موتور یخچال چه کاری می کند ؟!

موتور یخچال چه کاری می کند ؟! اگر برای شما هم سوال پیش آمده که موتور یخچال چه کاری می کند ؟! و یا می خواهید بدانید که اصلا یک یخچال چگونه کار می کند مقاله ای که در زیر برای شما تهیه کرده ایم را بخوانید در ادامه با ما همراه باشید.

موتور یخچال چگونه کار می کند ؟!

در قسمت پشت یخچال یک وسیله ای قرار دارد که کارکرد آن تقریبا از ابتدای اختراع یخچال تغییر نکرده است . محفظه ای که یک سری سیم و لوله از آن خارج شده است . این وسیله موتور یخچال یا همان کمپروسور یخچال است . موتور یخچال گاز تبریدی را در پیرامون سیستم به گردش در می آورد و سرما ایجاد می کند . یک کمپروسور , گاز موجود در این سیستم را به درون لوله پمپ می‌ کند . موتور یخچال در نیم قرن گذشته تغییر ویژه ای نکرده است و تنها تغییر آن در کاهش مصرف انرژی بوده است . کم شدن مصرف به این صورت بوده که بجای اینکه کمپروسور روشن و خاموش بشود , سرعت دور موتور کم و زیاد شده و همین موضوع باعث کاهش مصرف انرژی در این وسیله شده است .

صفحه نمایندگی پارس

کمپروسور از چه قسمت هایی تشکیل شده است و چگونه کار می کند ؟!

پیستون , میلنگ , سوپاپ !!! اجزای تشکیل دهنده ی یک کمپروسور هستند . در این سیستم مکانیکی , میلنگی که در محفظه ی کمپرسور قرار دارد می چرخد . این چرخش باعث می شود پیستون همانند یک تلمبه عمل کند . با باز و بسته شدن سوپاپ ها , گازی که در لوله ها و سیلندر قرار دارد به گردش در می آید . این گاز از لوله ی برگشت مکیده می شود و با فشار به لوله ی رفت وارد می شود . این کار چندین بار انجام می شود . در نتیجه ی این اعمال , گاز سرما ساز به صورت متناوب در حال حرکت خواهد بود و “سرمازی” اتفاق می افتد .

گازهای درون یخچال چه کاری می کنند ؟!

گازهای موجود در یخچال از موتور با لوله هایی خارج می شوند و با فشار زیادی به “کندانسور” وارد می شوند . این گاز ها سپس وارد فیلتر تصفیه ی گاز یا همان درایر می شوند . این گاز ها پس از اینکه سرد شدند , فیلتر می شوند و به درون لوله های خنک کننده (اواپراتور) وارد می شوند . در آخر , این گاز ها از لوله های دیگری به سمت موتور بر می گردند . این رویه به صورت مداوم ادامه دارد…

صفحه نمایندگی سایوان

عمر موتور یخچال چقدر است ؟!

اینکه گمان می کنید موتور یک یخچال برای همیشه سالم باقی خواهد ماند , درست نیست . کارایی موتور یخچال کم می شود و در آخر ممکن است از کار بیفتد . این خرابی ها می تواند به علت از بین رفتن آببندی داخلی , سوختن سیم پیچ و … باشد .

اگر نیاز به تعمیر یخچال خود دارید ما در کنارتان هستیم . برای تعمیر حرفه ای تمام برند های لوازم خانگی با ما تماس بگیرید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *