با وجود ماشین لباسشویی و آسان شدن شستشو می توان بیشتر اغلام را در این دستگاه شست. ماشین های لباسشویی اکثرا قادر به شستشوی لباس ها و اقلام فراوانی هستند. ولی همانطور که میدانید برخی از آن ها می تواند به دستگاه صدمات جدی و جبران نا پذیری وارد نماید. یکی از وسایلی که مکرر از ما سوال می شود شستشوی آن کفش و کتانی در ماشین لباسشویی است. کفش ها اصولا نیازی به شستن فراوان و متداول آن ها نیست و می توان با یک دستمال و مواد مخصوص آن ها را تمیز نمایید. ولی برخی از کفش ها به دلیل نوع استفاده ای که از آن ها می شود را باید با آب و صابون توسط ماشین لباسشویی شست. برای شستن کفش ها توسط ماشین لباسشویی به خصوص کتانی ها که بیشتر در معرض آلودگی و کثیفی هستند  راهکارهایی وجود دارد. این راهکارها از وارد آمدن صدمه به ماشین لباسشویی جلوگیری می نماید و بهتر است این موارد را مطالعه و به کار گیرید. در این مقاله قصد داریم راهکارهای شستشوی کفش کتانی را با ماشین لباسشویی به شما توضیح دهیم. در ادامه این مقاله با پارسیان سرویس همراه باشید.

طریقه شستن کفش کتانی لباسشویی

همانطور که در ابتدای این مقاله توضیح داده شد یکی از اقلامی که می توانید با ماشین لباسشویی شستشو دهید. کفش های کتانی است و لازم است برای شستن این نوع از کفش ها مواردی که در این مقاله بررسی می شود را مطالعه نمایید. این راهکارها به شما کمک می کنند که در صورت شستن کفش با ماشین لباسشویی از وارد شدن صدمه به دستگاه تا حد زیادی جلوگیری نمایید.کفش ها به دلیل داشتن جنس سختی که دارند می توانند به ماشین لباسشویی صدماتی وارد کنند برخی از کفش ها به دلیل داشتن گل و سنگ در کف و چسبیدن روغن ممکن است به دیگ ماشین لباسشویی صدمه وارد نمایند. برای جلوگیری و بهتر شستن کفش ها با ماشین لباسشویی در این مقاله مواردی را ذکر می نماییم که می تواند کاربردی باشند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید و تمام نکات را به صورت کامل مطالعه نمایید.

کاربردی: نمایندگی ماشین لباسشویی آبسال

آماده کردن کفش ها برای قرار دادن در ماشین لباسشویی

ابتدا باید کفش هایی که قرار است با ماشین لباسشویی شستشو دهید را برای قرار دادن در دستگاه آماده نمایید. در این بخش از مقاله مراحل آماده سازی کفش ها را برای شستن توسط ماشین لباسشویی بررسی کرده ایم. در ادامه همراه ما باشید.

 • اول از هرکاری نیاز است اگر کفش ها خیلی کثیف هستند با یک مسواک کمی از آلودگی ها را پاک کنید.
 • گل و خاکی که ممکن است به کف کفش ها چسبیده باشند را با تکان دادن فراوان بتکانید.
 • در این مرحله بهتر است تمام بندهای کفش ها را باز و از کفش جدا کنید.
 • پیشنهاد می کنیم کفش ها را به صورت جداگانه در ماشین لباسشویی شستشو دهید.

از محافظ کفش برای قرار دادن کفش ها در ماشین لباسشویی استفاده کنید

یکی از راهکارهایی که می توان آن را پیشنهاد داد استفاده از یک نوع محافظ است. این محافظ ها در برخی از فروشگاه های لوازم جانبی موجود است و اگر نتوانستید تهیه کنید می توانید از یک تیشرت،حوله، یا پتویی که قصد دور انداختن آن را دارید برای حفاظت استفاده کنید. لازم است بدانید از شستن کفش های سنگین مثل کفش های کار و بسکتبال با ماشین لباسشویی جدا خودداری نمایید. شما می توانید از یک کیف کوچک که در آن سوراخی ایجاد کرده اید برای شستن بندکفش های خود استفاده کنید و این راهکاری مطمئن برای شستن بند کفش های شما است.

بخوانید: تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال در تهران

مواد شوینده برای شستن کفش ها در ماشین لباسشویی

یکی از موضوعات مهمی که باید در شستن کفش ها باید در نظر داشته باشید مواد شوینده و مقدار آن است. باید در نظر داشته باشید به حجم کثیفی که کفش ها ممکن است دارا باشند مقدار مواد شوینده متفاوت است و بهتر است از کمی بیشتر مواد شوینده برای کفش ها در ماشین لباسشویی استفاده کنید. در نظر داشته باشید استفاده بیش از حد از مواد شوینده برای شستن کفش ها باعث رنگ گرفتن و تولید کف زیاد شود.

برنامه شستن کفش در ماشین لباسشویی

یکی از موارد مهم دیگر که باید در شستن کفش ها توسط ماشین لباسشویی در نظر داشته باشید. برنامه ایی است که باید برای آن انتخاب نمایید این برنامه در برخی از ماشین های لباسشویی موجود است و اگر این برنامه وجود نداشت از برنامه شستشوی ملایم برای شستن استفاده نمایید. لازم به ذکر است اگر امکان انتخاب درجه دمای آب در ماشین لباسشویی وجود دارد آب سرد را برای شستن کفش های کتانی در ماشین لباسشویی انتخاب نمایید.

دور خشک کن در شستن کفش های کتانی در ماشین لباسشویی

یکی از مواردی که باید در نظر داشته باشید دور خشک کن ماشین لباسشویی برای شستن کفش ها است. در این قسمت باید دقت داشته باشید مواردی که در زیر آن ها را بررسی کرده ایم را به کار بگیرید.

 • به طور حتم از دور خشک کن برای آبگیری کفش ها استفاده نمایید.
 • لازم است بدانید دو الی 3 دور ماندن کفش در دور خشک کن کافی است.
 • نگذارید زمان چرخیدن کفش ها در دور خشک کن زیاد شود.
 • باید دقت داشته باشید اگر دور خشک کن زیاد شد حتما آن را متوقف نمایید.
 • اگر در ماشین لباسشویی کفش های سنگین قرار داده اید بهتر است دور خشک کن را استفاده نکنید.

مقاله پیشنهادی: برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی آبسال

نکات مهم و نتیجه گیری

در این بخش از مقاله به صورت خلاصه نکات مهمی در خصوص بایدها و نبایدهای شستن کفش توسط ماشین لباسشویی را بررسی می نماییم. مهم است بدانید موارد مهمی در این بخش بررسی شده است که باید به طور کامل آن ها را به کار بگیرید. در صورت مشاهده خرابی در ماشین های لباسشویی می توانید با بخش تعمیرات ما که شماره های آن در پایان مقاله قرار دارد تماس حاصل نمایید.

 • برای شستن کفش ها توسط ماشین لباسشویی داخل آن را از کاغذ پرنکنید.
 • در نظر داشته باشید هرکفشی برای شستن توسط ماشین لباسشویی مناسب نیست.
 • از مواد سفید کننده برای شستن کفش های خود در ماشین لباسشویی استفاده نکنید.
 • لبه های و برچسب های کفش را قبل از شستشو بخوابانید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *