یکی از لوازمی که در دسته لوازم خانگی مصرفی یعنی یخچال و فریزر در خانه بسیار استفاده می شود یخچال و فریزرها در مدل های مختلف و برندهای متفاوتی تولید و به بازار عرضه می شوند. یکی از برندهایی که در این دسته مورد توجه کاربران قرار گرفته است یخچال و فریزر سامسونگ می باشد. این برند به دلیل تولید یخچال و فریزرهای با کیفیت بالا و استفاده از متریال های عالی مورد توجه کاربران قرار گرفته است. این برند تولیدات بسیار زیادی در مدل های متنوع تولید می نماید و استفاده از امکانات توانسته در بین رقبا جایگاه ویژه ای برای خود ایجاد نماید. ولی همانطور که میدانید برند و استفاده از متریال با کیفیت دلیلی نیست که دستگاه مشکلی را نداشته باشد. لازم است بدانید برخی برندها در برخی از مدل ها یک سری مشکلات را به صورت متداول دارا هستند مثل یک سری کد ارور که در برخی از مدل ها مشترک است. یکی از مشکلاتی که شاید سوال متداول و مشکلی باشد که برای شما هم اتفاق افتاده باشد آب دهی از یخچال و فریزر سامسونگ است که می تواند دلایل زیادی را شامل شود. در این مقاله قصد داریم در مورد این مشکل و دلایلی که سبب بروز این مشکل می شود را برای شما بررسی نماییم. لازم است بدانید در این مقاله نکات بسیار مهمی را برای شما بررسی کرده ایم که لازم است برای دریافت هرچه بهتر این موضوع لازم است تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. در ادامه همراه پارسیان سرویس باشید.

بررسی دلایل آب دادن یخچال و فریزر سامسونگ

همانطور که در ابتدای این مقاله اشاره گردید قصد داریم در مورد یکی از مشکلاتی که به صورت روال در برخی از مدل های یخچال و فریزر سامسونگ رخ می دهد با شما صحبت نماییم. این مشکل یعنی آب پس دادن در یخچال و فریزر سامسونگ می تواند دلایل زیادی داشته باشد که بخشی از این دلایل می تواند تخصصی و نیازمند مراجعه متخصص برای رفع باشد. لازم است بدانید بخشی از این مشکل را می توان توسط خود مصرف کننده با انجام برخی از کارها انجام شود و رفع شود. لازم است بدانید این مشکل و تداوم آن می تواند به بخش های مهمی از یخچال و فریزر شما صدمات جدی وارد نماید و لازم است بدانید در صورت بروز این مشکل به طور حتم باید به سرعت مشکل یا توسط متخصص و یا توسط خود شما برطرف شود و برخی از بخش ها باید توسط متخصص بررسی شود که با این مشکل دوباره مواجه نشوید. در ادامه برخی از دلایل این مشکل را برای شما بررسی خواهیم کرد.

بخوانید: تعمیر یخچال سایدبای ساید سامسونگ

بررسی دلایل مشکل آب پس دادن یخچال و فریزر سامسونگ

همانطور که گفته شد آب پس دادن در یخچال و فریزر سامسونگ ممکن است مواجه شوید و نیاز است دلایلی که سبب بروز این مشکل می شود را بررسی و در صورت نیاز و توان آن را بر طرف نمایید. در این بخش از مقاله قصد داریم دلایلی که سبب بروز این مشکل می شود را به صورت تخصصی برای شما بررسی نماییم. در ادامه همراه ما باشید.

خرابی و ایجاد مشکل در فیلتر آب

یکی از دلایلی که می تواند در بروز این مشکل نقش بسزایی داشته باشد خرابی در بخش فیلتر آب یخچال و فریزر سامسونگ است. مشکلی که می تواند در این بخش سبب ایجاد این مشکل شود گرفتگی فیلتر آب و یا عدم تعویض به موقع فیلتر آب است که باید در صورت بروز آب دهی از یخچال و فریزر سامسونگ ابتدا این بخش را بررسی نمایید. راه حل تعویض فیلتر آب یخچال و فریزر سامسونگ را بخوانید.

خرابی و یا ایجاد نشتی در اتصالات یخچال و فریزر

یکی دیگر از عمده دلایل این مشکل می توان به وجود نشتی و یا درست متصل نبودن اتصالات ورودی آب به دستگاه اشاره نمود. باید در نظر داشته باشید که در صورت بروز این مشکل باید به سراغ اتصالات بروید و بررسی نمایید که اتصالات در جای خود محکم و به درستی قرار گرفته باشند.

وجود مشکل و یا شکستگی در سینی تخلیه یخچال و فریزر سامسونگ

یکی دیگر از دلایلی که می توان آن را سبب به وجود آمدن نشتی در یخچال و فریزر سامسونگ دانست شکستن و یا وجود مشکل در سینی تخلیه باید اشاره نمود. برای بررسی این بخش باید به سراغ پشت یخچال و فریزر بروید و محفظه ای که برروی کمپرسور قرار دارد را بررسی نمایید. وظیفه این محفظه نگهداری آبی است که از ذوب شدن یخ های یخچال و فریزر تولید می شود.

بخوانید: تعمیر فریزر سامسونگ

خرابی و ایجاد مشکل در سیستم دیفراست دستگاه

یکی دیگر از بخش های مهمی که می تواند خرابی آن برای شما چنین مشکلی را رقم بزند سیستم دیفراست دستگاه است برای بررسی این بخش و رفع مشکل مواردی که در زیر برای شما بررسی کرده ایم را مطالعه نمایید.

  • بررسی نمایید مسیر تخلیه سیستم دیفراست مسدود نباشد.
  • خرابی المنت و هیتر هم می تواند سبب بروز مشکل شود.
  • ترموفیوز دستگاه باید توسط متخصص بررسی شود.

وجود برفک زیاد و حجم بالا در اپراتور دستگاه

یکی دیگر از دلایلی که سبب بروز این مشکل در یخچال و فریزر سامسونگ می شود ایجاد شدن برفک زیاد با حجم بالا در اپراتور دستگاه است. اگر این مشکل به همراه کاهش برودت در دستگاه همراه باشد باید به سراغ اپراتور دستگاه بروید برای حل این مشکل لازم است 8 الی 12 ساعت یخچال و فریزر را از برق جدا نمایید و در این تایم دستگاه را خاموش نمایید تا از تجمع این یخ ها کاسته شود.

خرابی و ایجاد مشکل در سیستم آبسردکن و یخساز

یکی از دلایلی که باید به آن در خصوص این مشکل اشاره داشت خرابی آبسردکن دستگاه است. اگر که یخچال و فریزر را مدت زیادی است که استفاده می نمایید و این بخش را سرویس و یا تعمیر نکرده اید باید به سراغ این بخش بروید. این مشکل می تواند از فرسودگی اتصالات و یا مخزن این بخش باشد که نیاز است توسط متخصص بررسی شود و در صورت وجود مشکل آن را برطرف نماید.

نتیجه گیری

در این مقاله ما تمام دلایلی که ممکن است سبب بروز و نشتی آب از یخچال و فریزر شود را برای شما بررسی کردیم و تلاش شد این دلایل را برای شما به صورت تخصصی بررسی نماییم بخشی از این مشکلات را می توانید خود شما برطرف نمایید ولی لازم است بدانید که بخش دیگر باید توسط نمایندگی یخچال و فریزر سامسونگ بررسی و تعمیر شود. شماره این بخش در پارسیان سرویس در آخر همین مقاله قرار گرفته است که می توانید در صورت نیاز با ما در تماس باشید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *