در دسته یخچال و فریزر یکی از برندهایی که به دلیل کیفیت بالا طرفداران زیادی به خود جذب کرده برند سامسونگ است. این برند به دلیل کیفیتی که در ساخت یخچال و فریزرهای خود به کار می گیرد. ولی باید در نظر داشت که کیفیت در تولید باعث نخواهد شد که خرابی آن دستگاه تا حد زیادی کاهش یابد. از همین رو دلایل زیادی هم برای خراب شدن دستگاه های تولید این برند وجود دارد. یکی از دلایل که باعث خرابی هر یخچال و فریزری خواهد شد شرایطی است که در آن از دستگاه استفاده می کنید. شرایط محیط و نوع استفاده از دستگاه در این امر نقش بسزایی ایفا می نماید. ولی باید بدانید که در لوازم برقی جدید مثل یخچال و فریزر تکنولوژی های جدیدی به کار رفته است که مارا مطلع از نوع خرابی و زمان آن می کند. در این مقاله قصد داریم در مورد ارورهای یخچال و فریزرهای سامسونگ با شما صحبت کنیم. در ادامه همراه پارسیان سرویس باشید.

Contents

ارورهای یخچال و فریزرهای سامسونگ

همانطور که در ابتدای مقاله توضیح داده شد در لوازم برقی جدید تکنولوژی هایی وجود دارد. که یکی از آن ها نمایش خرابی در قالب کد ارور و کد است. این کد ارورها هرکدام در زمان خرابی و نوع خرابی پیامی را برای ما خواهند داشت. که با شناخت آن ها می توانید دریابید که کدام بخش دستگاه دچار خرابی و مشکل شده است. ما در این مقاله قصد داریم در مورد این کدارورها در یخچال ها فریزرهای سامسونگ با شما صحبت کنیم. اگر این مقاله را به صورت کامل مطالعه نمایید می توانید به صورت کامل در زمان خرابی دستگاه نوع خرابی و قطعه ای که دچار مشکل شده است را به شما اطلاع خواهد داد. در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

کد خطای 1E یا SE در یخچال فریزر سامسونگ

این ارور نشاندهنده خرابی در سیستم برق رسانی دستگاه است. برای رفع این ارور می توانید گزینه های lighting و power save با هم فشار دهید. یک راهکار دیگر برای رفع این ارور در برخی دیگر از مدل ها فشردن همزمان دکمه های freezer و fridge است.

مطالعه شود: تعمیر یخچال سایدبای ساید سامسونگ

ارور 4E یخچال و فریزر سامسونگ

این ارور خبر از خرابی سنسور دستگاه می دهد. برای رفع و بررسی آن نیاز است که متخصص این امر آن را بررسی نماید.

کد ارور E4 در یخچال و فریزر سامسونگ

این ارور نشاندهنده خرابی در سنسور محیطی و سنسور دیفراست دستگاه است. بهتر است متخصص موارد را بررسی کند و اگر رفع نشد باید برد الکترونیکی دستگاه بررسی شود.

ارور 5E در یخچال و فریزر سامسونگ

این ارور خبر از ورود نامنظم ولتاژ به دستگاه می دهد. شاید هم مشکل به سنسور محیطی دستگاه مرتبط شود در هر صورت باید موارد توسط متخصص بررسی شود.

ارور 6E یخچال و فریزر سامسونگ

این ارور را می توانید با نگه داشتن همزمان دکمه های Power Freeze و Power Cool رفع نمایید.

مفاله کاربردی: راهنمای استفاده از امکانات یخچال و فریزر سامسونگ

کدخطای 8E در یخچال و فریزر سامسونگ

این ارور مرتبط به خرابی در سنسور یخساز دستگاه است. این ارور خبر از قطع شدن و خرابی در این سنسور می دهد. برای رفع آن باید سنسور و اتصالات آن را بررسی نمایید. قبل از این کار لازم است بررسی کنید یخساز را غیر فعال نکرده باشید.

ارور 23E در یخچال و فریزر سامسونگ

این ارور خبر از خرابی فن خنک کننده،پانل کنترل و سیم کشی دستگاه می دهد. برای رفع آن نیاز است متخصص دستگاه را بررسی نماید.

کدارور 25E در یخچال و فریزر سامسونگ

این ارور مرتبط به خرابی در سنسور دیفراست دستگاه است. باید قطعات دیگری چون ترمودیسک، ترموفیوز، المنت و برد اکترونیکی توسط متخصص امر بررسی شود.

ارور 33E یخچال و فریزر سامسونگ

این ارور از خرابی و ایراد در کارکرد لوله پرکن دستگاه خبر می دهد. لوله پرکن آب را بررسی کنید می توانید برای رفع این ارور کلیدهای ذخیره انرژی و روشنایی را به طور همزمان ده ثانیه نگه دارید.

هشدار 39E در یخچال و فریزر سامسونگ

این ارور هم خبر از ایراد در حسگر یخساز و یا کمبود آب در مخزن یخساز دستگاه می دهد.

ارور یخچال فریزر سامسونگ 86E / 83E

این ارور در زمان قطع برق و بی ثباتی رایج در اینورتر PDA نمایش داده می شود. برای رفع آن می توانید دکمه ریست را به مدت 5 ثانیه نگه دارید. در برخی از مدل های سامسونگ که این دکمه وجود ندارد دستگاه را حدود 10 دقیقه از برق جدا کنید.

کد خطای یخچال و فریزر سامسونگ 40E

این ارور از خرابی فن محفظه یخ دستگاه خبر می دهد. برای رفع آن باید فن و سیم کشی و مدار اصلی توسط متخصص امر بررسی شود.

نمایندگی سایدبای ساید سامسونگ در تهران

ارور 41E یخچال فریزر سامسونگ

این ارور از خرابی در قسمت ارتباط دیسپلی و برد الکترونیکی دستگاه خبر می دهد. برای رفع این ارور باید برد دستگاه توسط متخصص تعویض شود.

ارور 71E و 72E در یخچال و فریزر سامسونگ

این ارور خبر از خرابی در قسمت سنسور دستگاه می دهد. برای رفع این ارور باید سنسور یخچال بررسی و در صورت نیاز توسط متخصص امر تعویض گردد.

ارور 81E یخچال و فریزر سامسونگ

این ارور خبر از خرابی قطعه استارت کمپرسور می دهد و برای رفع آن باید متخصص امر موارد را بررسی نماید. مواردی که باید بررسی شود سیم کشی گمپرسور و برد اینورتر است.

هشدار 84E در یخچال فریزر سامسونگ

این خطا خبر از خرابی در قسمت روتور دستگاه می دهد و باید تغییر ولتاژ ناشی از قفل موتور بررسی شود.

ارورهای یخچال و فریزر سامسونگ 86E , 83E , 85E , 88 88

برای رفع این ارور می توانید خودتان شخصا اقدام نمایید برای اینکار لازم است موارد زیر را بررسی و انجام دهید.

  • ابتدا باید یخچال را به مدت 3 تا 5 دقیقه خاموش و از برق جدا کنید.
  • سپس بعد از زمانی که در بالا اشاره شد مجددا دستگاه را به برق وصل نمایید.

ارور یخچال فریزر سایدبای ساید سامسونگ 14E

این ارور خبر اشکال در یخساز دستگاه می دهد. برای رفع آن باید سیستم یخساز،شیربرقی،موتورتایم یخساز توسط متخصص بررسی شود.

کدخطای 22E یخچال و فریزر سامسونگ

این ارور از خرابی در سنسور دیفراست دستگاه می دهد. برای رفع آن باید سنسور دیفراست و فن بررسی شود می توانید پنل عقب دستگاه را تعویض نمایید.

ارور on , off در یخچال و فریزر سامسونگ

برای رفع این ارور نیاز است دستگاه را از برق جدا کنید و بعد از سپری شدن زمان حدود 5 دقیقه ای مجدد دستگاه را راه اندازی کنید.

ارور 26E در سایدبای ساید سامسونگ

این ارور از توقف تولید یخ در دستگاه خبر می دهد. برای رفع آن باید سنسور،شیربرقی و موتور تایم یخساز بررسی شود.

ارور یخچال و فریزر سامسونگ RD

این ارور خبر از یخ زدگی دمپر هوای دستگاه خبر می دهد. برای رفع آن نیز باید مواردی مثل قطعه دمپر دستگاه توسط متخصص بررسی شود.

کد خطای PC در یخچال و فریزر سامسونگ

این ارور از اشکال در ارتباط درب و برد اصلی الکترونیکی دستگاه خبر می دهد.این مشکل باید توسط متخصص بررسی شود و ابتدا باید سیم ارتباطی در بالای دستگاه بررسی شود.

نتیجه گیری

در این مقاله تلاش کردیم در مورد ارورها و برخی از مشکلات یخچال و فریزرهای سامسونگ با شما صحبت کنیم. این مقاله جهت آشنایی شما با این ارورها و مشکلات تهیه شده است. لازم است متذکر شویم که در صورت بروز مشکل جدی باید به طور حتم با متخصصین ما در نمایندگی یخچال و فریزر سامسونگ در تهران که شماره های آن در زیر قرار گرفته است در تماس باشید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *