یکی از لوازمی که در خانه استفاده بسیاری از آن می شود یخچال و فریزر است و این دستگاه در خانه دچار مشکلاتی می شود که در صورت عدم رسیدگی و نا آگاهی از درست استفاده کردن می تواند مشکلات بزرگتری را برای مصرف کننده ایجاد نماید. یخچال و فریزرهای جدید دارای یک سری تکنولوژی هایی هستند که سبب شده است کار با آن ها برای ما آسانتر شود. لازم است بدانید یکی از این ویژگی ها به خصوص در یخچال و فریزر الجی وجود سیستمی است که از برفک زدن یخچال و فریزر جلوگیری می کند. ولی گاها پیش می آید و شاید برای شما پیش آمده باشد که یخچال و فریزر الجی شما هم برفک می زند و این مشکل نشان می دهد سیستم دیفراست یخچال و فریزر شما به درستی کار نمی کند و لازم است دلایلی که باعث بروز چنین مشکلی در دستگاه شما می شود را بررسی نمایید. لازم است بدانید این مشکل می تواند دلایل زیادی داشته باشد و در این مقاله قصد داریم در مورد دلایلی که سبب بروز چنین مشکلی می شود را برای شما به صورت تخصصی بررسی نماییم. لازم است بدانید در این مقاله نکات بسیار مهمی وجود دارد که برای درک هرچه بهتر این مطلب به شما پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله را مطالعه نمایید. در ادامه همراه بخش تحریریه پارسیان سرویس باشید.

بررسی دلایل برفک زدن یخچال و فریزر الجی

همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد یخچال و فریزرهای جدید در اکثر مدل ها دارای سیستم برفک زدایی می باشد و لازم است بدانید برند الجی یکی از سردمداران تولید یخچال و فریزرها با تکنولوژی های جدید است که به طور حتم این سیستم یعنی برفک زدایی را در محصولات خود به بهترین نحو استفاده می نماید. لازم است بدانید طبق گزارشی که از سمت کاربران به ما ارسال شده است در برخی از مدل های یخچال و فریزر الجی این سیستم به درستی کار نمی کند یا اگر هم کارکند گاها به درستی کار نمی کند که باید بگوییم این مشکل در یخچال دلایلی دارد که به دو دسته تخصصی و غیر تخصصی تقسیم می شود. در این مقاله قصد داریم در مورد دلایلی که سبب بروز چنین مشکلی در یخچال و فریزر الجی می شود با شما صحبت نماییم. پیشنهاد ما به شما این است این مقاله را تا انتها مطالعه و موارد را همراه با ما بررسی نمایید. لازم است بدانید در صورتی که مشکل پیش آمده تخصصی و فنی می باشد لازم است به طور حتم توسط متخصص امر بررسی شود. در ادامه همراه ما باشید.

بخوانید: تعمیرات یخچال و فریزر الجی

خرابی و یا فرسودگی لاستیک دور درب یخچال و فریزر الجی

یکی از موضوعاتی که باید به آن توجه ویژه ای داشت این است که باز بودن درب یخچال و فریزر الجی در مدت زمان زیاد و یا ورود هوای خارج به داخل یخچال و فریزر الجی یکی از دلایل مهمی است که سبب بروز برفک در داخل کابین می شود. پس با توجه به توضیحی که ابتدای این بخش داده شد لازم است اولین بخشی را که بررسی می نمایید لاستیکی باشد که دور درب یخچال و فریزر وجود دارد. این لاستیک در صورتی که مدت زمان زیادی استفاده شود و توجهی به سرویس آن نشود سبب پوسیدگی می شود و ممکن است در محافظت از ورود هوای خارجی به یخچال دچار مشکل شود. پس طبیعی است در صورتی که داخل یخچال و فریزر خود برفکی مشاهده کردید ابتدا به سراغ بررسی این نوار بروید و در صورت وجود پوسیدگی آن را تعویض نمایید.

عدم چیدن درست مواد غذایی در یخچال و فریزر

یکی دیگر از دلایلی که سبب بروز این مشکل در یخچال و فریزر می شود عدم صحیح چیدن مواد غذایی در یخچال و فریزر است که این مشکل را می تواند برای دستگاه شما ایجاد نماید. شاید شما دیده باشید و یا خود شما هم این عادت را دارید که مواد غذایی را در یخچال و فریز به صورت فشرده و درهم قرار دهید و یا در ظروفی که اصلا برای قرارگیری در دستگاه مناسب نیست آن ها را در داخل یخچال و فریز قرار دهید. لازم است بدانید یکی از موارد مهمی که وجود دارد تمیز نکردن و قرار دادن نامنظم و درهم مواد غذایی در یخچال و فریزر سبب برفک زدن داخل کابین آن می شود.

وجود مشکل و خرابی ترموستات دستگاه

یکی دیگر از عواملی که در برفک زدن داخل یخچال و فریزر نقش بسزایی ایفا می نماید خرابی ترموستات یخچال و فریزر الجی است. ترموستات وظیفه تنظیم دمای داخل یخچال و فریزر را بر عهده دارد و در صورتی که این قطعه به هر دلیلی خراب و معیوب شود شاهد بروز برفک در یخچال و فریزر خواهیم بود. لازم است در صورت بروز مشکل برای این قطعه به طور حتم توسط نمایندگی یخچال و فریزر الجی در بخش فنی پارسیان سرویس آن را بررسی و رفع عیب نمایید.

خراب شدن برد الکترونیکی

یکی دیگر از قطعات مهم در یخچال و فریزر برد الکترونیکی می باشد که این قطعه حساس دارای بخش های زیادی است که ممکن است در صورت عدم استفاده صحیح آسیب جدی ببیند. لازم است بدانید در صورت بروز برفک در داخل یخچال و فریزر نیاز است برد یخچال و فریزر الجی توسط متخصص مربوطه به صورت کامل بررسی و در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض شود.

عدم تنظیم درجه دمای یخچال و فریز

یکی از عمده دلایلی که شاید توجهی به آن نشود تنظیم نبودن درجه دمای یخچال و فریزر است که لازم است در بین بررسی های غیر تخصصی توسط خود شما بررسی شود. شما می توانید در صورت نیاز به تنظیم مجدد درجه دمای یخچال و فریزر الجی به مقاله طریقه استفاده از یخچال و فریز الجی در بخش مقالات پارسیان سرویس مراجعه نمایید و آن را به صورت کامل مطالعه نمایید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله تلاش کردیم در مورد دلایلی که سبب بروز برفک در یخچال و فریزر الجی می شود با شما صحبت نماییم. لازم است بدانید در صورت بروز مشکل تخصصی در یخچال و فریزر الجی نیاز است به طور حتم با متخصص امر مشورت نمایید و از او برای رفع عیب کمک بگیرید. شماره های بخش تعمیرات یخچال و فریزر الجی در پارسیان سرویس در انتهای همین مقاله برای شما قرار گرفته است.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *