هرکجا نامی از لوازم برقی و خانگی باشد، قطعا نام ال جی جزء اولین اسامی مورد بحث خواهد بود. این شرکت برترکره ای، همواره به تولید محصولاتی باکیفیت در انواع زمینه ها، از جمله لوازم برقی، مشهور بوده است. یکی از تولیدات این شرکت، کولرهای گازی ال جی می باشند که مشخصا جز پرفروش ترین محصولات تولیدی این برند هستند. مشابه تمامی لوازم و محصولت برقی ، این محصول نیز ممکن است دچار عیوب و نواقصی شود که آگاهی از آنها و حتی گاها انجام تعمیرات اولیه آنها، از بروز خرابی های گسترده اجزاء دستگاه جلوگیری خواهد کرد. بدین منظور، ما در این مقاله به ارائه انواع عیوب احتمالی این نوع از کولرهای گازی و راهکارهای موثر به منظور تعمیر آنها پرداخته ایم. با ما همراه باشید تا بتوانید آگاهی خود را در رابطه با این دستگاه پرمصرف خانگی، افزایش دهید. در ادامه همراه تحریریه پارسیان سرویس باشید.

عیب یابی کولرگازی ال جی

کولرگازی های نسل ال جی نیز مانند بقیه دستگاه ها و تولیدات، در معرض خراب شدن و بروز نواقص متنوعی می باشند؛ بنابراین آگاهی از عیوب شایع و نواقص احتمالی آنها ، کمک شایانی به تعمیر و یا حتی پیشگیری از آسیب های جبران ناپذیردستگاه خواهد نمود.

یکی از شایع ترین مشکلاتی که ممکن است برای کولرهای گازی نسل ال جی پیش بیاید، عدم روشن شدن دستگاه می باشد که با چک کردن اتصال درست دوشاخه ها، سالم بودن پریز و برسی مدارهای الکتریکی داخل دستگاه با استفاده از آمپرمتر، میتوانید علت بروز این مشکل را پیدا کنید.

گاهی اوقات نیز خریداران، از باد فوق العاده سرد دستگاه بدون قطع شدن خودکار شکایت می کنند که در این گونه مواقع، به وجود مشکل و اختلال در ترموستات دستگاه مشکوک خواهیم شد.

یکی دیگر از عیوب شایعی که ممکن کولرهای گازی نسل ال جی را درگیر نماید، تولید صدا زیاد و غیر طبیعی از کولر گازی می باشد. علت بروز این نقص، در وهله اول هم تراز نبودن کولر است که به راحتی وبا استفاده از یک تراز می توانید این صدا را از بین ببرید. گاهی مشکل عمیق تر است و خروج فن و یا کمپرسور از جای خود، منجر به ایجاد صداهای ناهنجار می شود که در این مواقع با مراجعه به یک متخصص میتوانید این عیب را برطرف نمایید.

گاها نیز کاربران از خاموش شدن ناگهانی دستگاه خود شکایت می کنند که دلیل آن میتواند نقص در بورد الکتریکی دستگاه باشد که به صورت خاموش شدن ناگهانی و یا طبق برنامه عمل نکردن دستگاه، بروز خواهد نمود.

اخرین سری از مشکلات شایع این محصول شرکت ال جی، کاهش سرمایش این دستگاه می باشد؛ بدین صورت که پس از مدتی، مقدار سرمایش دستگاه کاهش می یابد و دیگر قدرت کافی برای ایجاد محیط خنک، مانند سابق را نخواهد داشت. این مشکل غالبا در زمان کاهش شارژ گاز کولر بروز می نماید.

تعمیرات تخصصی کولرگازی در تهران

تعمیر قطعلات مختلف کولرگاز یال جی

پس از عیب یابی اولسیه دستگاه، نوبت به رفع عیوب کشف شده و اصلاح نواقص دستگاه خواهد رسید. در ادامه به صحبت در رابطه با تعمیر انواع قطعات و اصلاح شایع ترین عیوب کولرهای گازی، خواهیم پرداخت.

شارژ گاز کولرگازی

یکی از مواردی که گاها کاربران در رابطه با کولرهای گازی از آن شکایت می کنند، کاهش قدرت سرمایش کولر می باشد که همان گونهکه ذکر کردیم احتمالا مشکلی در گاز کولر، منجر به بروز این نقص شده استريال بنابراین شارژ گاز کولر از اهمیت بالایی برخوردار است. رایج ترین روش، استفاده از آمپرمتر می باشد که اکثر متخصصان استفاده از این روش را بر سایر روش ها ترجیح می دهند. لازم به ذکر است که انجام این روش نیازمند فردی متخصص و ماهر در این حوزه می باشد.

تعمیر کمپرسور

یکی از اصلی ترین قطعات کولرهای گازی، کمپرسور می باشد که وظیفه فشرده سازی گاز را برعهده دارد. ایجاد هرگونه نقص و مشکل در این قطعه، منجر به اختلال عملکرد شدید در دستگاه خواهد شد. لازم به ذکر است که در صورت خرابی کمپرسور، این قطعه قابلیت تعمیر ندارد و تنها باید آن را تعویض نمود. بدین منظور، ابتدا برق و گاز دستگاه قطع شود و سپس لوله کمپرسور جوشکاری و خارج گردد. انجام تمامی این موارد نیاز مند فردی ماهر در زمینه تعمیرات کولرگازی می باشد؛ بنابراین به شما توصیه می کنیم تا تعمیرات این قطعه را به کارشناسان این حوزه محول نمایید.

تست موتور فن کولرگازی

اگر پرتاب باد کولر شما با مشکل روبه رو شده است، شما میتوانید به وجود اختلال و نقص در موتور فن کولر شک کنید؛ اما حواستان باشد که هرگونه نقص در پرتاب باد، لزوما به معنی نقص در موتور فن نیست. گاها اختلال در خازن های دستگاه منجر به بروز این مشکل خواهد شد.

با استفاده از اهم متر، میتوانید موتور فن دستگاه خود را چک کرده و در صورت دمای بسیار بالا آن، به وجود ایراد در این قطعه شک نمایید. تعمیرات این قطعه بسیار تخصصی می باشد و بهتر است تا به متخصصان این حوزه واگذار شود.

تعمیر بورد کولرگازی

همان طور که گفته شد، خاموش شدن ناگهانی دستگاه میتواند به دلیل وجود ایراد در بورد دستگاه باشد. بورد الکتریکی به دلیل ارتباط با برق و بروز نوسانات گوناگون در جریان برق، در معرض آسیب های فراوانی می باشد؛ به گونه ای که گاها نوسانات برق منجر به آسیب اجزا مختلف بورد و یا سوختن کامل بورد خواهد شد. دراین شرایط، راهی به جز تعویض کامل بورد یا اجزا آسیب دیده برای شما وجود نخواهد داشت.

سخن پایانی

همان گونه که ذکر شد، از مشهور ترین برند های کولر گازی، ال جی می باشد که طرفداران زیادی را در سرتاسر جهان، از جمله ایران، به سمت خود جذب کرده است.  علی رغم تمام مزایا و ویژگی های این محصول کشور کره، این دستگاه نیز ممکن است دچار عیوب و نقص درعملکرد خود شود. یکی از شایع ترین عیوب رخ داده، خاموش شدن ناگهانی دستگاه می باشد که همان گونه که ذکر شد، احتمال وجود ایراد در بورد الکتریکی از سایر علل بیشتر می باشد. گاها نیز دستگاه توانایی سرمایش خود را از دست می دهد و باد سرد کافی تولید نمی شود؛ در این گونه مواقع، بهتر است تا شارژگاز دستگاه خود را ارزیابی نمایید . تمامی این موارد و تعمیرات،  بهتر است تا به دست فرد متخصص در حوزه تعمیرات کولرگازی انجام شوند؛ زیرا در صورت بروز هرگونه خطا در حین تعمیر، میتواند آسیبی جبران ناپذیر را به دستگاه وارد نماید. امیدواریم تا این مقاله توانسته باشد دانش شما را در زمینه تعمیرات تخصصی کولرگازی ال جی افزایش دهد.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *