یکی از وسایلی که در هرخانه ای کاربرد زیادی دارد و می تواند به عنوان اصلی ترین لوازم خانگی در خانه استفاده شود یخچال و فریزر است. خرابی بخش های مختلف می تواند مشکلات جدی را برای کاربران می تواند ایجاد نماید یکی از مشکلات می تواند برای بخش های جانبی مثل یخساز و یا آسردکن است. یکی از بخش هایی که در یخچال های جدید بسیار کاربردی است و می تواند به شما کمک نماید همین قسمت است که می تواند در موارد روزمره به شما کمک نماید. یکی از خرابی هایی که می تواند در درست کار کردن بخش های دیگر دستگاه تاثیر بگذارد و عدم تعمیر به موقع آن می تواند به بخش های دیگری صدمات جدی وارد نماید. لازم است بدانید یکی از مشکلاتی که مکرر از ما پرسیده می شود خرابی آب سردکن و یخساز است و یکی از مشکلات جدی این بخش قطع شدن ناگهانی آب از این بخش است که می تواند دلایل زیادی را به همراه داشته باشد و مشکلاتی را برای شما رقم بزند. در این مقاله قصد داریم در رابطه با این مشکل دلایلی که سبب وجود این مشکل می شود و راهکارهایی که می توانید به کار ببندید برای رفع این مشکل را برای شما بررسی می نماییم. در ادامه این مقاله نکات مهمی وجود دارد که نیاز است تا انتهای آن را به صورت دقیق مطالعه نمایید. در ادامه با بخش تحریریه پارسیان سرویس همراه باشید.

دلیل قطع شدن آب در یخچال فریزر جنرال الکتریک

همانطور که در ابتدای این مقاله توضیح داده شد یکی از مشکلاتی که به صورت مکرر برای یخچال و فریزرهای جنرال الکتریک می افتد قطعی آب در دستگاه است که می تواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد و می تواند مشکلات زیادی را برای شما فراهم نماید. یکی از حساسترین بخش ها در یخچال و فریزر جنرال الکتریک آبسردکن و یخساز است که می تواند این مشکل برای آن پیش آید. لازم است بدانید دلایلی که سبب بروز این مشکل می شود به صورت کلی فنی و تخصصی محسوب می شود و نیاز است برای رفع آن ها متخصص امر آن را بررسی نماید. برخی از دلایل این مشکل هم می تواند توسط افراد معمولی رفع شود و شاید هم نیازی به مراجعه متخصص نباشد. به صورت کلی باید در نظر داشته باشید این مشکل می تواند دلایل متعددی داشته باشد که برخی از این دلایل را به صورت تخصصی در این مقاله برای شما بررسی خواهیم کرد. شما می توانید در صورت وجود هرگونه مشکل با بخش نمایندگی یخچال فریزر جنرال الکتریک در پارسیان سرویس که شماره های آن را در آخر این مقاله قرار داده ایم در تماس باشید.

روشن نبودن یخساز یخچال جنرال الکتریک

یکی از دلایلی که باید ابتدا به بررسی آن بپردازیم خاموش بودن یخساز است که می تواند یکی از دلایل اصلی این مشکل باشد که باید در نظر داشته باشید برای برقراری جریان مجدد آب حتما باید یخساز دستگاه روشن باشد. برای روشن کردن مجدد یخساز نیاز است مراحل زیر را انجام دهید. در ادامه با ما همراه باشید.

 • ابتدا باید بررسی نمایید چراغ یخساز که نشانه روشن بودن آن است روشن باشد.
 • اگر متوجه شدید که یخساز خاموش است ابتدا با دکمه On/Off آن را روشن نمایید.
 • اگر دیدید که یخساز بعد از این کار روشن شد بررسی نمایید که ورودی آب به دستگاه وصل باشد.
 • اگر تمام مراحل فوق را به درستی انجام دادید و یخساز و جریان آب برقرار نشد باید به سراغ برد دستگاه رفت.
 • لازم به ذکر است تعمیر و بررسی این بخش باید به دست متخصص امر انجام شود.
 • شما می توانید با شماره 02126325790 بخش فنی و تعمیرات یخچال سایدبای ساید جنرال الکتریک تماس حاصل نمایید.

افزایش دمای یخچال و فریزر

یکی دیگر از دلایلی که باید برای بررسی به سراغ آن بروید دمای دستگاه است که می تواند افزایش آن سبب بروز چنین مشکلی شود و جلوگیری می کند از تولید یخ. لازم است برای رفع این مشکل مواردی را که در زیر برای شما بررسی کرده ایم را چک کنید.

 • ابتدا باید به سراغ ولوم تنظیم دما بروید و بررسی کنید که درجه دمای دستگاه به درستی تنظیم شده است.
 • باید توجه داشته باشید که درجه دما بین 0 تا 5 درجه یک دمای استاندارد و صحیح را داشته باشد.
 • یکی از مواردی که باعث افزایش دمای دستگاه می شود باز ماندن درب یخچال و فریزر می باشد.
 • باید در نظر داشته باشید در یخساز دستگاه مواد غذایی زیادی قرار ندهید که سبب یخ زدگی شدید آن می شود.
 • خرابی لاستیک دور درب یخجال و فریزر هم می تواند سبب افزایش دمای دستگاه و یخ زدن بخش ها باشد.

ایجاد شدن مشکل در بخش تامین آب دستگاه

یکی دیگر از دلایلی که می تواند از دلایل عدم برقراری جریان آب در یخچال و فریزر جنرال الکتریک باشد قطع بودن آب و یا ایجاد مشکل و مسدودی در بخش تامین آب یخچال و فریزر باشد. برای بررسی و رفع مشکل این بخش لازم است موارد زیر را بررسی و مطالعه نمایید.

 • بررسی نمایید شیری که وظیفه تامین آب دستگاه را دارد باز باشد.
 • اگر شیر باز بود بررسی نمایید که فشار آب بالا و قابل توجه باشد.
 • از عدم مسدودیت شلنگ و واسطه ای که بر سرراه تامین کننده آب وجود دارد اطمینان حاصل نمایید.

گرفتگی و مسدود شدن فیلترها

یکی دیگر از مواردی که سبب قطعی آب در یخچال و فریزر جنرال الکتریک می شود گرفتگی و انسداد فیلترهای این مسیر است که باید آن ها را بررسی و در صورت وجود انسداد مشکلات را برطرف نمایید. در زیر راهکارهای بررسی این بخش را برای شما قرار داده ایم.

نتیجه گیری

در این مقاله نکاتی که در ارتباط با قطعی آب در یخچال و فریزر جنرال الکتریک وجود داشت را برای شما بررسی کردیم. لازم است بدانید برخی از این مشکلات باید به طور حتم توسط متخصص امر بررسی و رفع ایراد صورت گیرد لازم است در صورت بروز مشکلاتی که نیازمند حضور متخصص است با شماره بخش تعمیرات یخچال و فریزر جنرال الکتریک که شماره های آن در پایان این مقاله قرار گرفته است تماس حاصل نمایید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *