یکی از یخچال و فریزرهایی که در بازار طرفداران زیادی به خود جذب کرده است تولیدات برند دوو است. این یخچال و فریزرهای ساخته شده توسط برند دوو دارای یکسری ویژگی هایی است که قصد داریم در این مقاله در رابطه با یکی از این ویژگی ها با شما صحبت کنیم. یکی از ویژگی هایی که در یخچال و فریزرهای جدید موجود است وجود فیلتر آب در دستگاه است که نیاز است بعد از مدتی استفاده این فیلتر تعویض شود. تعویض این فیلتر یک سری اطلاعات و راهکارهایی را در مدل های مختلف نیازمند است که برای کسب این اطلاعات باید موارد دفترچه راهنمای دستگاه مطالعه شود. ما در این مقاله قصد داریم در رابطه با موضوع روشن شدن چراغ فیلتر یخچال دوو و دلایلی که مسبب این موضوع هستند با شما صحبت کنیم. در ادامه این مقاله با پارسیان سرویس همراه باشید. لازم است بدانید در این مقاله نکات مهمی در این خصوص وجود دارد که باید به طور کامل مطالعه شود.

بررسی دلیل اخطار چراغ فیلتر یخچال دوو

یکی از موضوعاتی که در خصوص یخچال و فریزرهای دوو در مدل های مختلف آن بسیار گزارش شده است. روشن شدن چراغ فیلتر دستگاه می باشد. ما برای اینکه این مشکل را بررسی نماییم ابتدا باید کاربرد این چراغ و اصل کاری که این ارور برای ما انجام می دهد را بررسی نماییم. چراغ فیلتر زمانی باید روشن شود که فیلتر دستگاه کثیف و یا در دستگاه فیلتری نباشد گاها پیش آمده است در زمانی که فیلتر دستگاه هم تعویض می نمایید هنوز این چراغ روشن مانده است. که با ریست کردن آن که طریقه آن را می توانید در دفترچه دستگاه مطالعه نمایید برطرف کنید. در ادامه دلایل تخصصی که موجب روشن شدن این چراغ می شود را برای شما بررسی می نماییم. در ادامه این مقاله همراه ما باشید و موارد و نکاتی که در این مقاله بررسی شده است را به صورت کامل مطالعه نمایید.

مقاله کاربردی: نمایندگی یخچال سایدبای ساید دوو

کاربرد چراغ و یا هشدار فیلتر آب یخچال فریزر دوو

یکی از مواردی که ابتدا باید آن را بررسی کنیم کاربرد و دلایلی است که این چراغ در دستگاه کاربرد دارد. این بخش از مقاله می تواند بسیار مهم و کاربردی باشد و بخش های آن را پیشنهاد می نماییم مطالعه کنید. یکی از کاربردهایی که این چراغ دارا می باشد اعلام فرارسیدن زمان تعویض فیلتر دستگاه است. فیلتر برای تصفیه آب موجود در آبسردکن و یخساز به شما کمک می کند و لازم است به زمان تعویض این فیلتر توجه داشته باشید. همه فیلترهای یخچال و فریزر یک زمان و یک ظرفیت تعریف شده ای را دارا می باشند که بعد از تکمیل این ظرفیت و به اصطلاح فنی پر شدن فیلتر آب، این چراغ به شما هشدار می دهد. لازم است بدانید که بعد از تعویض کردن این فیلتر به صورت اتوماتیک چراغ هشدار خاموش نمی شود و نیاز است آن را ریست کنید که طریقه آن در دفترچه و یا مقاله ریست کردن فیلتر آب یخچال و فریزر دوو در سایت قرار گرفته است.

دلیل چشمک زدن چراغ فیلتر یخچال سایدبای ساید دوو

این مقاله در این خصوص تهیه شده است و اصل موضوع در این رابطه می باشد. در یخچال های سایدبای ساید دوو هم این فیلتر تهویه شده است که بعد از پرشدن آن نیاز است که این فیلتر را تعویض نمایید. زمانی که برای تعویض فیلتر آب یخچال و فریزر دوو معمولا تعریف شده است 6 ماه است و بهتر است برای اطمینان از سلامت آبی که مصرف می نمایید آن را در موعد مقرر تعویض نمایید. لازم است بدانید در برخی از موارد که فیلتر را تعویض می نمایید باید به طور حتم برای خاموش شدن این چراغ اقدام به ریست کردن فیلتر آب نمایید در غیر اینصورت این چراغ به صورت چشمک زن روشن می ماند.

تعمیر یخچال و فریزر دوو

خاموش کردن چراغ فیلتر یخچال دوو

همانطور که گفته شد و دلایل آن برای شما بررسی شد چراغ فیلتر زمانی روشن می شود که یا فیلتر پر شده باشد و یا پس از تعویض آن اقدام به ریست آن نکرده باشید. لازم است برای خاموش کردن این چراغ موارد و راهکارهایی که در زیر آن ها را برای شما بررسی کرده ایم را مطالعه و به کار ببندید.

 • ابتدا بررسی کنید فیلتر آب دستگاه پر نشده باشد.
 • لازم است برای بررسی پرنشدن به تاریخ تعویض فیلتر مراجعه نمایید.
 • در صورتی که لازم است فیلتر دستگاه را تعویض نمایید.
 • برای اینکار ابتدا یخچال را از برق جدا و جریان آب هم از دستگاه قطع کنید.
 • برای پیدا کردن جای فیلتر نیاز است دفترچه راهنما را بررسی نمایید.
 • در برخی از مدل ها جای فیلتر آب در گوشه سمت راست و یا چپ دستگاه یا در سقف قرار دارد.
 • فیلتر قدیمی را از جای خود خارج و فیلتر را در جای خود قرار دهید.
 • وقتی فیلتر تعویض شد نیاز است مقداری از آب را بگذارید از دستگاه خارج شود.

راهنمای استفاده و کار با یخچال و فریزر دوو

ریست کردن فیلتر آب یخچال فریزر دوو

یکی از موضوعات مهم که بعد از تعویض فیلتر آب باید در نظر داشته باشید ریست کردن فیلتر است. با اینکار فرآیند آنالیز فیلتر توسط سنسورهای دستگاه از سر گرفته می شود و می توانید اطمینان حاصل کنید زمان پرشدن فیلتر چه زمانی فرا رسیده. در ادامه طریقه ریست کردن فیلتر یخچال و فریزر دوو را بررسی می کنیم. موارد را مطالعه و به کار ببندید.

 • بعد از تعویض فیلتر دستگاه را به برق متصل و جریان آب را وصل کنید.
 • دکمه ایی بسته به مدل دستگاه برای ریست کردن فیلتر با نام Reset Filter یا Water F وجود دارد.
 • بعد از یافتن این دکمه نیاز است آن را به مدت 3 تا 5 ثانیه نگاه دارید.
 • ممکن است با رها کردن آن نیاز باشد دوباره دکمه را فشار دهید.
 • اینبار زمان فشردن را افزایش دهید و در آخر دقت داشته باشید چراغ فیلتر خاموش شده باشد.

نتیجه گیری

در این مقاله دلایل روشن شدن چراغ فیلتر یخچال فریزر دوو را برای شما بررسی کردیم. لازم است بدانید هیچگاه ریست کردن فیلتر در زمانی که فیلتر نیاز است تعویض شود جایگزین تعویض فیلتر نمی شود. در صورتی که نتوانستید فیلتر یخچال سایدبای ساید دوو را تعویض نمایید می توانید با بخش تعمیرات یخچال سایدبای ساید دوو در پارسیان سرویس که شماره های آن در پایان مقاله قرار دارد تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *