ماشین لباسشویی یکی از مهمترین لوازم مصرفی در هرخانه به حساب می آید که روزانه سروکار ما با آن زیاد است. هر وسیله برقی به دلایل مختلفی ممکن است دچار خرابی شود و این خرابی به دلیل شرایطی است که از دستگاه استفاده می کنیم. یکی از این لوازم ماشین لباسشویی می باشد که به دلیل داشتن قطعات متعدد و حساس ممکن است دچار خرابی هایی شود که نیازمند مراجعه به متخصص داشته باشید برای رفع آن. یکی از قطعات حساس در ماشین های لباسشویی پمپ تخلیه می باشد که وظایف مهمی را در ماشین لباسشویی برعهده دارد. همین پمپ تخلیه می تواند به دلیل استفاده و شرایطی که در آن از دستگاه استفاده می کنید ممکن است دچار خرابی هایی شود. لازم است بدانید تعمیر پمپ ماشین لباسشویی دوو یکی از موضوعات تخصصی محسوب می شود که نیازمند مراجعه متخصص برای رفع مشکلات آن دارید. در این مقاله قصد داریم مشکلات،نشانه ها و دلایل خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو را برای شما بررسی کنیم. در آخر این مقاله روش های رفع مشکل پمپ ماشین لباسشویی دوو را برای شما بررسی خواهیم کرد. در این مقاله نکات بسیار مهمی وجود دارد که نیاز است برای دریافت اطلاعات بیشتر نیاز است آن را تا انتها مطالعه نمایید. در ادامه این مقاله همراه بخش تحریریه پارسیان سرویس باشید.

تعمیر پمپ ماشین لباسشویی دوو

یکی از موضوعاتی که قبل از هرچیری باید در این مقاله بررسی شود این است که اصلا پمپ تخلیه چیست و چه وظایفی برعهده دارد. پمپ تخلیه قطعه ای است در ماشین لباسشویی که وظیفه تخلیه آب را برعهده دارد و جالب است بدانید که پمپ تخلیه در اکثر مدل ها و برندهای ماشین لباسشویی در داخل و روی بدنه قرار دارد. جالب تر اینکه باید بدانید پمپ ها در انواع مختلفی وجود دارند که نیاز است برخی از مدل ها که عمومیت بیشتری هم دارند را بشناسید. یکی از این مدل ها پمپ تخلیه مدل چاکدار است که دارای یک موتور القایی ساده می باشد و دیگری هم یک روتور با آهنربای دائمی است که نام این مدل هم می باشد. باید توجه داشته باشید که انواع مختلف پمپ های تخلیه با قابلیت های مختلف و پیچیدگی خاص وجود دارد که تشخیص نوع بهتر آن به عهده متخصص می باشد و باید با متخصص امر در این خصوص مشورت نمایید. در ادامه این مقاله به دلایل و مواردی که سبب خرابی پمپ تخلیه می شوند اشاره خواهیم نمود. لازم است بدانید در ادامه موارد مهمی وجود دارد که نیاز است آن ها را به صورت کامل مطالعه نمایید.

مطالعه شود: تمعمیرات ماشین لباسشویی دوو

دلایل خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو

یکی از موارد مهم دیگری که باید در این مقاله به آن اشاره داشته باشیم دلایلی است که موجب خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو می شود. این دلایل و مشکلات بسیار مهم هستند که عدم رعایت آن ها می تواند مشکلات زیادی را برای پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو ایجاد نماید. در زیر موارد مهمی که سبب خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو می شود را برای شما بررسی کرده ایم.

 • استفاده مداوم از ماشین لباسشویی و بدون استراحت ماشین لباسشویی
 • نفوذ آب به داخل پمپ ماشین لباسشویی
 • عدوم وجود تهویه مناسب برای ماشین لباسشویی
 • فرسودگی قطعات داخلی مانند بلبرینگ ها و دریچه والو
 • عدم تمیز کردن لوله تخلیه پمپ در زمان مناسب و بازده زمانی
 • ارتعاشات و ضربه ها و مواد شیمیایی هم می توانند سبب خرابی این قطعه شوند.
 • نوسانات شدید برق شهری هم می تواند عامل سریع خرابی پمپ ماشین لباسشویی شود.

علائم و نشانه های خرابی پمپ ماشین لباسشویی

یکی دیگر از موارد بسیار مهمی که در این مطلب باید در مورد آن صحبت نماییم نشانه هایی است که بعد از خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو بروز می کند. یک سری علائم و نشانه ها وجود دارد که بعد از خرابی پمپ نمایان می شود که نیاز است آن ها را بشناسید و بررسی نمایید. در زیر لیستی از این نشانه ها را برای شما بررسی کرده ایم لازم است که آن ها را به صورت کامل بررسی و مطالعه نمایید.

 • یکی از نشانه های خرابی پمپ وجود نشتی از ماشین لباسشویی می باشد.
 • یکی دیگر از علائم خرابی پمپ ماشین لباسشویی دوو آبگیری نکردن است.
 • نشت آب از پمپ ماشین لباسشویی دوو یکی دیگر از نشانه های خرابی است.
 • وجود و ایجاد شدن صداهای ناهنجار از پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو یکی دیگر از نشانه های خرابی پمپ می باشد.
 • نا منظم تخلیه شدن آب از ماشین لباسشویی و ناهماهنگی بین قطعات مرتبط به پمپ
 • وجود ارور و نمایش ارورهای مرتبط به خرابی پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی دوو

مطلب مرتبط: تعمیر ماشین لباسشویی دوو در تهران

هزینه تعمیر و تعویض پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی دوو

یکی از نکاتی که از سمت کاربران بسیار پرسیده می شود قیمت خدمات تعمیر و یا تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو است. در این قسمت باید بگوییم قیمت ارتباط مستقیمی به مدل ماشین لباسشویی و مدل پمپ دارد و لازم است بدانید خرابی پمپ اگر در صورت تعمیر رفع مشکل شود قیمت آن با تعویض پمپ متفاوت است و باید در نظر داشته باشید که تشخیص تعمیر و یا تعویض پمپ بر عهده متخصص امر است و نیاز است که با متخصص در این خصوص مشورت نمایید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله تلاش کردیم تمام نکاتی که در مورد تعمیرات پمپ ماشین لباسشویی دوو وجود داشت را برای شما بررسی نماییم. لازم است بدانید تمام خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی دوو در پارسیان سرویس دارای ضمانت و پشتتیبانی است و نکته مهمی که در این خصوص وجود دارد این است که ضمانت و پشتیبانی این خدمات در صورتی است که توسط افراد دیگر دستکاری و تلاش برای رفع عیب وجود نداشته باشد. در نظر داشته باشید تعمیرات پمپ هر مدل از ماشین لباسشویی دوو نیازمند مراجعه متخصص و کسب اطلاعات از مجموعه نمایندگی ماشین لباسشویی دوو است و در غیر این صورت پیشنهاد نمی کنیم افراد غیر فنی اقدام به تعمیر و یا تعویض این قطعه مهم در ماشین لباسشویی نمایند. لازم است در نظر داشته باشید شماره هایی که در پایان این مقاله قرار گرفته است در خصوص تماس و رزرو خدمات تعمیرات است شما می توانید با کلیک برروی آن ها با ما در تماس باشید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *