یکی از تولیدات ایرانی که در بین ماشین های لباسشویی طرفداران زیادی به خود جذب کرده است برند پاکشوما می باشد. این برند به دلیل تولیدات با کیفیت توانسته در بازار ایران جایگاه خوبی را به خود اختصاص دهد. ولی باید در نظر داشته باشید همیشه کیفیت بالا و برند در خرابی دستگاه ایفای نقش نمی کند. شناخت دکمه ها و کاربرد برنامه ها در ماشین های لباسشویی و طریقه کار کردن درست با دستگاه می تواند در افزایش طول عمر و کاهش مصرف انرژی تاثیر بسزایی دارد. در این مقاله قصد داریم در مورد این دکمه ها و امکاناتی که ماشین لباسشویی پاکشوما دارا می باشد با شما صحبت کنیم. در ادامه این مقاله با پارسیان سرویس همراه باشید.

دکمه ها و علامات در ماشین لباسشویی پاکشوما

همانطور که در ابتدای این مقاله توضیح داده شد یکی از مهمترین موضوعات شناخت برنامه ها و علامات و دکمه هایی است. که در ماشین های لباسشویی وجود دارد هر کدام از این دکمه ها به صورت جداگانه برای انجام کاری در ماشین لباسشویی قرار دارد. شما باید کاربرد هرکدام آن ها را به صورت جداگانه بشناسید و بدانید برای انجام کارهای به خصوص باید از کدام یک از ویژگی ها و یا دکمه ها استفاده نمایید. در این مقاله هرکدام از این علامات و نشانه ها و دکمه ها را به صورت جداگانه برای شما بررسی می کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

دکمه و گزینه DISPLAY در ماشین لباسشویی پاکشوما

یکی از دکمه های کاربردی و علامات کاربردی در ماشین لباسشویی پاکشوما همین دکمه است. این دکمه برای مدیریت صفحه نمایش دستگاه کاربرد دارد و می توانید در LCD دستگاه مواردی مثل زمانی که برای کامل شدن شستشو،برنامه ای که برای شستشو انتخاب شده است و قفل با باز بودن درب دستگاه را بررسی کنید.

مطالعه شود: تعمیرات ماشین لباسشویی پاکشوما در تهران

ولوم موجود در مرکز ارسال فرمان

با چرخاندن این ولوم می توانید برنامه های ماشین لباسشویی را مرور و انتخاب کنید. لازم به ذکر است از چرخاندن این ولوم خلاف جهت عقربه های ساعت باید جدا خودداری نمایید.

دکمه Extra Rinse در ماشین لباسشویی پاکشوما

این دکمه یکی از کاربردیترین گزینه های موجود در ماشین های لباسشویی است و استفاده زیادی می توان از آن نمود. این دکمه برای آبکشی بیشتر و چندباره استفاده می شود و می توانید اگر به باقی ماندن مواد و پودر برروی لباس هستید از این گزینه استفاده نمایید.

دکمه Temp در ماشین لباسشویی پاکشوما

یکی دیگر از دکمه های که در ماشین لباسشویی پاکشوما وجود دارد و لازم است آن را بشناسید Temp می باشد. کارایی این دکمه که برای کنترل سنسور دمای ماشین لباسشویی پاکشوما است می توانید دمای دستگاه را هنگام شستشو تغییر دهید. و لازم است بدانید کاربرد آن برای لباس های حساس که باید با آب سرد شسته شوند است.

گزینه Spin Speed در ماشین لباسشویی پاکشوما

این گزینه برای تعیین و کنترل سرعت چرخش دیگ دستگاه کاربرد دارد. می توانید برای اینکه از چروک شدن لباس ها جلوگیری نمایید از این گزینه استفاده نمایید.

گزینه Time Delay ماشین لباسشویی پاکشوما

یکی از گزینه های پرکاربرد در ماشین های لباسشویی Time Delay می باشد. این گزینه به شما کمک می کند که بتوانید در شروع برنامه شستشو تاخیر ایجاد کنید.

مقاله کاربردی: برنامه ها وطریقه شستشوی صحیح ماشین لباسشویی پاکشوما

طریقه تنظیم کردن تایمر ماشین لباسشویی پاکشوما

یکی از گزینه های پرکاربرد در ماشین های لباسشویی پاکشوما وجود تایمر و امکان بالای در نظر گرفتن تنظیمات است. ولی باید بدانید کار با این تایمر نیازمند اطلاعاتی است که در ادامه آن ها را بررسی می نماییم. لازم به ذکر است در دفترچه دستگاه هم می توانید طریقه کار با آن را مطالعه نمایید. این تایمر در ماشین لباسشویی به شما این امکان را می دهد که با تنظیم زمان دلخواه اقدام به قطع کردن برنامه کنید. یا می توانید آن را در زمان دلخواه و به صورت تایمری روی عدد خاص قرار دهید تا در زمان انتخاب شده برای شما هشداری دهد. در ادامه طریقه کار با تایمر ماشین لباسشویی پاکشوما را برای شما بررسی می نماییم.

 • برای تنظیم لازم است در ابتدا دکمه Power را فشار دهید.
 • بعد از انجام این کار باید برنامه شستشو را برای دستگاه انتخاب نمایید.
 • حالا باید با فشردن Time delay زمان مدنظر را تنظیم نمایید.
 • بعد از انجام موارد بالا حالا باید گزینه Start را فشار دهید.
 • این تایمر به شما کمک می کند که حدود یکساعت به زمان شستن لباس ها اضافه نمایید.
 • اگر به هردلیلی قصد لغو کردن آن را داشتید باید یک بار کلید Power را فشار دهید.

زمان شستن لباس ها با جنس مختلف در ماشین لباسشویی پاکشوما

یکی از مواردی که باید به آن توجه داشت زمانی است که دستگاه در برنامه شستشو صرف شستن لباس ها می کند. دلیل مهم بودن این زمان برای آن است که شما در نظر داشته باشید هرکدام از برنامه های ماشین لباسشویی پاکشوما چه زمانی نیازمند است. در زیر به صورت جداگانه این زمان ها را بررسی کرده ایم.

 • زمان در برنامه شستشوی سریع حدود 15 دقیقه است.
 • زمان مناسب در برنامه شستن لباس های کتان و سنگین حدود 2 ساعت و نیم یا 3 ساعت است.
 • همین زمان در همین برنامه شستشو ولی انتخاب گزینه Eco به حدود 1 ساعت کاهش میابند.
 • زمان در برنامه شستشوی لباس های پشمی حدود 1 ساعت و 10 دقیقه است.
 • زمان برای آبکشی و آبگیری در ماشین لباسشویی پاکشوما حدود 40 دقیقه می باشد.
 • زمان در شستشوی روزانه حدود 1 ساعت زمان بر خواهد بود.
 • زمان در برنامه شستشوی MIX که برای لباس های ترکیبی است حدود یک ساعت و 20 دقیقه است.
 • زمان برای شستن لباس های حساس و نوزاد و کودکان حدود 1 ساعت و نیم خواهد بود.
 • زمان برای شستن لباس ها با الیاف مصنوعی حدود یک ساعت و 50 دقیقه می باشد.
 • زمان برای شستن درام دستگاه حدود یک ساعت و نیم می باشد.

نتیجه گیری

ما در این مقاله تلاش کردیم دکمه ها و گزینه های ماشین لباسشویی پاکشوما را برای شما بررسی نماییم. موارد موجود این مقاله را لازم است با دقت مطالعه نمایید و برای دریافت اطلاعات بیشتر به دفترچه دستگاه مراجعه نمایید. در صورت بروز اروری در ماشین لباسشویی پاکشوما نیاز است با نمایندگی ماشین لباسشویی پاکشوما در تهران که در زیر شماره های آن قرار گرفته است تماس حاصل نمایید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *