یکی از وسایل مهم در هرخانه ای که می توان گفت استفاده زیادی از آن می شود یخچال و فریزر است. این وسیله مهم دارای بخش ها و قطعات مهم بسیاری می باشد که یکی از این قطعات برد دستگاه است. برد دستگاه یکی از مهمترین بخش های لوازم خانگی از جمله یخچال و فریزر محسوب می شود که نیاز است در صورت بروز خرابی در سریعترین زمان ممکن مشکل آن را حل کنید. یکی از موارد مهمی که وجود دارد و شاید سوال شما هم این باشد این است که تعمیر و یا تعویض برد یخچال و فریزر به چه صورت انجام میپذیرد. ویا اینکه دلایل و نشانه های خرابی یخچال و فریزر کدام است و چه مواردی می تواند در خرابی آن تاثیر بگذارد یا اینکه بعد از خرابی برد دستگاه چه عکس العمل و یا نشانه هایی را دارا می باشد. در این مقاله به صورت کامل در مورد دلایل و نشانه های خرابی برد یخچال و فریزر پروفایل با شما صحبت خواهیم کرد و در آخر هم راهکارهای تعمیر آن و یا تعویض آن را برای شما بررسی کرده ایم. لازم است برای دریافت اطلاعات کامل و یا بررسی نکاتی که از اهمیت بالایی برخورددار است مواردی که در این مقاله بررسی کرده ایم را مطالعه نمایید. در ادامه این مقاله همراه بخش تحریریه پارسیان سرویس باشید.

تعمیر و تعویض برد یخچال و فریزر پروفایل

همانطور که در ابتدای این مقاله صحبت برد یکی از بخش ها و قطعات بسیار مهم در لوازم خانگی برقی محسوب می شود. قبل از این موارد که در رابطه با بخش های دیگر برد یخچال و فریزر با شما صحبت کنیم ابتدا باید به شما توضیح دهیم که اصلا برد یخچال و فریزر چگونه کار می کند و اصلا دلیل اهمیت آن در دستگاه چه نکاتی است. برد در هر دستگاهی وظیفه مغز دستگاه را ایفا می نماید که باید ارتباط بین قطعات را مدیریت نماید هر قطعه ای در یخچال و فریزر وظیفه ای را برعهده دارد که تعریف آن و مدیریت آن برعهده برد می باشد. در صورتی که برد دستگاه دچار خرابی و یا مشکلی شود کار این قطعات دچار تداخلات بسیاری می شود و ممکن است قطعات نتوانند به درستی به کار خود ادامه دهند. در این قسمت از مقاله در رابطه با موضوع مهمی که در رابطه با کار برد در هر دستگاهی وجود دارد با شما صحبت کردیم لازم است برای دریافت اطلاعات دقیق در رابطه با دلایل خرابی و نشانه های خرابی برد یخچال و فریزر پروفایل در ادامه همراه ما باشید.

مقاله مرتبط: دلیل ارور HRS و مشکلات متداول یخچال و فریزر پروفایل

دلایل خرابی برد یخچال و فریزر پروفایل

یکی دیگر از مواردی که در این مقاله باید در مورد آن با شما صحبت نماییم دلایلی است که موجب خرابی برد یخچال و فریزر پروفایل می شود. دلایل زیادی موجب خرابی برد دستگاه می شود که در زیر این موارد را برای شما بررسی کرده ایم. لازم است بدانید برای دریافت اطلاعات کامل از این موارد لازم است نکات زیر را به صورت کامل مطالعه نمایید و به کار گیرید. در ادامه همراه ما باشید.

 • یکی از دلایل خرابی برد یخچال و فریزر پروفایل نوسانات شدید برق است.
 • وارد شدن آب به بخشی که برد در آن قرار دارد.
 • دستکاری برد و قطعات مربوط به آن توسط افراد غیر متخصص
 • عدم جابجایی درست یخچال و فریزر و وارد شدن ضربه به یخچال و فریزر
 • خراب شدن و عدم توجه به خرابی و مشکل قطعات دیگر و مرتبط به برد یخچال و فریزر
 • وارد شدن ضربه شدید به پنل جلویی یخچال و فریزر یا تمیز کردن غیر اصولی یخچال و فریزر
 • ایجاد اتصالی در بدنه و نبود ارت در بخش برقی دستگاه می تواند دلیل مهم خرابی برد به شمار آید.

تعمیرات یخچال پروفایل

علائم و نشانه های خرابی برد یخچال و فریزر پروفایل

یکی از موارد مهم دیگری که باید به بررسی آن بپردازیم علائم و نشانه هایی است که بعد از خرابی برد یخچال و فریزر پروفایل نمایان می شوند. شناخت این علائم و نشانه ها می تواند در روند تعمیر و یا تعویض برد یخچال و فریزر بسیار کارساز باشد و به شما کمک می نماید. لازم است بدانید ممکن است علائم و نشانه های دیگری نیز وجود داشته باشد که نشاندهنده خرابی برد باشد و بهتر است برای شناخت آن ها وبسایت رسمی دستگاه خود در بخشی که مدل دستگاه قرار دارد را بررسی نمایید. در زیر برخی از این علائم و نشانه ها را برای شما بررسی کرده ایم. لازم است آن ها را مطالعه نمایید.

 • عدم ایجاد سرمایش و افزایش دمای دستگاه بدون هیچ دلیلی
 • از کار افتادن یخچال و فریزر به صورت ناگهانی و سخت راه اندازی مجدد دستگاه
 • نمایان شدن ارور hrs در صفحه نمایش یخچال و فریزر
 • خاموش شدن موتور و به کار نیفتادن دوباره آن
 • ایجاد صدای بلند در دستگاه و یا فعال شدن هشدار خرابی قطعه در مانیتور یخچال و فریزر

تعمیرات فریزر پروفایل

تعمیر و یا تعویض برد یخچال و فریزر پروفایل

یکی از سوالاتی که از متخصصین ما بسیار پرسیده می شود این است که بعد از خرابی برد دستگاه باید قطعه به طور کامل تعویض شود یا می توان آن را تعمیر نمود. در جواب این سوال باید بگوییم بسته به خرابی که در برد یخچال و فریزر به وجود آمده است جواب متفاوت است و باید توسط متخصص امر این موضوع بررسی شود و در صورتی که نیاز باشد برد دستگاه را تعمیر نمایید. ولی باید بدانید که تعمیر برد دستگاه در بیشتر مواقع ممکن است مشکلاتی دیگر را برای شما رقم بزند و لازم است بدانید در صورتی که نیاز به تعویض برد باشد باید قطعه توسط خود مجموعه تهیه شود.

نتیجه گیری

در این مقاله تلاش شد در مورد خرابی و تعویض و یا تعمیر برد یخچال و فریزر پروفایل با شما صحبت نماییم و نکات بسیار مهمی را در این مقاله برای شما بررسی کردیم. لازم است بدانید تعمیر و یا تعویض برد یخچال و فریزر پروفایل یکی از موارد تخصصی و مهم است و لازم است به طور حتم توسط متخصص امر اقدام به تعمیر و یا تعویض آن شود. شما می توانید در صورت بروز هرگونه مشکل با نمایندگی یخچال فریزر پروفایل که شماره های آن در پایان این مقاله قرار گرفته است در تماس باشید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *