همانطور که همیشه گفته شده و می دانید یکی از وسایل پرکاربرد در خانه که می توان گفت در روز استفاده زیادی از آن می شود و نبود آن می تواند مشکلات زیادی را برای ما به همراه داشته باشد یخچال و فریزر است. این وسیله برای نگهداری مواد غذایی در شرایطی سالم است و به دلیل اینکه مدت زمان زیادی به برق وصل است می توان گفت طول عمر و کیفت بالایی را باید دارا باشد. لازم به ذکر است بدانید هر وسیله ای به خصوص وسایلی که با برق کار می کنند و لوازم خانگی که از آن استفاده زیادی می شود مثل یخچال و فریزر دارای یک طول عمر و عمر مفید هستند ولی لازم است بدانید که بسته به مدل و برندی که این دستگاه دارا می باشد این طول عمر متفاوت است و گاها شاهد هستیم برخی از یخچال و فریزرها حتی تا 20 الی 30 سال بدون هیچ ایرادی کار می کنند. باید بدانید یکی دیگر از مواردی که در این موضوع دخیل می باشد استفاده از دستگاه و شرایطی که در آن از یخچال و فریزر استفاده می کنید نقش بسازایی در این امر ایفا می کنند. در این مقاله قصد داریم موضوع مهمی را برای شما بررسی نماییم که شاید بتوان گفت یکی از سوالات پرتکرار کاربران محسوب می شود اینکه تعویض یخچال و فریزر به صرفه تر است یا تعمیر اساسی این دستگاه که در این مقاله قصد داریم تمام جزئیات این موضوع را برای شما بررسی کنیم و لازم است بدانید این مقاله دارای بخش های مهمی است که نیاز است توسط شما مطالعه شود. در ادامه این مقاله پیشنهاد می کنیم همراه بخش تحریریه پارسیان سرویس باشید.

تعویض یا تعمیر یخچال فریزر – کدام بهتر است؟

همانطور که در ابتدای این مقاله توضیح دادیم قصد داریم در مورد این موضوع با شما صحبت کنیم که در صورت بروز خرابی تعویض یخچال یا تعمیر آن به صرفه تر است این موضوع مهم جوانب زیادی دارد که در بخش های مختلف این مقاله برای شما به صورت کامل بررسی کرده ایم. همانطور که میدانید با توجه به هزینه های زیاد برای تعویض و یا تهیه یخچال جدید شاید به این نتیجه برسیم که تعمیر صرفه بیشتری خواهد داشت ولی باید بگوییم نباید عجله کرد و موارد زیادی ممکن است این موضوعات را تحت تاثیر خود قرار دهد. در ابتدا باید بگوییم بخش های مختلفی در یخچال و فریزر وجود دارد که در صورت خرابی به راحتی و با هزینه های خیلی کم تعمیر می شوند و بخش هایی هم وجود دارد که شاید خرابی آن ها هم مشکلات بیشتری برای شما فراهم کند و شاید هم تعمیر آن به اصطلاحی آفتابه خرج لحیم باشد. در این مقاله تمام این موارد برای شما توضیح داده شده است و لازم است در ادامه همراه ما باشید.

تولید صدای ناهنجار از یخچال و فریزر

یکی از مشکلات فنی که در یخچال و فریزرها ممکن است به وجود بیاید تولید یا شنیدن صدای ناهنجار از دستگاه است که می تواند دلایل زیادی را دارا باشد در این قسمت از مقاله قصد داریم برای شما بررسی کنیم که در صورتی که صدای ناهنجار از دستگاه شنیدید نیاز است تعمیر شود یا تعویض دستگاه صرفه بیشتری خواهد داشت. این موضوع را در نظر داشته باشید که به صورت طبیعی یخچال و فریزر دارای صدا هست و برخی از دستگاه ها و مدل ها ممکن است این صدا کمی بلند باشد. یکی از موضوعات مهمی که در مورد صدای ناهنجار در یخچال و فریزر وجود دارد این است که در صورتی که اولین بار است صدا از دستگاه می شنوید یا این صدا بسیار ناهنجار است می توان گفت دستگاه دچار خرابی شده است که می توانید در صورت کسب اطمینان بیشتر برای خرابی مواردی مانند تراز بودن یخچال و فریزر و یا دستگاه را چندساعتی از برق جدا کنید و خاموش نمایید. اگر دستگاه را دوباره روشن کردید و متوجه صدای ناهنجار آن شدید این دستگاه خراب است باید توسط متخصص امر دلیل خرابی و این صدا مشخص شود.

نمایندگی تعمیرات یخچال و فریزر جنرال الکتریک

مصرف بالای انرژی

یکی از نکات قابل توجهی که باید آن را برای شما بررسی نماییم مصرف بالای انرژی یخچال فریزر است که این امر می تواند دلایل زیادی را دارا باشد که یکی از این دلایل که باید گفت جزیی از عمده دلایل این موضوع است موتور یخچال و فریزر است. همانطور که می دانید موتور یا کمپرسور یخچال و فریزر قلب تپنده دستگاه است و این بخش در کار کردن صحیح بخش های دیگر نقش بسزایی را ایفا می نماید. باید در نظر داشته باشید برخی از یخچال و فریزرهای قدیمی که دارای کمپرسورهای قدیمی هستند بهتر است به صورت کامل دستگاه را با یک یخچال فریزر جدید تعویض نمایید. ولی باید بگوییم مشکلات دیگر در قسمت کمپرسور یخچال و فریزر وجود دارد که شاید بتوان با مبلغ کمی هزینه اقدام به تعمیر آن نمود که در این صورت نیازی به تعویض یخچال و فریزر نیست و بهتر توسط متخصصین پارسیان سرویس این رفع عیب انجام شود. لازم است بدانید در صورتی که بیش از ده سال از عمر یخچال و فریزر شما می گذرد بهتر است در صورتی که مشکلی اساسی در موتور دستگاه به وجود آمد از تعمیر آن صرف نظر نمایید و اقدام به تعویض و جایگزینی یخچال و فریزر جدید نمایید.

نکاتی که باید در صورت بروز اقدام به تعمیر و تعویض دستگاه کنید

در زیر قصد داریم نکاتی را برای شما بررسی نماییم که در صورت بروز نیاز است دستگاه به طور اساسی تعمیر شود و اگر دستگاه بیش از ده سال عمر دارد اقدام به تعویض آن نمایید. در بررسی نکات زیر همراه ما باشید.

  • خنک نکردن یخچال و فریزر
  • تعرق و رطوبت بالا در یخچال و فریزر که از حد معمول بالاتر باشد.
  • یخ زدن بیش از حد مواد غذایی در دستگاه
  • صدای بیش از حد از یخچال و فریزر شنیدن
  • خاموش شدن های ناگهانی دستگاه

نتیجه گیری

در این مقاله تلاش کردیم برای شما مواردی را بررسی کنیم که در زمان تعمیر دستگاه بسیار کاربردی است و شما با خواندن این مطلب به خوبی درک می کنید که در صورت بروز خرابی اقدام به تعویض دستگاه نمایید یا تعمیر آن به صرفه تر است. در صورتی که در دستگاه خود مشکلی را مشاهده کردید می توانید از طریق شماره های زیر با بخش فنی پارسیان سرویس در تماس باشید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *