یکی از لوازمی که در خانه برای شستشوی لباس و اقلام استفاده زیادی می شود ماشین لباسشویی است. ماشین های لباسشویی در برندها و مدل های متنوعی در بازار موجود است که بسته به کشور سازنده و برند با کیفیت های مختلفی در دسترس هستند. یکی از برندهای مطرح در حوزه تولید ماشین لباسشویی می توان به برند دوو اشاره داشت که دارای تولیدات با کیفیت و با ویژگی های خاص می باشد. این برند و برندهای مطرح دیگر ممکن است دارای مشکلاتی باشند که به مرور زمان و بسته به نوع استفاده و شرایطی که در آن از ماشین لباسشویی استفاده می کنید نمایان شود. لازم است بدانید برخی از مشکلات و ایراداتی که در ماشین های لباسشویی وجود دارد به صورت مشترک برای همه آن ها به وجود می آید و ممکن است شدت و دلایل آن کمی متفاوت باشد. ولی باید بدانید که همه مشکلات و خرابی های ماشین لباسشویی نیازمند اقدام سریع برای رفع است و برخی از این مشکلات نیازمند بررسی متخصص امر هست و برخی دیگر را می توان به روش های مختلف توسط شخص غیر متخصص برطرف نمود. یکی از مشکلاتی که زیاد از ما پرسیده می شود و برای خیلی از کاربران شاید مشکل بزرگی تبدیل شده است روشن نشدن ماشین لباسشویی دوو است. در این مقاله قصد داریم در مورد دلایلی که سبب روشن نشدن ماشین لباسشویی دوو می شود با شما صحبت نماییم و لازم است برای بررسی دقیق این دلایل تا انتهای این مقاله همراه پارسیان سرویس باشید.

بررسی دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی دوو

همانطور که در ابتدای این مقاله صحبت شد قصد داریم دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی دوو را برای شما بررسی نماییم. لازم است بدانید روشن نشدن ماشین لباسشویی دلایلی دارد که برای رفع برخی از آن ها نیاز به تخصص وجود دارد و برخی از آن ها را می توانید خود شما رفع نمایید. نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که این دلایل در مدل های مختلف و حتی برندها متفاوت است این دلایل در ماشین لباسشویی دوو بررسی شده است. ممکن است برخی از این دلایل در برندها و مدل های دیگر مشترک باشد و بتوانید با بررسی این دلایل در برخی دیگر از برندها این مشکل را حل نمایید. لازم است بدانید در برندهای دیگر برای رفع این مشکل باید مقاله مرتبط با آن را مطالعه نمایید یا به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه نمایید. در این مقاله نکات تخصصی زیادی را برای شما بررسی کرده ایم که لازم است تا انتهای آن موارد را همراه با ما بررسی نمایید و در صورتی که در بخشی از آن دچار مشکل شدید با تعمیرات ماشین لباسشویی دوو در بخش فنی پارسیان سرویس که شماره های آن در بخش های مختلف این مقاله قرار گرفته است در تماس باشید.

متصل نبودن ماشین لباسشویی به برق

یکی از موضوعات و دلایلی که ابتدای امر باید آن را برای شما بررسی نماییم قطع بودن برق از ماشین لباسشویی می باشد. ابتدا و قبل از اینکه موارد مهم را بررسی نمایید باید به سرغ پریز برق و کابل برق ماشین لباسشویی بروید از سالم بودن کابل و وصل بودن جریان برق و برقدار بودن پریز متصل اطمینان حاصل نمایید.

بسته نبودن درب ماشین لباسشویی

یکی دیگر از دلایلی که موجب روشن نشدن ماشین لباسشویی می شود و در اکثر مدل ها و برندها این موضوع وجود دارد این است که درب ماشین لباسشویی باز بماند و در این زمان تلاش به روشن کردن آن نمایید. لازم است بدانید سنسورهایی در قسمت درب ماشین لباسشویی وجود دارد و زمانی که تشخیص بدهند درب ماشین لباسشویی باز است از روشن شدن دستگاه جلوگیری می کنند. لازم است بدانید در برخی از مدل های ماشین لباسشویی این سنسورها وظیفه قطع برق را بر عهده دارند و اصلا برق دستگاه در این مواقع وصل نخواهد شد.

وجود مشکل و خرابی در موتور ماشین لباسشویی

یکی دیگر از دلایلی که می توان به آن اشاره داشت و جز دسته دلایل فنی این مسئله است خرابی و ایجاد مشکل در موتور ماشین لباسشویی است. در بعضی از مدل های ماشین لباسشویی از موتورهایی است که گردش به دو سمت انجام می شود و ممکن است در صورتی که از دستگاه کار زیادی کشیده باشید موتور بسیار داغ شده باشد و همین امر سبب جلوگیری از روشن ماشین لباسشویی می نماید. یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است متوجه موتور ماشین لباسشویی باشد که سوختن سیم پیچی ها و خود موتور هم یکی از این دلایل می باشد. لازم است بدانید در صورتی که داغ شدن بیش از حد موتور دلیل روشن نشدن دستگاه باشد لازم است یک مدت زمانی به دستگاه استراحت بدهید و اگر دلیل وجود اشکال در موتور است باید به طور حتم توسط متخصص موارد بررسی و رفع ایراد گردد.

خرابی و وجود مشکل در سنسور سطح آب

یکی از قطعاتی که در ماشین لباسشویی به صورت هوشمندانه موتور را فعال می کند سنسور سطح آب است. همانطور که از اسم آن مشخص است این سنسور وظیفه اطلاع رسانی و فرمان راه اندازی موتور را برعهده دارد. زمانی که شما ماشین لباسشویی را روشن می نمایید آب با سرعت زیادی وارد دستگاه می شود و دیگ زمانی که از آب پر می شود این سنسور به موتور دستگاه فرمان شروع به کار را صادر می نماید. لازم است بدانید بررسی خرابی این سنسور باید به طور حتم توسط متخصص امر انجام شود.

خرابی برد کنترل اصلی دستگاه

یکی دیگر از عواملی که در کار نکردن ماشین لباسشویی نقش بسزایی ایفا می نماید خرابی برد کنترل دستگاه است.  وظیفه این قطعه در ماشین لباسشویی این است که بعد از روشن کردن ماشین لباسشویی برق را به تمام بخش های دستگاه می رساند.

خراب شدن تایمر ماشین لباسشویی

یکی دیگر از بخش هایی که باید بررسی شود تایمر ماشین لباسشویی دوو است. لازم است بدانید زمانی که شما دستگاه را روشن می نمایید تایمر شروع به کار می نماید. در تایمر ماشین لباسشویی قطعاتی وجود دارد مثل زبانه تایمر که بعد از مدت زیاد که از دستگاه استفاده می نمایید دچار فرسودگی و شکستگی می شود و ممکن است دستگاه به درستی کار نکند.

نتیجه گیری

در این مقاله دلایلی که سبب می شد ماشین لباسشویی روشن نشود را برای شما بررسی کردیم. بخشی از این مشکلات فنی و تخصصی می باشد و نیاز است از نمایندگی ماشین لباسشویی دوو در بخش فنی پارسیان سرویس که شماره های آن در پایان همین مقاله قرار گرفته است در تماس باشید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *