یخچال های هوشمند به سیستم عیب یاب مجهز شده اند تا ارورهای آن‌ها به راحتی قابل مشاهده باشد و بتوان سریع تر مشکل ایجاد شده را برطرف کرد. یخچال دستگاهی الکترونیکی و حساس است به همین دلیل تعمیر آن نیاز به تخصص و مهارت دارد. به محض مشاهده کوچکترین ارور در دستگاه باید برای عیب یابی و تعمیر از تکنسین های مجرب کمک بگیرید. هر کد خطا مربوط به قسمت خاصی از یخچال است و می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد. اگر به ارورها بی توجه باشید اختلال ایجاد شده به سایر قسمت ها منتقل می شود و می تواند مشکلات جدی را به همراه داشته باشد در این شرایط هزینه تعمیرات هم برای مشتری افزایش پیدا می کند. برای عیب یابی و رفع مشکل توجه به این ارورها اهمیت بسزایی دارد. در ادامه همراه پارسیان سرویس باشید.

معرفی خطاهای رایج در یخچال و فریزر و نحوه رفع آنها

ارورهایی که در یخچال ظاهر می شود متفاوت هستند و هر کدام با حروف و اعداد خاصی به نمایش گذاشته می شوند. توجه به این کدها می تواند به رفع مشکلات ایجاد شده کمک زیادی کند. در اینجا به خطاهای شایع اشاره می کنیم:

  • ارور E1: این ارور نشان دهنده مشکل در سنسور دمای است‌ این سنسور وظیفه تنظیم دما را به عهده دارد و وقتی اختلال پیدا می کند دمای یخچال به درستی تنظیم نمی شود. سنسور با برد الکترونیکی در تماس است بنابراین عملکرد سنسور تاثیر مستقیمی هم روی برد دارد. آلودگی، قطعی، شکستگی و… خطرهایی است که سلامت سنسور را تهدید می کند.

وقتی این ارور را روی صفحه نمایش یخچال مشاهده کردید باید درب چال، پنل پشت درب یخچال و پنل جلو درب یخچال را بررسی کنید. سنسور یک قطعه کوچک و سفید است که با باز کردن قطعات بالا می توانید به آن دسترسی داشته باشید. به کمک تستر الکترونیکی مقاومت سنسور را اندازه بگیرید تا از سلامت آن مطمئن شوید.

خارج شدن مقاومت سنسور از محدوده تعیین شده دلیل اصلی خراب شدن آن است. اگر خود سنسور سالم باشد نیاز است تا اتصالات مربوط به آن را چک کنید. اگر سیم های متصل شده به برد دچار قطعی شده باشند نیاز است تا آنها را تعمیر یا تعویض کنید.

تعمیر یخچال جنرال الکتریک در تهران

  • ارور E2: این کد خطا زمانی ظاهر می شود که سنسور دمای فریزر با مشکل جدی مواجه شده است. این سنسور وظیفه دارد تا دمای داخل فریزر را اندازه گیری و آن را به برد الکترونیکی اطلاع دهد. وقتی این قطعه خراب می شود نمی تواند به درستی دما را مشخص کند و در اختیار برد بگذارد. سنسور اغلب دچار آلودگی و شکستگی و قطعی می شود و نیاز است تا شما مدام آن را بررسی کنید.

وقتی این ارور را روی نمایشگر یخچال مشاهده کردید باید سریع به سراغ دفترچه راهنما بروید تا متوجه علت اصلی بروز این مشکل شوید. قطعاتی که به صورت مستقیم با این سنسور در ارتباط هستند مورد بررسی قرار می گیرند. تمام اتصالات این قطعه چک می شود تا بتواند ایراد اصلی را پیدا و برطرف کرد.

  • ارور E3: وقتی سنسور دمای کندانسور با مشکل مواجه می شود شما روی نمایشگر یخچال این کد خطا را مشاهده می کنید. هدف از طراحی این سنسور اندازه گیری دمای کندانسور و انتقال آن به برد الکترونیکی است. وقتی این قطعه خراب می شود نمی تواند نقش خود را به خوبی ایفا کند بدین ترتیب دمای کندانسور به درستی اندازه گیری نمی شود.

سنسورها قطعاتی حساس هستند که به مرور زمان دچار شکستگی، قطعی و آلودگی می شوند به همین دلیل نیاز است تا آنها را تعمیر یا تعویض کنید. این قطعه در پشت دستگاه قرار دارد و برای دسترسی به آن باید برخی قطعات را باز کنید. اگر قطعی سنسور به دلیل اتصالات آن باشد نیاز است تا تمام اتصالات به طور کامل چک شوند. با اندازه گیری مقاومت سنسور می توانید متوجه عملکرد آن شوید.

  • ارور E4: با مشاهده این ارور در نمایشگر یخچال متوجه می شوید که سنسور دمای مبدل حرارتی یا ایوپوراتور دچار مشکل شده است. اگر سنسور نتواند اندازه گیری را به درستی انجام دهد دمای یخچال و فریزر با مشکل اساسی روبرو خواهد شد. خرابی این سنسور به دلایل مختلف رخ می دهد.

در چنین شرایطی باید آن را تعمیر یا تعویض کنید. برای دسترسی به این سنسور مهم و کاربردی باید درب فريزر، پنل پشت درب فريزر و پنل جلو درب فريزر را باز کنید تا بتوانید به سنسور را از جای خود خارج و تست کنید. نیاز است تا اتصالات اطراف سنسور را هم بررسی کنید.

علت نمایش ارور در یخچال و فریزر

خطاهایی که به صورت کد در یخچال و فریزرهای مختلف به نمایش در می آید بیانگر اختلال در عملکرد دستگاه است. یخچال ها با هر برندی که به بازار عرضه شوند از سیستم عیب یاب پشتیبانی می کنند. نمایشگر یخچال به محض مشاهده مشکل به سرعت ارور را نشان می دهد تا شما بتوانید سریع برای تعمیر اقدام کنید.

ارورها با حروف و اعداد نشان داده می شوند و برای اینکه متوجه علت خطا باشید می توانید ازدفترچه راهنما کمک بگیرید. هر قسمتی از یخچال که ایراد فنی پیدا کند به کمک ارورها می توان آن را عیب یابی و مشکل را برطرف کرد. تعمیرکاران تسلط کاملی بر این خطاها دارند و می توانند سریعا عیب کار را پیدا کنند. اگر به ارورها بی توجه باشید خرابی دستگاه بیشتر می شود و تعمیر هزینه بالاتری برای شما به همراه خواهد داشت.

خدمات تعمیرات یخچال جنرال الکتریک

سخن پایانی

ارورهای یخچال فریزر با هدف عیب یابی اصولی و تعمیر سریع تر نشان داده می شوند. هر کد خطا مربوط به قسمت خاصی است و می تواند راهنمای شما برای عیب یابی دستگاه باشد. در یخچال های جدید و هوشمند سیستم عیب یابی پیشرفته تر است و شما می توانید سریع تر ارورها را مشاهده کنید. گاهی مشکل به راحتی برطرف می شود و نیازی به بردن یخچال به نمایندگی نیست. با یک تماس کوچک و اعلام کد خطا به کارشناسان می توانید در منزل هم مشکل ایجاد شده را برطرف کنید. تمام کدهایی که در دفترچه راهنما ثبت شده اند در دستگاه شما هم موجود می باشند و سیستم به خوبی از آنها پشتیبانی می کند.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *