یکی از لوازمی که در هرخانه ای وجود آن لازم و ضروری است و در هرخانه ای استفاده زیادی از آن می شود ماشین لباسشویی است. ماشین های لباسشویی دارای تکنولوژی هایی هستند که توانسته استفاده از آن ها را برای کاربران بسیار ساده نماید. لازم است بدانید در ماشین های لباسشویی اتوماتیک و جدید در قسمت جلویی دستگاه همیشه تایمری وجود دارد که هم وظیفه تنظیم دقیق برنامه را برعهده دارد و در برخی از مدل ها هم می توان به عنوان یک تایمر دقیق از آن استفاده نمود. با توجه به این تایمر و قطعاتی که در آن وجود دارد باید بدانید بعضا ممکن است خرابی هایی را دچار شود و این خرابی ها می تواند در درست کارکردن دستگاه اختلالاتی ایجاد نماید. در این مقاله قصد داریم دلایلی که سبب استپ و قفل شدن این تایمر می شود با شما صحبت نماییم و لازم است بدانید این مقاله دارای بخش های تخصصی است که مطالعه آن برای دریافت و درک هرچه بهتر این موضوع و شناخت راه حل های این مشکل به شما کمک خواهد کرد. لازم است بدانید در این مقاله بخش های غیر تخصصی و مواردی که به شما برای بهتر استفاده کردن از این بخش در ماشین لباسشویی کمک می نماید را آورده ایم و لازم است تا انتهای این مقاله همراه بخش تحریریه پارسیان سرویس باشید.

بررسی دلایل ثابت ماندن تایمر ماشین لباسشویی

همانطور که در ابتدای این مقاله توضیح داده شد یکی از مشکلاتی که می تواند برای بخش تایمر و سیستم تایمر ماشین لباسشویی به وجود آید ثابت ماندن یا به اصطلاح دیگر قفل شدن تایمر ماشین لباسشویی است. این مشکل می تواند دلایل زیادی را شامل شود که سبب بروز این مشکل در ماشین لباسشویی شود. لازم است بدانید مشکلاتی که بخش های مکانیکی ماشین لباسشویی پیش می آید دلایل فنی و تخصصی را دارا می باشد که نیازمند دانش و تخصص و تجربه برای رفع آن نیاز است. لازم است بدانید مشکلاتی که برای بخش تایمر ماشین لباسشویی به وجود می آید باید به سرعت حل شود و گاها شاهد آن هستیم که به اجبار و غیر تخصصی مشکل توسط خود کاربر حل شده که شاهد آن هستیم که به بخش های دیگر ماشین لباسشویی صدمات جدی وارد شده است. در این مقاله دلایلی که می توان گفت بسیار هم هست و بخش عمده ای از این دلایل هم تخصصی می باشد را برای شما بررسی کرده ایم. لازم است بدانید نکات بسیار مهمی در این مقاله وجود دارد که برای دریافت اطلاعات دقیق از آن ها و رفع مشکل باید به صورت کامل این مقاله را مطالعه نمایید.

بخوانید: تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال

قطعی برق و یا عدم رسیدن برق به دستگاه

یکی از دلایلی که ابتدای امر باید آن را برای شما بررسی نماییم مشکل وجود برق در ماشین لباسشویی است که می تواند دلیل مهمی هم باشد. لازم است قبل از هر چیزی ابتدا بررسی نمایید ماشین لباسشویی به برق متصل است یا خیر بعد از حاصل شدن اطمینان از اینکه دوشاخ برق وصل است باید به سراغ بررسی خود سیم برق بروید و اطمینان حاصل نمایید که سیم برق سالم و بدون قطعی باشد.

وجود خرابی در قسمت سوپاپ درب

یکی از مشکلات و دلایلی که باید آن را برای شما بررسی نماییم خرابی سوپاپ درب و میکروسوئیچ ماشین لباسشویی است. این قطعه وظیفه بررسی بسته بودن درب ماشین لباسشویی و صدور فرمان آغاز به کار موتور و تایمر ماشین لباسشویی را بر عهده دارد لازم است این قسمت از ماشین لباسشویی توسط متخصص امر بررسی و در صورت وجود مشکل تعمیر و یا تعویض شود.

خرابی و وجود مشکل در موتور تایمر

همانطور که قبل هم اشاره کردیم در قسمت تایمر ماشین لباسشویی قطعات زیادی در کنار هم نیازمند فعالیت درست هستند که یکی از این قطعات که مهم هم هست موتور تایمر است. این موتور وظیفه محرکه و انتقال قدرت را به تایمر دارد و اصل وظیفه این قطعه برقراری ارتباط فرمان دهنده و سنسورها به خود تایمر است که در صورت وجود هرگونه مشکل در این قطعه تایمر به درستی کار نمی کند و سبب بروز استپ تایمر و مشکلاتی از این دست خواهیم بود.

خرابی در قسمت پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

یکی از بخش های مهمی که می توان گفت در درست کارکردن بخش های دیگر ماشین لباسشویی نقش بسزایی ایفا می نماید و مهم هست پمپ تخلیه ماشین لباسشویی می باشد. وظیفه پمپ تخلیه ماشین لباسشویی همانطور که از نام آن مشخص است تخلیه آب از ماشین لباسشویی است که در صورتی که آب از ماشین لباسشویی به درستی تخلیه نشود و آب در دستگاه باقی بماند طبیعی است که سیستم ماشین لباسشویی دچار اختلال می شود و اولین بخش هم تایمر ماشین لباسشویی خواهد بود.

خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی

یکی از موارد و دلایلی که بسیارهم مهم است خرابی و یا وجود مشکل در بخش شیر برقی ماشین لباسشویی است. باید در نظر داشته باشید این قطعه وظیفه وصل و یا قطع کردن آب سرد و گرم را دارد که در صورت اختلال در شستشو و یا جلونرفتن تایمر باید این بخش از ماشین لباسشویی توسط افراد متخصص بررسی و در صورت وجود مشکل قطعه تعمیر و یا تعویض شود.

کاربردی: نمایندگی ماشین لباسشویی آبسال

خرابی هیدروستات ماشین لباسشویی

یکی دیگر از قطعاتی که در ماشین لباسشویی وظیفه مهمی هم دارا می باشد هیدروستات است. لازم است بدانید وظیفه این قطعه بررسی سطح آب در دیگ ماشین لباسشویی است باید در نظر داشته باشید در صورتی که این قطعه خراب شود و نتواند سطح آب را در ماشین لباسشویی کنترل نماید با مشکل قفل شدن تایمر و جلو نرفتن تایمر مواجه هستیم.

نتیجه گیری

در این مقاله تلاش کردیم دلایلی که سبب قفل شدن تایمر در ماشین لباسشویی می شود را برای شما بررسی نماییم. در این مقاله نکات بسیار مهمی وجود دارد که نیاز است آن را به صورت کامل مطالعه نمایید. شما می توانید در صورتی که خود قادر به رفع مشکلات پیش آمده نیستید با بخش فنی پارسیان سرویس که شماره های آن در انتهای همین مقاله قرار گرفته است تماس حاصل نمایید تا در سریعترین زمان ممکن متخصص مربوطه به محل شما مراجعه و مشکل را به صورت تخصصی و اساسی حل نماید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *