خارهای بدنه درب یخچال و فریزر چفت و بسته می شود.

علائم خرابی لاستیک دور درب یخچال و فریزر

یکی از نکاتی که باید در نظر داشته باشید بررسی لاستیک دور درب یخچال و فریزر است. شما باید مواردی که در ادامه ذکر می کنیم را بررسی نمایید تا مطمئن شوید که لاستیک دور درب دستگاه نیاز به تعویض دارد. موارد زیر را با دقت بخوانید و نکاتی که در ادامه می گوییم را به دقت بررسی نمایید.

  • وجود ترک و پارگی در لاستیک
  • شل شدن و افتادن قسمتی از نوار دور درب
  • سخت باز شدن و سخت بسته شدن چفت شدن درب دستگاه
  • مداوم و کارکردن زیاد از حد یخچال و فریزر
  • یخ زدگی مواد غذایی در یخچال
  • افزایش مصرف انرژی یخچال و فریزر

راهکار تشخیص دقیق خرابی لاستیک دور درب

یکی از راه حل های مرسوم در اینکه به درستی تشخیص دهید لاستیک خراب است یا خیر رد کردن کاغذ در بین آن است. برای این کار کافی است یک کاغذ را برش دهید و درب دستگاه را باز و روی کاغذ ببندید. در نظر داشته باشید کاغذهای معمول برای اینکار مناسب هستند و از آلومینیوم و موارد شبیه به آن استفاده نکنید. حال درب را برروی کاغذ ببندید و کاغذ را حرکت دهید این حرکت باید در تمام قسمت ها باشد. حال کاغذ اگر به راحتی حرکت کرد و یا خیلی کیپ و بی حرکت ماند باید متوجه شوید که لاستیک دور درب دستگاه خراب است و اقدام به تعویض آن نمایید.

مقاله کاربردی: نکات آموزشی در نگهداری یخچال و فریزر فیلور

راهنمای تعویض لاستیک دور درب یخچال و فریزر

همانطور که در بالا ذکر کردیم لاستیک های دور درب و نصب آن ها مدلهای مختلفی دارند. که مدل های آن را برای شما بررسی کردیم و موارد و نکات ریز آن ها را ذکر کردیم. ابتدا باید بررسی نمایید که مدل و طریقه وصل شدن لاستیک به بدنه به چه صورت است. در این بخش از مقاله برای مدل های مختلف راهکارها را بررسی می کنیم.

ابتدا یخچال و فریزر را از برق جدا کنید.

تعویض لاستیک پرسی و چسبی دور درب

برای تعویض این دسته از لاستیک ها ابتدا لازم است با کاردک نوار قدیمی را از بدنه جدا کنید. لازم است با یک ورق نازک سنباده محل اتصال را کامل تمیز نمایید و سپس با یک دستمال مرطوب باقی مانده ذرات چسب را تمیز کنید. حال نیاز است محل اتصال لاستیک دور درب جدید را به چسب آن آغشته نمایید. بهتر است چند دقیقه ای صبر نمایید که چسب روی نوار کرفته شود و سپس اقدام به چسباندن آن نمایید.

تعویض لاستیک چفتی دور درب یخچال و فریزر

یکی دیگر از مدل های نوار دور درب که در این مقاله بررسی شد نوع چفتی است. این نوع باید با دقت تعویض شود نیاز است ابتدا با احتیاط و با کمک یک پیچ گوشتی خارهای متصل به آن را جدا کرده و سپس نوار را با احتیاط جدا کنید. نوار جدید را به صورت دقیق در جای خود بچسبانید و سپس با کف دست آن را محکم در جای خود بچسبانید.

نتیجه گیری

لازم است در نظر داشته باشید برای تعویض لاستیک دور درب یخچال و فریزر با متخصصین فنی ما در تعویض لاستیک دور درب یخچال و فریزر که شماره های آن را در زیر قرار داده ایم در تماس باشید. در نظر داشته باشید در صورتی که خود شما می خواهید اقدام به تعویض این نوار نمایید ابتدا موارد فوق را به صورت کامل مطالعه و موارد را در نظر داشته باشید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *