یکی از ماشین های لباسشویی با کیفیت در بازار که طرفداران زیادی برای خرید دارد الجی می باشد. این ماشین لباسشویی به دلیل کیفیت بالا و استفاده از قطعات با کیفیت باعث این محبوبیت شده است. ولی همیشه در تولیداتی که برندهای محبوب دارند یک سری مشکلات به صورت روال وجود دارد. یکی از مشکلاتی که از سمت مخاطب از ما زیاد دلایل آن سوال شده است خرابی و باز نشدن درب ماشین لباسشویی است. یک سری از دلایل این مشکل و راه حل های رفع آن نیازمند حضور متخصص و تعمیر کار حرفه ای است. برخی از مشکلات راه کارها هم می تواند توسط خود شما برطرف شود. ما در این مقاله قصد داریم در مورد خرابی درب ماشین لباسشویی الجی و راه حل های رفع این مشکل با شما صحبت کنیم. در ادامه این مقاله با پارسیان سرویس همراه باشید.

بررسی علت های خرابی درب ماشین لباسشویی الجی

همانطور که در ابتدای این مقاله توضیح داده شد یکی از خرابی های رایج در ماشین های لباسشویی الجی، خرابی درب است. این مشکل می تواند دلایل متعدد و دلایل فنی بسیاری داشته باشد که باید این دلایل بررسی و راه حل ارائه شود. طبق توضیحی که داده شد برخی از این موارد و مشکلاتی که در به وجود آمدن این خرابی دخیل است فنی می باشد و برخی هم می تواند با انجام کارهای ساده توسط خود شما بر طرف شود. در این مقاله تمام این دلایل و راه حل ها بررسی می شود و لازم است برای رفع برخی از موارد فنی متخصص امر به محل حضور یابد. در ادامه همراه ما باشید و موارد را به صورت کامل مطالعه و بررسی نمایید.

توضیح در مورد کلیت کار و عملکرد درب ماشین لباسشویی الجی

یکی از بخش های مهم در ماشین های لباسشویی بخصوص ماشین لباسشویی های جدید درب دستگاه است. می توان گفت یکی از پیچیده ترین بخش ها در هر ماشین لباسشویی درب آن است و بیشترین تمرکز در ساخت دستگاه در بخش درب است. در سری های جدید ماشین لباسشویی تمام عملکرد دستگاه به صورت هوشمند و دارای تکنولوژی برتر روز می باشند و همین موضوع باعث شده است بخشی از خرابی و عملکرد حساس متعلق به این بخش باشد. در این قسمت مقاله به صورت کامل مکانیزم عملکرد درب ماشین لباسشویی الجی را برای شما بررسی می کنیم و توضیح خواهیم داد.

بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی الجی

قطعاتی که در درب ماشین لباسشویی وجود دارد.

 • قفل درب ماشین لباسشویی الجی
 • دستگیره قفل درب ماشین لباسشویی
 • ضامن و سنسور ضامن درب ماشین لباسشویی
 • میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی الجی

عملکرد و طریقه کار درب ماشین لباسشویی الجی

در این قسمت از مقاله به صورت کامل قصد داریم در مورد عملکرد و طریقه کار درب ماشین لباسشویی الجی با شما صحبت کنیم. جالب است بدانید اولین و آخرین قطعه و بخش درب ماشین لباسشویی که در مدار قرار میگیرد میکروسوئیچ درب دستگاه است. ابتدا که ماشین لباسشویی شروع به کار می کند برد الکترونیکی دستگاه فرمان بسته شدن درب دستگاه را می دهد و مرحله بعد دستگاه شروع به آبگیری می کند. در مرحله آخر هم میکروسوئیچ که در مدار قرار می گیرد بعد از حصول اطمینان از خالی بودن دستگاه از آب درب باز می شود.

عملکرد و طریقه باز شدن درب ماشین لباسشویی الجی

یکی دیگر از مواردی که باید بررسی و مطالعه شود مکانیزم باز شدن درب ماشین لباسشویی الجی می باشد. اگر دقت کرده باشید در سیستم درب یک زبانه وجود دارد که این زبانه هنگام بسته شدن درب در داخل میکروسوئیچ کیپ می شود. این زبانه وقتی که دستگاه کار خود را آغاز می نماید در داخل میکروسوییچ می افتد و اهرم این قطعه آن را به عقب می کشد. در این مرحله اگر به اشتباه هم درب دستگاه را باز کنید می بینید که درب باز نمی شود. پس از پایان کار و تخلیه آب دستگاه و فرمان برد الکترونیکی به میکروسوئیچ درب بعد از 2 دقیقه زمان باز خواهد شد. در بعضی از مدل های ماشین لباسشویی الجی این قسمت برقی می باشد که بلافاصله پس از پایان کار دستگاه درب به راحتی باز می شود. شما هنگامی که دستگیره درب را فشار می دهید ولتاژ در میکروسوئیچ قطع و ضامن به حالت اول خود بر می گردد.

مقاله کاربردی: راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی الجی

دلایل خرابی درب ماشین لباسشویی الجی

همانطور که در بالا بررسی شد دریافتید که در درب ماشین لباسشویی الجی چند قطعه به صورت هوشمند درگیر است. حال باشناخت این کانکتورها و اکتیوهایی که در درب ماشین لباسشویی موجود است می توان دریافت چه مشکلی در کدام بخش به وجود آمده است. در زیر موارد را برای شما بررسی کرده ایم که می تواند دلایل خرابی و راهکار حل آن باشد در ادامه همراه ما باشید.

 • اگر درب ماشین لباسشویی الجی باز نشد ابتدا وضعیت تخلیه آب را بررسی کنید.
 • می تواند خرابی در قفل ماشین لباسشویی الجی باشد.
 • یکی دیگر از مواردی که می تواند خرابی آن در باز شدن درب دستگاه مشکل ساز باشد مشکل در لولای دستگاه است.
 • بررسی کنید که دستگیره دستگاه دچار خرابی نشده باشد.
 • باید سوئیچ فشار توسط متخصص بررسی شود.
 • منتظر بمانید چرخه شستشو به پایان رسد و در صورت عدم پایان می توانید دکمه استپ را بزنید.
 • یکی از موارد ساده و قابل حل فعال بودن قفل کودک ماشین لباسشویی الجی می باشد.

راهکارهای حل مشکل باز نشدن درب ماشین لباسشویی الجی

ابتدا باید برای حل مشکل علت خرابی مشخص شود که این امر نیازمند مراجعه متخصص در محل است. ولی باید دقت داشته باشید که این بخش از ماشین لباسشویی که درب آن محسوب می شود حساسترین بخش از دستگاه است. عملکرد نادرست این بخش می تواند باعث بروز مشکلات جدیتر شود و باید توجه داشت با استفاده از فشار و زور بیش از اندازه سبب ورود صدمات جدی به درب دستگاه می شوید. یکی از راهکارهایی که به صورت روال برای تعمیر این بخش پیشنهاد می شود تعویض شیر برقی دستگاه است. یکی دیگر از راه حل های رفع این مشکل می تواند تعویض دستگیره و فنر و لولای درب ماشین لباسشویی الجی باشد. ولی توجه داشته باشید برای رفع آن نیاز است به طور حتم متخصصین ما در بخش نمایندگی ماشین لباسشویی الجی به محل شما مراجعه نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *