یکی از وسایلی که در دسته لوازم خانگی در هر خانه ای وجود آن لازم است و باید به صورت صحیح از آن استفاده کرد ماشین لباسشویی می باشد. ماشین های لباسشویی به دلیل اینکه ممکن است در محل مرطوب قرار بگیرند و بیشتر با آب سرو کار دارند به مرور زمان دچار زنگ زدگی می شوند و این امری است طبیعی که هیچ شرکتی نمی تواند تولیدات خود در برابر این موضوع ضمانت نمایند. باید در نظر داشته باشید راهکارهایی برای جلوگیری از ایجاد زنگ زدگی و رسوبات در ماشین های لباسشویی وجود دارد. شاید شما این راهکارها را نمیدانستید و هم اکنون بدنه لباسشویی شما دارای زنگ زدگی است و به فکر چاره ای برای رفع این زنگ زدگی ها هستید. در این مقاله ما به شما راهکارهایی معرفی خواهیم کرد که در رفع زنگ زدگی و جلوگیری از بازگشت مجدد این زنگ زدگی ها کمک خواهد کرد. این مقاله دارای بخش های مهمی است که باید برای درک کامل این راهکارها به صورت کامل آن را مطالعه نمایید و لازم است بدانید نکاتی در این مقاله وجود دارد که باید به طور حتم مطالعه و به کار گرفته شوند. لازم است و پیشنهاد می کنیم در ادامه این مقاله همراه تحریریه پارسیان سرویس باشید.

راهکارهای رفع زنگزدگی از ماشین لباسشویی

همانطور که در ابتدای این مقاله توضیح داده شد عوامل زیادی سبب زنگ زدگی و ایجاد پوسیدگی در بدنه ماشین لباسشویی می شود و می توان برای اینکه این اتفاق نیفتد راهکارهای معمول را در دفترچه دستگاه و سایت های شرکت ها دریافت کرد. ولی باید بدانید که این زنگ زدگی ها بعد از مدت زیادی که از ماشین لباسشویی استفاده می نمایید طبیعی هستند و می توان آن را امری اجتناب ناپذیر دانست و در برخی از برندها به دلیل کیفیت پایین رنگ و آلیاژ بدنه شاید خیلی زود تر از بقیه برندها این اتفاق بیفتد. اگر که به هر دلیل در بدنه ماشین لباسشویی خود زنگ زدگی مشاهده می کنید و شاید اولین موضوعی که در ذهن شما تداعی شده است این است که کیفیت ماشین لباسشویی شما پایین است باید بگوییم این تصور می تواند تا حدودی اشتباه باشد. در این مقاله تمام این موضوعات و مسائل مهمی از این دست را برای شما بررسی خواهیم کرد و نکات بسیار مهمی در این مقاله برای شما بررسی شده است. لازم است بدانید رفع زنگ زدگی بدنه ماشین لباسشویی و رفع آن می تواند بخشی از آن فنی و نیازمند دریافت مشاوره از متخصص باشد. در ادامه همراه این مقاله باشید.

بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی در تهران

دلایل زنگ زدگی بدنه ماشین لباسشویی

در این مقاله خالی از لطف نیست دلایلی که سبب زنگ زدگی بدنه ماشین لباسشویی می شود را برای شما بررسی نماییم. این دلایل می تواند بسیار مهم و نقش آفرین در ایجاد زنگ زدگی بدنه ماشین لباسشویی شود و خیلی بهتر است بتوانید تا جایی که ممکن است ماشین لباسشویی را در معرض این موارد قرار ندهید تا به مرور زمان شاهد زنگ زدگی بدنه دستگاه نباشید. در زیر این دلایل را ذکر کرده ایم که لازم است آن ها را مطالعه و به کار ببندید.

 • یکی از این دلایل نوع آب منطقه ای است که در آن زندگی می کنید.
 • نوع آب می تواند در ایجاد این زنگ زدگی ها بسیار موثر باشد.
 • لازم است تا جایی که ممکن است ماشین لباسشویی در محلی قرار دهید که میزان رطوبت خیلی پایینی دارد.
 • همیشه بررسی نمایید شلنگ های آب و خروجی آب سالم و بدون سوراخ باشد.
 • برای تمیز کردن بدنه از پارچه ای استفاده نمایید که رطوبت کمی داشته باشد.
 • بعد از اینکه پارچه خیس را به بدنه دستگاه کشیدید به طور حتم با استفاده از یک پارچه نخی آن را خشک نمایید.

راهکار برطرف کردن زنگ زدگی بدنه ماشین لباسشویی

یکی از مواردی که لازم است در این مقاله آن را برای شما بررسی نماییم راهکارهایی است که باید برای برطرف کردن زنگ زدگی بدنه ماشین لباسشویی آن ها را رعایت نمایید. این راهکارها می تواند تا حد زیادی کارساز باشند و شما می توانید برای اینکه از شر زنگ زدگی در بدنه ماشین لباسشویی خود خلاص شوید آن ها را به صورت دقیق انجام دهید. لازم است در نظر داشته باشید راهکارهایی که برای شما بررسی کرده ایم بستگی به نوع بدنه و نوع زنگ زدگی و میزان زنگ زدگی بدنه ماشین لباسشویی دارد و بهتر است برای انجام آن با یک متخصص و یا متخصصین ما در بخش نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی که شماره های آن در پایان مقاله قرار دارد مشورت نمایید. در زیر برخی از این راه ها را برای شما بررسی کرده ایم که لازم است به صورت دقیق آن را مطالعه نمایید.

 • برای رفع زنگ زدگی نیاز است یک کاردک و یک اسپری ضد زنگ تهیه نمایید.
 • لازم است در نظر داشته باشید باید برای رفع زنگ زدگی دقت داشته باشید بخش های سالم مخدوش نشوند.
 • ابتدا باید قسمتی که دچار زنگ زدگی شده است را خوب با کاردک بتراشید و کمی هم سنباده بکشید.
 • این کار را باید تا زمانی انجام دهید که زنگ زدگی از بین برود.
 • لازم است در نظر داشته باشید بعد از این خوب سنباده زدید و سطح را تمیز کردید آنجا را آغشته به اسپری نمایید.
 • بعد از خشک شدن بخش از اسپری باید با استفاده از رنگ سفید آن قسمت را رنگ نمایید.

نتیجه گیری

در این مقاله تلاش کردیم راهکارهایی که برای تعمیر زنگ زدگی ماشین لباسشویی را برای شما بررسی نماییم. نکاتی که در این مقاله برای شما گرد آوری شده است می توانند راهکاری مطمئن برای از بین بردن زنگ بدنه ماشین لباسشویی باشند. لازم است بدانید در صورتی که خود شما از عهده این کار بر نمی آیید می توانید در صورت تمایل با بخش فنی پارسیان سرویس که شماره های آن در انتهای این مقاله قرار گرفته است در تماس باشید و انجام این کار را به عهده متخصصین این مجموعه بگذارید. لازم است بدانید زمان زنگ زدگی بدنه بستگی به نوع ماشین لباسشویی و برند دارد و می توان گفت هر کدام از مدل ها و برندها و محلی که از دستگاه استفاده می نمایید در بروز چنین مشکلی بسیار حائز اهمیت است.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *