همانطور که می دانید یکی از وسایل پرکاربرد در هرخانه ای ماشین لباسشویی می باشد و این وسیله در خانه با برندهای متفاوتی تهیه و استفاده می شود. لازم است بدانید یکی از ماشین های لباسشویی که می توان جز بهترین برندها و مطرح ترین این وسیله قرار دهیم برند الجی می باشد. الجی در تولیدات لوازم خانگی دارای تجربه بینظیر و زیادی می باشد و همین امر باعث شده است که لوازم خانگی تولید شده توسط این برند جز پرطرفدارترین لوازم خانگی قرار بگیرد. یکی از تولیدات با کیفیت این برند ماشین های لباسشویی های تولیدی آن است که توانسته به دلیل کیفیت بالای ساخت و امکانات فراوانی که در تولیدات آن قرار می دهد جز پرفروش ترین ماشین های لباسشویی بازار باشد. یکی از ویژگی هایی که در ماشین های لباسشویی تولید جدید شاهد آن هستیم سیستم هوشمند بررسی ارور و نمایش ارور است. این قابلیت در ماشین های لباسشویی الجی به شکل جالبی قرار گرفته است. یکی از مواردی که مقاله های زیادی در رابطه با آن با شما زیاد صحبت کرده ایم خرابی ها و ارورهایی است که در برخی از مدل ها به صورت مشترک ممکن است نمایش داده شود که در این مقاله قصد داریم در رابطه با یکی از این ارورها یعنی ارور 5e یا se با شما صحبت نماییم. در ادامه این مقاله همراه تحریریه پارسیان سرویس باشید.

بررسی ارور 5e یا se ماشین لباسشویی الجی

یکی از ارورهای ماشین لباسشویی الجی که می توان گفت یکی از ارورهای مهم در ماشین های لباسشویی الجی برشمرده می شود ارور 5e یا se می باشد. این ارور می تواند دلایلی داشته باشد که بخش عمده ای از این دلایل فنی و تخصصی است و بخش کوچکی از آن را می توانید خود شما و یا افرادی که دارای تخصص کمی هستند برطرف نمایند. لازم است بدانید این ارور زمانی نمایش داده می شود که بخش هایی از ماشین لباسشویی دچار خرابی و ایرادی شده باشد. لازم است در نظر داشته باشید زمانی که این ارور نمایش داده می شود به طور حتم جهت رفع آن اقدامات لازم را انجام دهید. در مقاله پیش رو قصد داریم در مورد دلایلی که سبب نمایش این ارور می شود با شما صحبت نماییم و نکات بسیار مهمی در این مقاله وجود دارد که برای دریافت اطلاعات دقیق لازم است تا انتهای آن را مطالعه و همراه بررسی های ما باشید. در صورتی که خود شما قادر به رفع این ارور نیستید می توانید از طریق شماره هایی که در بخش های این مقاله قرار گرفته است با بخش تعمیرات ماشین لباسشویی الجی در بخش فنی پارسیان سرویس در تماس باشید.

مشکل و وجود خرابی در سنسور تاخو ماشین لباسشویی الجی

یکی از دلایلی که می توان به آن در این بخش از مقاله اشاره نمود وجود مشکل در بخش سنسور تاخو ماشین لباسشویی الجی است. سنسور تاخو که وظیفه تنظیم سرعت موتور و چرخش دیگ را برعهده دارد در صورتی که این سنسور دچار مشکل شود و دیگ نداند که سرعت چرخش آن چقدر است ممکن است با ارور 5e یا se مواجه شوید. لازم است بدانید سنسور تاخو یک قطعه مستطیلی شکل است که در قسمت موتور و در پشت موتور در بالای استاتور قرار گرفته است که دارای حلقه بزرگی از سیم های مسی می باشد.

وجود مشکل و ایراد اساسی در موتور

یکی دیگر از دلایلی که باید به آن اشاره داشته باشیم وجود مشکل در قسمت موتور ماشین لباسشویی الجی است. موتور از بخش هایی به نام روتور،استاتور و یاتاقان ها تشکیل شده است که زمانی که این ارور نمایش داده می شود باید به بررسی یکی از این قطعات و بخش هایی که نام برده شد پرداخت. لازم است بدانید در صورتی که موتور دستگاه از نوع دایرکت درایو است باید خط اینورتر و میدان مغناطیسی و خط اتصال موتور بررسی شود.

استفاده بیش از حد و ظرفیت از ماشین لباسشویی الجی

یکی دیگر از دلایلی که سبب بروز این خطا می شود استفاده به صورت مداول و بیش از ماشین لباسشویی است. لازم است بدانید در صورتی که از ماشین لباسشویی بار زیادی کار کشیده شود سبب فشار به بخش های موتور و برد دستگاه می شود و باعث خواهد شد که با ارور 5e یا se مواجه شوید.

خرابی و وجود مشکل در برد

یکی دیگر از قطعاتی که خرابی آن می تواند سبب بروز کدخطای 5e یا se شود خرابی در قسمت برد ماشین لباسشویی الجی است. برای بررسی برد باید ابتدا به سراغ اتصالات بین موتور و بردکنترل بروید که شاید این اتصالات شل و یا سوخته باشند. بررسی این اتصالات باید به طور حتم توسط متخصص امر صورت پذیرد.

وحود مشکل در سنسورهای ماشین لباسشویی الجی

یکی دیگر از دلایلی که باعث بروز این ارور در ماشین لباسشویی الجی می شود خرابی و ایجاد مشکل در سنسورهای دستگاه است. بخشی که باید به طور حتم توسط متخصص بررسی و در صورت وجود مشکل رفع شود بخش سنسورهای ماشین لباسشویی است. لازم است بدانید مشکلی که ممکن است در سنسورها به وجود آید و سبب نمایش و بروز این ارور شود خرابی و قطعی اتصالات این سنسورها است. گاهی پیش آمده که این ارور به دلیل قطعی چند لحظه ای اتصالات سنسورها در ماشین لباسشویی الجی نمایش داده می شود.لازم است بدانید در هر صورت باید متخصص امر این سنسورها را بررسی نماید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله دلایلی که سبب بروز ارور 5e یا se می شود را برای شما بررسی کرده ایم و لازم است بدانید بررسی دقیق دلایل این ارور نیازمند مراجعه متخصص امر است. در نظر داشته باشید تعمیر ماشین لباسشویی یک موضوع و امر تخصصی محسوب می شود و هیچ دستگاهی نباید توسط اشخاص غیر متخصص و غیر فنی دستکاری شود. این نکته هم باید در نظر داشته باشید بروز ارورها در ماشین های لباسشویی نشانگر بروز یک مشکل در بخشی از ماشین لباسشویی است و باید هر اروری بسته به نوع خود بررسی و در صورت وجود مشکل رفع ایراد توسط متخصص امر انجام شود. لازم است بدانید در بخش فنی پارسیان سرویس می توانید با نمایندگی ماشین لباسشویی الجی که شماره های آن در پایان همین مقاله قرار گرفته است در تماس باشید.

 

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *