امروزه یکی از مشکلات بسیار رایج در یخچال فریزر ها گرم شدن یخچال است که به دلایل مختلف به وجود می آید در این مطلب تلاش کرده ایم اطلاعات جامع و کاربردی را درباره ی علت های گرم شدن یخچال ها در اختیار شما مخاطبان محترم قرار دهیم  پس تا پایان همراه پارسیان سرویس باشید.

مهم ترین عوامل گرم شدن یخچال چیست؟

 1. ایجاد مشکل در موتور و یا کمپرسور یخچال
 2. عملکرد ضعیف فن کندانسور یا کندانسور
 3. خراب شدن ترموستات
 4. سیستم دیفراست ضعیف
 5. عدم تعادل در گاز یخچال
 6. خراب شدن دمپر
 7. ایجاد اشکال در سیستم فن یخچال
 8. خراب شدن لاستیک درب یخچال
 9. ایجاد مشکل در عملکرد برد الکترونیکی یخچال

بررسی سایر دلایل عمده گرم شدن یخچال

خراب شدن کمپرسور و یا فن یخچال

اگر کمپرسور یا فن یخچال به عنوان یکی از اصلی ترین قطعات یخچال دچار اشکال شود به صورت مستقیم در تولید سرما موثر است.همچنین لازم به ذکر است که اگر پس از بررسی سیستم یخچال متوجه شوید یخچال تان صدای غیر طبیعی ندارد و دمای دستگاه به مرور زمان بالا نمی رود به احتمال زیاد سیستم موتور و یا  کمپرسور مشکل نداشته و لازم است سایر موارد در یخچال توسط تعمیر کار ماهر بررسی شود.

تعمیر یخچال و فریزر در تهران

مشکل در فن کندانسور یا خود کندانسور

لازم است بدانید که سیستم کندانسور در یخچال های معمولی در پشت و در یخچال های ساید بای ساید در پشت و زیر بدنه قرار گرفته است.

گاز یخچال از طریق لوله های کندانسور وارد شده و هنگام عبور از لوله ها سرد می شود همچنین در صورتی که سیستم فن و یا لوله های کندانسور دچار مشکل شده باشد به دلیل ورود گاز گرم به یخچال حرارت دستگاه افزایش یافته و گرم می شود.

خرابی ترموستات

ترموستات یکی از قطعات اصلی یخچال است که شما می توانید میزان دمای یخچال را با چرخاندن آن به

صورت استاندارد تنظیم کنید. در صورتی که ترموستات دچار مشکل شود در نتیجه موتور یا کمپرسور یخچال سرما تولید نکرده و دمای یخچال بالا می رود.

مشکل در سیستم دیفراست

اگر سیستم دیفراست به درستی کار نکند در کیفیت تولید سرمای یخچال موثر است برای نمونه می توانیم بگوییم در صورت ایجاد مشکل در عملکرد سیستم هیتر و یا المنت یخچال اواپراتور یخ زده و مانع ورود سرما به داخل یخچال می شود.

در صورت خراب شدن دیفراست سرما به صورت استاندارد تولید و  وارد یخچال نمی شود بنابراین لازم است برای تشخیص و عیب یابی بالارفتن حرارت یخچال قطعات اصلی مورد بررسی قرار گیرد.

ایراد در گاز یخچال

اگر گاز یخچال به درستی عمل نکند باعث ایجاد مشکل در تولید سرمای یخچال می شود همچنین به وجود آمدن ایراد نشتی گاز عامل مهمی در کیفیت سرمایش یخچال است و افزایش حرارت را به همراه دارد که به دلیل انتقال نامناسب گاز یخچال به کمپرسور و یا موتور می باشد.برای از بین بردن این اشکال می توانید در اسرع وقت یخچال را برای شارژ گاز به تعمیرگاه ببرید تا به صورت کامل بررسی و عیب یابی شود .

تعمیر یخچال در تهران

خرابی دمپر

دمپر قطعه ی بین فریزر و یخچال است که با باز شدن این دریچه سرما به داخل محفظه ی یخچال منتقل می شود در واقع می توان گفت دمپر قطعه ی بسیار مهمی در سیستم یخچال فریزر ها است زیرا در صورت باز شدن بیش از حد دمای یخچال به شدت پایین آمده و به دلیل تولید سرمای زیاد مواد غذایی منجمد می شود همچنین اگر به میزان استاندارد باز نشود حرارت یخچال بالا رفته و ضمن خراب شدن وسیله باعث از بین رفتن مواد غذایی می شود.

خرابی فن یخچال

در صورت بروز هر گونه مشکل در عملکرد مناسب فن یخچال و یا فن اواپراتور سرما به صورت استاندارد در یخچال جا به جا نمی شود در نتیجه حرارت یخچال افزایش می یابد. شما می توانید با باز کردن درب یخچال و فشاردادن سوییچ درب مطمئن شوید که آیا فن به درستی کار می کند و یا دچار مشکل شده است همچنین از روی صدای یخچال نیز می توانید از وضعیت فن مطلع شوید.

تعمیر فریزر در تهران

خرابی لاستیک دور درب یخچال

لاستیک دور درب یخچال وظیفه ی حفاظت از سرمای داخل محفظه ی یخچال را دارد در واقع از خارج شدن سرما از یخچال جلوگیری می کند.

لازم است به این نکته ی بسیار مهم توجه داشته باشید که در صورت خراب بودن لاستیک درب یخچال و بسته نشدن کامل آن حتی اگر موتور یا کمپرسور به درستی عمل کند اما باز هم حرارت یخچال بالا می رود.

شما می توانید جهت اطمینان از درست بسته شدن درب یخچال و سالم بودن لاستیک آن از یک کاغذ استفاده کنید به این صورت که آن را میان درب و یخچال قرار دهید، در صورتی که کاغذ را نگه دارد یعنی لاستیک سالم است و اگر بیفتد لاستیک  نیاز به تعویض دارد.

مشکل در برد الکترونیکی اصلی

در صورت ایجاد اشکال در برد الکترونیکی یخچال به دلیل عدم دریافت مناسب سیگنال از بخش های دیگر در نتیجه فرآیند تولید سرما به صورت صحیح انجام نشده و حرارت یخچال بالا می رود.

تعمیر برد الکتریکی یخچال باید در اسرع وقت توسط تعمیر کار ماهر انجام شود تا فرایند تولید و انتقال سرما مورد بررسی قرار گیرد و یا باعث ایجاد اشکال در سایر بخش های یخچال نشود.

نمایندگی تعمیر یخچال فریزر در تهران

بررسی علت های داغ بودن بدنه یا دیواره های بغل یخچال

معمولا به دلیل وارد شدن و خروج گاز سرمازا، یخچال داغ می شود حتی ممکن است قطره های آب را روی دیواره های یخچال مشاهده کنید که به دلیل نوسانات دما یعنی گرم و سرد شدن مداوم یخچال می باشد.

پیشنهاد می کنیم برای عملکرد صحیح یخچال و تولید سرمای مناسب همچنین کاهش مصرف برق و انرژی برای تولید سرما حتما یخچال را نزدیک پنجره و یا در مکان هایی قرار دهید که گرم نباشد برای مثال یخچال را نزدیک گاز آشپزخانه قرار ندهید.

چرا یخچال گرم است اما فریزر خنک می باشد؟

در این مطلب به بررسی مهم ترین دلایل اختلاف دما در یخچال و فریزر های امروزی می پردازیم:

 1. عملکرد نامناسب در تولید گاز یخچال
 2. خراب شدن فن یخچال
 3. عدم عملکرد صحیح سیستم دیفراست
 4. مشکل در برد الکترونیکی

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *