یکی از لوازم خانگی که در خانه استفاده زیادی می شود و کاربرد زیادی دارد ماشین لباسشویی است. این وسیله به نوبه خود و کاری که انجام می دهد می تواند در شستشوی لباس ها و وسایل پارچه ای کاربرد داشته باشد. ماشین های لباسشویی در برندهای متفاوتی تولید می شود و می توان گفت تکنولوژی های زیادی هم در این دستگاه استفاده می شود. ماشین های لباسشویی به دلیل داشتن قطعات بسیار و تکنولوژی هایی که در آن ها استفاده می شود می تواند دچار مشکلاتی شوند که رفع آن نیازمند یک سری اطلاعات و دانسته ها می باشد. یکی از مشکلاتی که در خصوص همین موضوع و وجود برخی از امکانات به وجود آید قفل شدن ناگهانی درب ماشین لباسشویی است که در تمام برندها این اتفاق مشترک است. ولی لازم است بدانید رفع این مشکل در مدل ها و برندها متفاوت است و نیازمند راهکار مرتبط با آن برند و مدل را نیازمند است. در این مقاله قصد داریم در مورد این مشکل و راه حل این مشکل در ماشین لباسشویی سامسونگ با شما صحبت کنیم و لازم است بداتید که دلایل این مشکل می تواند به دو بخش تقسیم شود و در بخش اول می توانید با انجام موارد خود شخص این مشکل را برطرف نماید و در برخی از موارد باید به طور حتم متخصص مربوطه مورد را بررسی نماید. در این مقاله تمام راهکارهای این مشکل را برای شما بررسی کرده ایم لازم است در ادامه این مقاله همراه تحریریه پارسیان سرویس باشید.

بررسی دلایل قفل شدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ

همانطور که در ابتدای این مقاله توضیح داده شد قصد داریم در مورد یکی از مشکلاتی که در ماشین های لباسشویی سامسونگ و برخی از مدل های ماشین لباسشویی می تواند رخ بدهد قفل شدن درب ماشین لباسشویی است. لازم است بدانید یک سری دلایلی باعث بروز این مشکل می شود که باید توجه داشته باشید که برخی از آن ها تخصصی می باشد و نیاز است که توسط متخصص رفع و تعمیر شود. ولی باید بگوییم تعداد زیادی از این دلایل می تواند توسط خود شما و شخص غیر متخصص برطرف شود. لازم است ابتدا دلایلی که توسط خود شما و شخص غیر متخصص برطرف شود را بررسی نمایید و در صورتی که دیدید علائم نشانگر این است که باید مشکل توسط متخصص برطرف شود با متخصصین ما در بخش تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ در تماس باشید. لازم است در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا دلایلی که سبب بروز این مشکل می شود را بررسی و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

خراب شدن و ایجاد مشکل در قسمت قفل درب ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از دلایلی که سبب بروز قفل شدن و بازنشدن درب ماشین لباسشویی شود خرابی قفل درب باشد که باید ابتدا باید مطمئن شوید که مشکل از این بخش می باشد. برای بررسی لازم است قاب بالای درب ماشین لباسشویی و پنل جلویی آن را باز نمایید و بررسی کنید که آیا قفل به درستی کار می کند یا خیر. لازم است برای تعویض قفل درب ماشین لباسشویی سامسونگ بعد از باز کردن قاب جلوی ماشین لباسشویی لاستیک دور درب را باز نمایید و در مرحله آخر پیچ های قفل را باز کنید و قفل ماشین لباسشویی را با یک قفل اصلی و جدید تعویض نمایید. بهتر است در صورتی که شما تخصص این امر را ندارید به طور حتم انجام این کار را به دست متخصص امر بسپارید.

فعال بودن قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از دلایلی که سبب بروز قفل شدن و بازنشدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ می شود فعال بودن سیستم قفل کودک می باشد که لازم است مواردی که در ادامه بررسی می کنیم را مطالعه نمایید. یکی از امکاناتی که در ماشین های لباسشویی جدید به کاربرده می شود قفل کودک است با فعال کردن این سیستم تمام بخش های ماشین لباسشویی غیرفعال و قفل می شود. لازم است برای مشکل قفل شدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ یکی از مواردی که بررسی می شود قفل کودک باشد. در صورتی که قفل کودک ماشین لباسشویی فعال است باید برای غیر فعال کردن آن موارد زیر را بررسی نمایید.

  • ابتدا باید دکمه temp و spin/rinse به طور هم زمان به مدت 3 ثانیه نگاه دارید.
  • در برخی از مدل ها برای غیرفعال کردن قفل کودک باید دکمه temp و spin را به مدت 5 ثانیه فشار دهید.
  • در برخی از مدل ها هم دکمه – و + را به مدت 3 ثانیه باید نگه دارید.

ارور door lock

یکی از مشکلاتی که می تواند سبب بروز قفل ناگهانی درب ماشین های لباسشویی سامسونگ شود ارور door lock است. این ارور می تواند نمایش دهنده یک سری از مشکلاتی مثل فعال بودن قفل کودک و یا خرابی میکروسوییچ دستگاه را اطلاع رسانی نماید.

خرابی میکروسوییچ ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از قطعاتی که در ماشین لباسشویی نقش بسزایی ایفا می نماید میکروسوئیچ می باشد. ابتدا باید به معرفی این قطعه و وظیفه ای که در دستگاه ایفا می نماید بپردازیم و سپس به بررسی مشکلات این قطعه پرداخت. این قطعه در ماشین لباسشویی یک کلید برقی می باشد که به صورت دو و یا سه حالته طراحی شده است و این قطعه زمانی که ماشین لباسشویی در حال کار است اجازه بازشدن و بازکردن درب را نمی دهد و فرمان باز و بسته کردن درب را صادر می نماید.

خرابی و وجود مشکل در لولای درب ماشین لباسشویی

یکی دیگر از مواردی که می تواند در قفل شدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ نقش بسزایی ایفا نماید. لولاها در درب ماشین لباسشویی وظیفه درست بسته شدن درب را برعهده دارند. لازم است بدانید جنس این لولاها از پلاستیک است و ممکن است به مرور زمان فرسوده و در صورت وارد شدن ضربه بشکنند.

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد دلایلی که سبب بروز قفل شدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ می شود با شما صحبت کردیم. لازم است در نظر داشته باشید بخشی از این دلایل نیازمند مراجعه متخصص و نمایندگی ماشین لباسشویی سامسونگ است و بخش دیگر این دلایل می تواند توسط خود کاربر و افراد غیر متخصص بر طرف شود. لازم است بدانید شماره تماس بخش فنی ما در پارسیان سرویس در پایان این مقاله قرار گرفته است و در صورت نیاز می توانید با ما در تماس باشید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *