یخچال های ساید بای ساید به آبسردکن مجهز هستند تا مصرف کنندگان بتوانند بدون باز کردن درب یخچال به آب سرد و تصفیه شده دسترسی داشته باشند. این قسمت از یخچال در فصل تابستان بیشترین حجم استفاده را دارد به همین دلیل ممکن است با مشکل مواجه شود. با مشاهده کوچکترین علائم خرابی و اختلال باید با تعمیرکاران مجرب نمایندگی تماس بگیرید. تعمیر این اجزای حساس کار هر کسی نیست و به تخصص مهارت نیاز دارد. اگر شاهد تغییر دمای آب هستید بهتر است فعلا از آبسردکن استفاده نکنید تا مشکل عیب یابی و برطرف شود. آبسردکن دارای قطعات ریزی است که خرابی آنها باعث از کار افتادن این بخش می شود. به همین دلیل گاهی نیاز به تعمیر یا تعویض قطعه دارد. در ادامه همراه پارسیان سرویس باشید.

نحوه عیب یابی و تعمیر آبسردکن یخچال ساید بای ساید

عیب یابی مهمترین مرحله برای تعمیر است و اگر عیب دستگاه به درستی مشخص نشود نه تنها تعمیر نتیجه خوبی ندارد بلکه در مدت زمان طولانی انجام می شود. به همین دلیل نمایندگی برای عیب یابی از کارشناسان و تکنسین های مجرب استفاده می کند. وقتی عیب آبسردکن مشخص شود بهتر می توان آن را برطرف کرد. قطعاتی که خرابی آنها سیستم آبسردکن را مختل می کند عبارتند از:

 • فیلتر آب یخچال
 • شیربرقی
 • میکروسوئیچ
 • برد الکترونیکی
 • شیلنگ ها
 • پدال

آنها اجزای تشکیل دهنده آبسردکن هستند که به صورت مستقیم با این بخش وارد عمل می شوند. اگر پدال آبسردکن دچار مشکل شود آبی از آن خارج نخواهد شد. قبل از عیب یابی باید از قفل نبودن چراغ روی برد نمایشگر مطمئن شوید. گزینه آب را از روی نمایشگر انتخاب کنید تا بتوانید راحت‌تر عیب دستگاه را پیدا کنید. باید قطعات ذکر شده به صورت مرحله ای بررسی شوند تا مشکل اصلی پیدا شود. اگر قطعات نیاز به تعویض داشته باشند اصولا قطعات اصلی و اورجینال جایگزین می شوند چون کیفیت و کارایی قابل قبولی دارند.

تعمیر یخچال جنرال الکتریک

مشکلات رایج در آبسردکن ساید بای ساید و نحوه رفع آنها

عیب یابی در شرایطی صورت می گیرد که شما نشانه هایی از بروز مشکل را مشاهده کرده اید. از ایرادات رایج در آبسردکن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرد نکردن یا گرم بودن آب سردکن یخچال ساید : اولین مشکلی که بیشتر افراد با آن مواجه می شوند سرد نکردن آب توسط آبسردکن است. وقتی آب گرم از مخزن خارج می شود نشان دهنده یک اختلال در عملکرد سیستم است. اگر سیستم خنک کننده یخچال نتواند دمای آب را کاهش دهد شما با این مشکل مواجه خواهید شد.

دستگاه شما مشکل فنی پیدا کرده که برای عیب یابی و تعمیر باید ابتدا دمای یخچال را تنظیم کنید. اگر گاز یخچال مشکل نشتی داشته باشد آبسردکن نمی تواند آب را سرد کند. خرابی ترموستات و برد هم می تواند باعث بروز چنین مشکلی شود.

 • آب نیامدن از آبسردکن یخچال : از دیگر ایرادات رایج می توان به نیامدن آب از دستگاه اشاره کرد. اگر شیر ورودی آب به مخزن بسته باشد مخزن آبسردکن لز آب پر نمی شود. خراب شدن شیر برقی می تواند اصلی ترین دلیل بروز این اختلال باشد.

خراب شدن سوئیچ پدال هم می تواند مانع از ریزش آب از آبسردکن شود. اگر فیلتر بیرونی یا داخلی رسوب گرفته باشد آبی از دستگاه خارج نمی شود. برای رفع این مشکل باید ابتدا فیلتر را تعویض کنید. بررسی تمام اتصالات در این شرایط اهمیت بسزایی دارد.

 • خرابی در شیربرقی آبسردکن یخچال: شیر برقی اصلی ترین قطعه در یخچال است که به صورت مستقیم با آبسردکن در ارتباط است. وقتی عملکرد این شیر مختل می شود آبی در آبسردکن قرار نمی گیرد به همین دلیل شما نمی توانید به آب تصفیه شده دسترسی داشته باشید.

اگر مشکل قطعی آب سردکن از شیر برقی باشد باید با اهم متر آن را چک کنید. اندازه گیری ترمینال های شیر برقی اهمیت بسزایی دارد و می تواند به رفع مشکل کمک زیادی کند.

 • خرابی سوئیچ پشت پدال آبسردکن: این رایج ترین مشکلی است که به دلیل استفاده زیاد از آبسردکن رخ می دهد. این قسمت خود به ۲ بخش محرک میکروسوئیچ و اهرم میکروسوئیچ تقسیم می شود که هر کدام عملکرد خاصی در این سیستم دارند. اگر میکروسوئیچ نتواند نتواند کار خود را به درستی انجام دهد پدال فشرده نمی شود در نتیجه آب از آبسردکن خارج نخواهد شد.
 • خروج آهسته آب از آبسردکن یخچال ساید: اگر آب به آرامی از داخل آبسردکن خارج می شود مشکل می تواند انسداد و گرفتگی باشد. اگر خروجی مخزن دچار انسداد شده باشد آب به آرامی از داخل مخزن خارج می شود.

کم بودن فشار آب هم می تواند دلیل بروز این مشکل باشد. در صورتی که آب درون مخزن کم شده باشد آب به آهستگی خارج می شود. در صورتی که فیلتر به دلیل رسوب مسدود شده باشد برای رفع مشکل باید فیلتر را تعویض کنید.

 • آب دادن و نشتی آبسردکن:اگر آب از قسمت پدال آبسردکن در حال نشتی است باید ابتدا سوئیچ پشت پدال را بررسی کنید. این سوئیچ دارای محرک و اهرم است که به مرور زمان دچار افت کیفیت می شود. در صورتی که پدال خراب شده باشد نیاز است تا آن را تعویض کنید.
 • یخ زدن آبسردکن:برای افراد با مشکل یخ زدگی آبسردکن مواجه می شوند. کاهش بیش از اندازه دمای یخچال می تواند اصلی ترین دلیل بروز این مشکل باشد. باید دمای یخچال را تنظیم کنید. اگر سنسور تنظیم دما خراب باشد باید تعمیر یا تعویض شود. اگر به این مشکلات بی توجه باشید مشکل به سایر قسمت ها می رسد و هزینه تعمیر را بیشتر می کند.

تعمیرات یخچال جنرال الکتریک

سخن پایانی

تعمیر آبسردکن یخچال ساید بای ساید در محل هم امکان‌پذیر است و این می تواند به کاهش هزینه‌ ها کمک زیادی کند. یخچال های جدید کاملا پیشرفته هستند و خود دارای سیستم عیب یاب هوشمند می باشند به همین دلیل فرایند تعمیر با سرعت و دقت بیشتری پیش می رود. آبسردکن بیشترین استفاده را در یخچال دارد به همین دلیل باید به سرعت تعمیر شود. اگر قطعات داخلی دستگاه دچار سوختگی شده باشند قطعات اورجینال جایگزین آنها می شوند. اعزام تعمیرکاران خبره در محل باعث شده تا هزینه حمل و نقل برای مشتری کاهش پیدا کند.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *