یکی از وسایل و اقلامی که در هرخانه ای وجود آن لازم است ماشین لباسشویی است. ماشین های لباسشویی در برندها و مدل های مختلفی در بازار تولید و عرضه می شوند. ماشین های لباسشویی بسته به نوع و امکانات و ویژگی هایی که دارند نظر کاربران را به خود جذب می نمایند. یکی از ویژگی هایی که ماشین های لباسشویی را با هم دیگر متمایز می کند موتور و امکانات موتوری آن است. ماشین های لباسشویی جدید در دو نوع با تسمه و بدون تسمه از نظر موتوری تولید و به بازار عرضه می شوند. یکی از سوالاتی که از سمت کاربران از ما بسیار پرسیده می شود این است که آیا ماشین لباسشویی با تسمه بهتر است یا ماشین لباسشویی بدون تسمه. ما در این مقاله قصد داریم در مورد ویژگی های این دو نوع از ماشین لباسشویی با شما صحبت کنیم. در این مقاله موارد مهمی در خصوص این دو مدل از ماشین لباسشویی را برای شما بررسی و در مورد ویژگی های آن ها با شما صحبت خواهیم کرد. در ادامه این مقاله با پارسیان سرویس همراه باشید.

ماشین لباسشویی با تسمه و بدون تسمه

ابتدای امر باید توضیح بدیم که اصلا ماشین لباسشویی با تسمه و بدون تسمه چگونه کار می کنند. ماشین لباسشویی های با تسمه همانطور که نامشان مشخص است با تسمه توان گردش دیگ را تامین می کنند. در ماشین لباسشویی های با تسمه شاهد موتورهای قدیمی به اصطلاح فنی یونیورسال هستیم همین امر تفاوتی شگرف را ایجاد می نماید. ماشین های لباسشویی با تسمه به دلیل موتور قدیمی و صرف انرژی بیشتر برای گردش به طبع مصرف بیشتری خواهند داشت. ماشین های لباسشویی به اصطلاح بدون تسمه یک موتور دایرکت درایو جدید در پشت دیگ موجود است که توان و انرژی گردش از این موتور تامین می شود. این توضیح خلاصه را در ابتدای مقاله برای درک بهتر کار هر کدام از این مدل ها باید در نظر داشت و در ادامه این مقاله مزایا و معایب هرکدام را به صورت مفصل بررسی می کنیم. در ادامه این مقاله با ما همراه شوید.

مقاله کاربردی: تعمیرات ماشین لباسشویی پاکشوما

مزایا و معایب ماشین لباسشویی با تسمه

همانطور که در ابتدای مقاله توضیح داده شد متوجه شدید که ماشین های لباسشویی با تسمه و بدون تسمه دقیقا به چه شکل کار می کنند. در این بخش از مقاله قصد داریم در مورد معایب و مزایای هر دو مدل آن ها با شما صحبت کنیم. به طبع هر مدل از ماشین های لباسشویی بسته به برند خود و کشور سازنده یک سری معایب و مزایایی دارا می باشند. لازم است بدانید ما در این مقاله در مورد معایب و یا ویژگی های لباسشویی با برند و شرکت خاصی قرار نیست صحبت کنیم و فقط قصد داریم در مورد موضوع فنی مرتبط به سیستم موتور و محرکه دستگاه ها با شما صحبت کنیم. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

مزایای ماشین های لباسشویی با موتور بدون تسمه

باید در این قسمت از مقاله در مورد مزایا و ویژگی هایی که ماشین های لباسشویی با موتور بدون تسمه دارا می باشند با شما صحبت کنیم. این ویژگی ها به صورت فنی و مختصر در زیر توضیح داده شده و لازم است در مورد آن ها بیشتر تحقیق نمایید.

 • ماشین های لباسشویی با موتور بدون تسمه وزن کمتری دارا می باشند.
 • در این مدل از موتورها از دقت و سرعت بیشتری بهره گرفته شده.
 • ماشین های لباسشویی با موتور بدون تسمه مصرف انرژی بسیار کمی دارا می باشند.
 • در این دسته از ماشین های لباسشویی شاهد صدا و لرزش بسیار کمی هستیم.
 • کیفیت بالای شستشو در این ماشین ها به مراتب بیشتر و بالاتر است.

معایب ماشین های لباسشویی با موتور بدون تسمه

یکی از مواردی که باید برای درک هرچه بهتر این مقاله به آن اشاره داشته باشیم معایب می باشد. به طبع یک سری معایب را در مدل بدون تسمه ماشین های لباسشویی شاهد هستیم که به صورت مختصر در این بخش از مقاله راجع به آن صحبت خواهیم کرد. در زیر این موارد را برای شما بررسی کرده ایم.

 • هزینه تعمیر موتورهای بدون تسمه بیشتر از بقیه مدل ها می باشد.
 • موتورهای بدون تسمه تحمل کمتری در مقابل با افزایش حجم بار دارا می باشند.
 • طول عمر این دسته از موتورها را نمی توان تخمین زد.
 • قیمت بالای خرید نسبت به مدل های دیگر در این مدل شاهد هستیم.

پیشنهادی: نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی پاکشوما

مزایا و معایب ماشین های لباسشویی با موتور با تسمه

یکی دیگر از مواردی که قرار است به آن بپردازیم بررسی مزایا و معایب ماشین های لباسشویی با تسمه است. این دسته از ماشین های لباسشویی دارای یک سری مزایا و معایب است که در ادامه این مقاله آن ها را برای شما بررسی می نماییم.

مزایای ماشین لباسشویی با تسمه

یکی از مواردی که باید به آن بپردازیم بررسی مزایای ماشین های لباسشویی با تسمه است که در زیر آن ها را بررسی کرده ایم. در ادامه این بررسی با ما همراه باشید.

 • قیمت پایین خدمات تعمیرات موتور در این دسته از ماشین لباسشویی
 • قدرت و توان بیشتر نسبت به مدل بدون تسمه را در این مدل شاهد هستیم.
 • عمر بالای این موتورها زبانزد است و می توان گفت قطعات آن به راحتی در دسترس است.
 • قیمت مناسبتری نسبت به مدل های مشابه خود دارا می باشند و خدمات پس از فروش بیشتری دارند.

مقاله: معرفی کاربرد دکمه های ماشین لباسشویی پاکشوما

معایب ماشین لباسشویی با تسمه

یکی دیگر از مواردی که باید آن را برای شما بررسی نماییم معایب ماشین های لباسشویی تسمه ای است. در این مدل هم به طبع شاهد یک سری معایب هستیم که باید به صورت خلاصه آن ها را بررسی نماییم. در زیر می توانید این بررسی را به صورت کامل مطالعه نمایید.

 • لرزش و صدای زیادی در هنگام کار دارا می باشند.
 • وزن این مدل از ماشین های لباسشویی بیشتر است.
 • مصرف انرژی در این مدل به مراتب بیشتر از مدل بدون تسمه است.
 • سرعت و دقت شستشو در این مدل نسب به مدل بدون تسمه کمتر است.

نتیجه گیری

در این مقاله به صورت تخصصی موتورهای با تسمه و بدون تسمه را برای شما بررسی کردیم. لازم است بدانید می توانید در صورت وجود خرابی در ماشین های لباسشویی می توانید با بخش نمایندگی ماشین لباسشویی پاکشوما در مجموعه پارسیان سرویس در تماس باشید. شماره های این بخش در پایان مقاله قرار گرفته است.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *