یخچال و فریزر یکی از لوازم الکترونیکی و برقی مهم در خانه است که استفاده زیادی در روز از این دستگاه می شود. یخچال ها و فریزرها در سیستم خود قطعاتی را دارند که هرکدام از این قطعات وظایف مهمی را برعهده دارند و فعالیت هرکدام در کنار هم نیازمند همدیگر است. یکی از قطعاتی که در یخچال و فریزرها چه قدیمی و چه جدید سیستم دیفراست است این سیستم اگر بخواهیم به صورت کلی به آن اشاره ای داشته باشیم سیستم یخ زدایی دستگاه می باشد که در دستگاه های جدید سیستمی پیچیده و با تکنولوژی جدید را دارا می باشد. سنسور دیفراست یکی از قطعات مهم در یخچال و فریزرهای جدید است که در زمانی که اپراتور یخ می زند این سیستم یخ زدایی را انجام می دهد. در این مقاله نکات مهمی را در رابطه با سیستم دیفراست یخچال و فریزرها را برای شما بررسی خواهیم کرد در این مقاله در مورد خرابی ها و نشانه های خرابی و طریقه استفاده درست از این سیستم و در مورد نکته بسیار مهم یعنی تعمیر و طریقه تعویض و یا تعمیر سنسور دیفراست یخچال و فریزر با شما صحبت خواهیم کرد. لازم است بدانید این نکات بسیار مهم و آموزنده است و نیاز است تا پایان این مقاله همراه پارسیان سرویس باشید.

سنسور دیفراست یخچال و فریزر چیست

یکی از نکات مهمی که در این مقاله باید برای شما بررسی کنیم و در مورد آن با شما صحبت کنیم آشنایی کامل سنسور دیفراست یخچال و فریزر است. سیستم دیفراست یا سیستم برفک زدا در یخچال و فریزر وظیفه جلوگیری از ایجاد بذفک را در دستگاه بر عهده دارد. این سنسور که همانند یک حسگر دما عمل می نماید بعد از یخ زدن سیستم اپراتور و بعد از دریافت فرمان فعالیت را از سمت برد برفک زدایی را شروع می کند. جالب است بدانید بعد از آب شدن یخ ها آب تولید شده از این یخ ها وارد سیستم فاضلاب دستگاه می شود و برروی دیگی که بر روی کمپرسور قرار دارد می ریزد و از گرمای کمپرسور این آب تبخیر می شود و از بین می رود. این عمل به صورت کلی در بیشتر مدل های یخچال و فریزر در سه وعده در روز انجام می شود که بعد از خرابی ممکن است در این عملیاتی که توضیح داده شد یک تداخل بزرگ ایجاد شود حتی ممکن است موجب خرابی کمپرسور شود. به صورت کلی خرابی هر قطعه در یخچال و فریزر می تواند تداخلی در عملکرد قطعات دیگر می شود. در ادامه در مورد خرابی ها و نشانه ها و علائمی که بعد از خرابی سیستم دیفراست نمایان می شود با شما صحبت خواهیم کرد.

بخوانید: نمایندگی یخچال فیلور

خرابی ها و علت های این خرابی

یکی از نکاتی که باید در مورد آن با شما صحبت نماییم در مورد علت هایی است که موجب خرابی این قطعه مهم در یخچال و فریزر می شود. دلایل و علائم زیادی می تواند باعث خرابی این قطعه در یخچال و فریزر شود. در این قسمت هم نکات مهمی را برای شما بررسی کرده ایم که لازم است این نکات را به صورت کامل مطالعه نمایید.

  • یکی از دلایل خرابی سنسور دیفراست قطعی ناگهانی و نوسانات شدید برقی است.
  • یکی دیگر از دلایلی که می تواند در فعالیت این قسمت از دستگاه تداخل ایجاد نماید نفوذ آب به این بخش است.
  • یکی از دلایل مهم دیگر که در خرابی این سیستم تاثیرگذار است خرابی و سوختن قطعاتی است که با این بخش ارتباط دارند.
  • یکی از موارد مهم که باید به آن توجه کامل داشت جابجایی غیر اصولی و وارد شدن ضربه است.
  • خرابی المنت و برد دستگاه هم می تواند در خراب شدن این قطعه تاثیرگذار باشد.

بخوانید: نمایندگی فریزر فیلور

علائم و نشانه های خرابی در سنسور دیفراست

یکی دیگر از موضوعات مهمی که باید در رابطه با آن در این مقاله صحبت نماییم علائم و نشانه هایی است که خبر از خرابی سنسور دیفراست یخچال و فریزر شما می دهد. لازم است بدانید برخی از این علائم و نشانه ها شاید مرتبط به قطعاتی باشد که کارکرد آن ها با سیستم دیفراست یخچال مرتبط است. یکی از این قطعات که ممکن است خرابی آن نشانه هایی شبیه به نشانه های خرابی دیفراست داشته باشد المنت یخچال و فریزر است. در زیر مواردی که نشان می دهد سنسور دیفراست یخچال فریزر شما خراب است را بررسی کرده ایم لازم است آن ها را مطالعه نمایید و در نظر داشته باشید.

  • کم شدن سرمای یخچال و فریزر یکی از نشانه های خرابی این قطعه می باشد.
  • تولید و شنیده شدن صدای زیاد از یخچال و فریزر به خصوص هنگام استارت موتور.
  • کارنکردن یخچال و فریزر یا تداخل در کار طبیعی که یخچال و فریزر دارا می باشد یکی دیگر از این نشانه ها می باشد.
  • ایجاد و یا وجود زیاد یخ در محفظه و بخش های مختلف یخچال و فریزر هم می تواند یکی دیگر از هشدارهای خرابی این سنسور باشد.
  • داغ شدن و یا وجود برق در بدنه دستگاه هم یکی دیگر از علائم خرابی این سنسور می باشد.

تعمیرات سنسور دیفراست یخچال و فریزر

همانطور که در این مقاله بررسی شد دریافتید که سنسور دیفراست یکی از بخش های مهم در یخچال و فریزر است. خرابی این سنسور می تواند بخش های زیادی از دستگاه را درگیر مشکلات متعدد نماید و به دلیل اهمیت وجود یخچال و فریزر در خانه تعمیر به موقع این سنسور الزامی است. نکته مهمتری که در این خصوص وجود دارد موضوع تخصصی بودن تعمیرات سنسور دیفراست است که باید در نظر داشته باشید تعمیر این بخش نیازمند شخص متخصص و فنی می باشد و از تعمیر و یا دستکاری این قطعه در صورت خرابی باید جدا خودداری کرد. مجموعه پارسیان یکی از مجموعه های تعمیرات یخچال و فریزر فیلور در تهران است که با وجود متخصصین و با تکیه بر دانش موجود این متخصصین و تجربه بالای خود در امر تعمیرات می تواند در محل شما با اعزام نیروی متخصص در سریعترین زمان ممکن و با ارائه ضمانت این قطعه مهم را بدون نیاز به خروج یخچال و فریزر از محل تعمیر نماید. شما می توانید از طریق شماره هایی که در آخر این مقاله قرار گرفته است با ما و بخش فنی ما در خصوص تعمیر سنسور دیفراست یخچال و فریزر خود در تماس باشید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *