یکی از وسایلی که در خانه استفاده زیادی می شود و خرابی آن می تواند مشکلات زیادی را برای ما ایجاد نماید ماشین لباسشویی است. یک سری مشکلات در ماشین های لباسشویی وجود دارد که نشاندهنده خرابی در برخی از قطعات اصلی آن است که باید به آن توجه داشت. لازم است بدانید ماشین های لباسشویی باید به صورت طبیعی و بدون هیچ صدا و لرزشی کار کند. اگر ماشین لباسشویی به صورت غیر طبیعی لرزشی دارد و یا صدای غیر عادی از ماشین لباسشویی مشاهده شد باید به این موضوع پی برد که ممکن است برخی از قطعات در ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است. هر مشکلی در ماشین لباسشویی می تواند به سهم خود مهم باشد و باید در نظر داشته باشید اهمیت ندادن به برخی از نشانه های غیر عادی در ماشین لباسشویی می تواند سبب شود که به بخش های مهم در دستگاه صدمات جدی وارد شود و لازم است در صورت مشاهده هرگونه نشانه غیر طبیعی در ماشین لباسشویی به طور حتم با متخصصین امر مشورت به عمل بیاورید. یکی از علائم و نشانه های مهم در ماشین لباسشویی که توسط کاربران به ما زیاد گزارش شده است شنیدن صدای جیر جیر در ماشین لباسشویی است که می تواند نشانه مهمی در خرابی ماشین لباسشویی محسوب شود. ما در این مقاله قصد داریم در مورد دلایلی که سبب بروز این صدا در ماشین لباسشویی می شود را برای شما بررسی نماییم لازم است بدانید که در این مقاله نکات مهمی وجود دارد که باید برای درک هرچه بهتر این مسئله به صورت کامل مطالعه شود. در ادامه همراه بخش تحریریه پارسیان سرویس باشید.

بررسی دلیل صدای جیرجیر در ماشین لباسشویی

همانطور که در ابتدای این مقاله اشاره گردید یکی از علائم مهم خرابی در ماشین لباسشویی وجود صدای جیرجیر است. این صدا می تواند دلایل مهمی را داشته باشد که باید به طور حتم شما هم اطلاعات دقیقی از این دلایل داشته باشید. لازم است بدانید در اکثر ماشین های لباسشویی صدای جیر جیر می تواند دلایل مشترکی داشته باشد ولی باید بدانید در برخی از مدل ها این صدا می تواند دلایل دیگری داشته باشد و لازم است در صورت وجود متخصص و یا از طریق تماس با مجموعه خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی و مشورت با متخخصین امر از دلایل دقیق این مشکل مطلع شوید. ما در این مقاله قصد داریم عمده دلایلی که سبب بروز صدای جیرجیر در ماشین لباسشویی می شود را برای شما بررسی نماییم و همانطور که گفته شد این مفاله دارای نکات مهمی است که به طور حتم باید با دقت مطالعه و راه کارها به کار گرفته شود.

عدم تراز بودن ماشین لباسشویی

یکی از دلایلی که می تواند این مشکل را برای ماشین لباسشویی شما در پی داشته باشد تراز نبودن ماشین لباسشویی است. جالب است بدانید ماشین لباسشویی یک وسیله مکانیکی و برقی است که باید در نظر داشته باشید به صورت فیزیکی استفاده از ماشین لباسشویی دارای ایجاد یک سری شرایط اولیه می باشد که یکی از آن ها تراز کردن ماشین لباسشویی است. تراز کردن به این معناست که باید دستگاه را روی سطحی قرار دهید که صاف و هموار باشد و سپس پایه های آن را طوری تنظیم نمایید که هیچ تکانی از اینکه پایه ها تراز نیست نداشته باشد.

پر کردن بیش از حد ماشین لباسشویی

یکی دیگر از دلایلی که سبب بروز صدا در ماشین لباسشویی می شود این است که بیشتر از ظرفیت دستگاه در آن لباس قرار دهید برای شستشو. لازم است بدانید رعایت و توجه به حچم ماشین لباسشویی برای استفاده بسیار مهم است و در صورتی که این موضوع را در نظر نداشته باشید می تواند صدمات جدی به دستگاه وارد نماید. پر کردن بیش از ماشین لباسشویی و به صدا افتادن دستگاه نشان می دهد که شافت دیگ به بلبرینگ فشار زیادی را وارد می نماید و همین امر سبب ایجاد صدا به خصوص شنیدن صدای جیرجیر از ماشین لباسشویی می شود.

بخوانید: نمایندگی ماشین لباسشویی بکو

خرابی و وجود مشکل در بلبرینگ ماشین لباسشویی

یکی از قطعاتی که در ماشین لباسشویی نقش مهمی را ایفا می نماید بلبرینگ دستگاه است لازم است بدانید بلبرینگ قطعه ای است که میزان خلاصی و فضای خالی بین شافت و بدنه را به صورت اصولی جبران می نماید و سبب چرخش راحت شافت و دیگ ماشین لباسشویی می شود. لازم است بدانید در صورتی که این قطعه از گریس یا روغن خالی شود دایره های معلق در این قطعه به بدنه بلبرینگ متصل می شود و باعث بروز صدای بیش از حد و غیر طبیعی از ماشین لباسشویی خواهد شد.

وجود مشکل و ایراد در موتور ماشین لباسشویی

یکی از دلایل مهم دیگری که باعث وجود صدای جیرجیر در ماشین لباسشویی می شود خرابی و ایراد در موتور ماشین لباسشویی است. لازم است بدانید موتور ماشین لباسشویی هم دارای بلبرینگ و قطعاتی است که اگر به موقع سرویس و روغن کاری نشوند دچار مشکلات جدی خواهند شد بنابراین لازم است در صورت استفاده طولانی مدت از ماشین لباسشویی به طور حتم قطعات محرکه را در آن روغن کاری و سرویس نمایید.

گیر افتادن اشیا در قسمت درب و لاستیک درب ماشین لباسشویی

یکی دیگر از دلایل وجود صدای جیرجیر در ماشین های لباسشویی وجود یک شئ در قسمت لاستیک درب آن است. در قسمت جلوی ماشین لباسشویی و بین درب و بدنه لاستیکی وجود دارد که به دلیل ضخامت و فضایی که در بین این لاستیک می باشد ممکن است اشیایی در این قسمت قرار گیر که به دلیل گیر کردن به شیشه درب و لگن ماشین لباسشویی صدای جیر جیر تولید می نماید.

تعمیرات ماشین لباسشویی بکو

نتیجه گیری

در این مقاله ما به صورت کامل در مورد دلایلی که سبب بروز صدای جیرجیر در ماشین لباسشویی می شود را برای شما بررسی کردیم. لازم است بدانید در صورتی که برخی از این نشانه ها می تواند تخصصی و رفع آن ها نیازمند دانش فنی باشد. شما می توانید در صورت بروز چنین مشکلاتی با بخش فنی در پارسیان سرویس که شماره های آن در پایان این مقاله قرار گرفته در تماس باشید و در صورت نیاز می توانید از خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی در محل استفاده نمایید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *