یخساز از مهمترین قطعات نصب شده در یخچال و ساید بای ساید است که اگر خراب شود نمی تواند تکه های یخ را در دسترس شما قرار دهد. روشن نشدن این قسمت و عدم تولید یخ از ایرادات رایجی است که بیشتر مشتریان با آن روبرو می شوند. یخچال های ساید کاملا پیشرفته و به روز هستند به همین دلیل تعمیر آنها به تخصص و مهارت نیاز دارد. یخساز از بخش های مهم یخچال است که اگر با کوچکترین مشکل مواجه شود باید با تکنسین و تعمیرکاران مجرب تماس بگیرید. این قسمت از اجزای مختلفی تشکیل شده و گاهی در پروسه تعمیر نیاز است تا برخی قطعات داخل یخساز تعمیر یا تعویض شوند. استفاده از قطعات اصل و اورجینال باعث شده تا کیفیت تعمیرات افزایش پیدا کند. در ادامه همراه پارسیان سرویس باشید.

ایرادات رایج در یخساز سایر بای ساید و رفع آنها 

از ایرادات رایجی که بیشتر مشتریان در یخساز ساید بای ساید مشاهده می کنند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • روشن نشدن یخساز یخچال ساید:در این شرایط یخساز قطع شده و با هیچ روشی روشن نمی شود‌. برای عیب یابی باید ابتدا دکمه خاموش و روشن دستگاه را چو کنید. اگر دکمه یخساز ایراد پیدا کرده باشد احتمال روشن شدن آن کم است. آسیب دیدگی برد الکترونیکی هم می تواند باعث خاموش شدن یخساز و عدم روشن شدن آن شود. با مشاهده این ایرادات رایج باید اتصال یخساز و سوکت متصل به برد را هم بررسی کنید.
  • یخساز یخ را بیرون نمی دهد: وقتی یخساز روشن است اما یخ از داخل آن بیرون نمی آید فرایند یخ سازی دستگاه با مشکل مواجه شده است. خرابی دریچه دمبر مانع از خروج تکه های یخ از داخل یخساز می شود. با تعویض فنر پشت دمپر این مشکل به راحتی برطرف می شود.
  • یخساز یخچال ساید بای ساید یخ نمی سازد: برای عیب یابی این مشکل باید ابتدا آبگیری توسط شیر برقی را بررسی کنید. اگر آب وارد مخزن نشود فرایند تولید یخ و خروج آن با مشکل مواجه می شود‌. در این شرایط باید سنسور تشخیص دما را چک کنید. اگر این قطعه با مشکل مواجه شود نمی تواند آب را به نقطه انجماد برساند. گاهی این مشکل رایج به دلیل خرابی برد یا موتور تایم رخ می دهد.
  • چسبیدن یخ در یخساز ساید: اگر با مشکل چسبیدن یخ در یخساز یخچال مواجه شدید باید در اولین مرحله آبگیری توسط شیر برقی را بررسی کنید. این اختلال جدی است و می تواند به سایر قسمت ها اسیب جدی وارد کند بنابراین باید سریع تر برطرف شود.

نمایندگی تعمیر یخچال الکترواستیل در تهران

 بالا بودن سرمای فریزر و افت شدید دما هم می تواند علت بروز این مشکل باشد. اگر قالب یخساز به طور کامل تخلیه نشود در فرایند آبگیری بیش از اندازه پر شده و این می تواند باعث چسبیدن یخ به دیوار یخساز شود.

عیب یابی و تعمیر یخ ساز یخچال ساید بای ساید

پس از مشاهده ایرادات رایج نوبت به عیب یابی و تعمیر می رسد که باید به صورت کاملا تخصصی انجام شود. اگر به طور ناگهانی یخساز از کار می افتد باید کانکتور را از جای خود بیرون آورید و مجدد آن را جا بزنید‌. اگر کانکتورهای بالای دستگاه مشکل اتصال داشته باشند در عملکرد یخساز تاثیرات منفی به جای می گذارند.

گیر کردن یخ درون یخساز مشکلی است که بیشتر افراد با آن روبرو می شوند با بیرون آوردن تکه های یخ این مشکل به راحتی برطرف می شود. گاهی ایراد از آبگیری بیش از اندازه است و شما پس از عیب یابی متوجه این موضوع می شوید. در این شرایط باید حجم آب را کمتر کنید‌. وقتی کانکتور را از یخچال جدا می کنید باید برق را قطع و مجدد وصل کنید‌.

عیب یابی مهمترین مرحله برای تعمیر است و اگر عیب یخساز به درستی مشخص نشود می تواند آسیب به سایر قسمت ها منتقل شود. تعمیر توسط دستگاه های پیشرفته انجام می شود. اعزام تعمیرکاران خبره به محل باعث شده تا کار تعمیر با سرعت بیشتری انجام شود.

برای تعمیر همیشه از قطعات اورجینال استفاده می شود و اگر شما برای تعمیر به نمایندگی مراجعه کنید می توانید از گارانتی یخچال استفاده کنید. عیب یابی اغلب توسط کارشناسان و تکنسین ها انجام می شود. کادر آموزش دیده می توانند یخچال های جدید را هم به راحتی عیب یابی کنند.

مزایای تعمیر یخساز ساید بای ساید در محل

تعمیر یخساز ساید در محل مزایای زیادی برای مشتریان و نمایندگی ها به همراه دارد و می تواند هزینه‌ تعمیر را کاهش دهد. گاهی انتقال یخچال باعث آسیب به قسمت های دیگر می شود به همین دلیل تعمیرکاران ترجیه می دهند تا در محل مشکل را عیب یابی و برطرف کنند. کاهش هزینه‌ های حمل‌ و نقل اصلی ترین مزیت این روش است که استقبال زیاد مصرف کنندگان را به همراه دارد.

اگر نیاز به انتقال یخچال به نمایندگی باشد کادر مجرب به صورت کاملا ایمن این کار را انجام می دهد. شما می توانید به صورت مستقیم با تعمیرکاران در ارتباط باشید.  اگر یخچال در محل قابل تعمیر باشد نیازی به جابجایی و انتقال آن نبوده و سرعت تعمیر بسیار کاهش خواهد یافت. یخچال های جدید مجهز به سیستم عیب یاب هوشمند هستند و این می تواند پروسه تعمیر را کوتاه تر کند.

اگر یخچال توسط نمایندگی به محل تعمیر ارسال شود مسئولیت با خود نمایندگی است. کارشناسان موظف هستند تا دستگاه را پس از تعمیر به مشتری تحویل دهند‌. تمام هزینه‌ تعمیر طبق فاکتور در اختیار مشتریان قرار می گیرد که قبل از تحویل یخچال باید تسویه کند. اگر یخساز به طور کامل خراب شده باشد تعویض آن هزینه بیشتری نسبت به تعمیر دارد.

نمایندگی تعمیرات یخچال الکترواستیل

سخن پایانی

استفاده زیاد مصرف کنندگان از یخساز یخچال باعث شده تا به این قسمت نیاز مبرم داشته باشند. به همین دلیل وقتی یخساز دچار مشکل می شود نگرانی مشتریان را به همراه دارد‌. با مشاهده کوچکترین علائم خرابی یخساز باید آن را عیب یابی و مشکل را برطرف کنید.

اگر ایراد با تعویض قطعه برطرف شود قطعات اصلی و اورجینال جایگزین می شوند. در صورتی که شرایط انتقال یخچال به نمایندگی را ندارند تعمیرکاران مجرب به محل اعزام می شوند تا تعمیر را در محل انجام دهند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *