یکی از وسایلی که در هر خانه ای وجود آن لازم و ضروری است باید هم به درستی کار نماید یخچال و فریزر است که می توان آن را جز وسایل بسیار مهم هرخانه ای برشمرد. یخچال و فریزرها در برندها و مدل های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند و می توان گفت مدل و برند آن مشخص کننده کیفیت و عمر قطعات آن است. یکی از برندهای تولید کننده یخچال و فریزر در ایران فیلور است که دارای تولیدات با کیفیت و با طول عمر بالایی است و از نظر قیمت هم می توان گفت جز دسته یخچال و فریزرهایی می باشد که صرفه بالایی دارد. فیلور هم توانسته به دلایل مختلف و ویژگی هایی که در تولیدات خود استفاده می کند طرفداران و مشتریان زیادی را به خود جذب نماید. ولی باید بگوییم کیفیت بالا و برند و خیلی از ویژگی ها سبب نخواهد شد که دستگاه خرابی نداشته باشد و یا همیشه به درستی کار نماید و شرایط استفاده و نوع استفاده کاربر از دستگاه مشخص می کند که طول عمر دستگاه چقدر است. در این مقاله قصد داریم به یکی از سوالاتی که در خصوص اتومات نکردن یخچال فیلور به کرار از سمت مخاطبان مطرح می شود پاسخ دهیم. در این مقاله نکات مهمی وجود دارد که قصد داریم برای شما بررسی نماییم. در ادامه همراه بخش تحریریه پارسیان سرویس باشید.

بررسی دلایل اتومات نکردن یخچال فریزر فیلور

همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد یکی از خرابی هایی که در یخچال و فریزر فیلور وجود دارد و می توان گفت یکی از مشکلاتی است که برای کاربران زیادی به صورت مشترک به وجود آمده است اتومات نشدن یا نکردن یخچال فریزر فیلور است که باید دلایلی که سبب بروز این مشکل می شود را از آن اطلاع کافی داشته باشید. این مشکل می تواند دلایل فنی و تخصصی زیادی را شامل شود و برخی از دلایل این مشکل را می توان گفت غیر تخصصی می باشد و می تواند کاربر غیر حرفه ای و غیر متخصص برطرف شود و عیب یابی شود. در هر صورت باید دلایلی که سبب بروز این مشکل می شود را دانست و این موضوعات می تواند در رفع مشکل اتومات نکردن یخچال و فریزر فیلور بسیار مهم باشد. در مقاله پیش رو قصد داریم در مورد دلایلی که سبب بروز این مشکل می شود را برای شما بررسی نماییم و این مقاله دارای بخش های مهم و تخصصی بسیاری است که باید توسط شما مطالعه و در خاطر شما بماند. در ادامه بررسی مشکل اتومات نکردن یخچال و فریزر فیلور با ما همراه باشید.

بخوانید: تعمیرات یخچال و فریزر فیلور

خرابی و یا ایجاد پوسیدگی نوار یا لاستیک دور درب

یکی از موارد و بخش هایی که می تواند سبب بروز این مشکل در دستگاه شما باشد لاستیک دور درب یخچال و فریزر فیلور است که باید آن را از نظر پوسیدگی و یا پارگی بررسی نمایید. وقتی این لاستیک خراب باشد و خاصیت آهنربایی خود را از دست دهد باعث می شود هوای سرد بیشتری خارج شود و همیت امر سبب کارکردن مداوم موتور دستگاه می شود.

وجود نشتی گاز و کمبود سرمای داخل کابین

یکی دیگر از مواردی که می توان از آن به عنوان دلیلی بر اتومات نکردن یخچال و فریزر فیلور یاد کرد وجود نشتی در قسمت لوله های پشتی و یا کمبود گاز موتور است. از نشانه های این مشکل می توان به برفک زدن قسمت یخدان یخچال در مدل های قدیمی اشاره داشت. لازم است بدانید این مشکل در یخچال و فریزرهای جدید فیلور کمتر رخ می دهد ولی اگر دیدید در قسمت انتهایی موتور و لوله های کندانسور یخ زدگی وجود دارد باید مطمئن شوید مشکل از کم شدن و یا وجود نشتی در لوله ها می یاشد.

خرابی هیتر دیفراست و تایمر یخ زدایی

یکی دیگر از دلایل مشکل اتومات نکردن یخچال و فریزر فیلور می توان به خرابی تایمر یخ زدایی و هیتر دیفراست اشاره داشت. یخچال برای اینکه بتواند به درستی روشن و خاموش شود باید تایمر به درستی کار کند و فرمان یخ زدایی را به هیتر ارسال نماید و با وارد شدن هیتر به چرخه یخ ها آب شده و دوباره یخچال روشن می شود. طبیعی است اگر تایمر و یا هیتر دچار مشکل شود این چرخه به درستی عمل نخواهد کرد و دستگاه هم به صورت صحیح اتومات نمی کند.

خرابی و وجود مشکل در فن اپراتور

زمانی که داخل یخچال بیشتر از حد معمول گرم شود و هوای سرد در داخل یخچال و فریزر فیلور به درستی به چرخش در نیاید شاهد خنک نشدن مواد غذایی هستیم و باید در این زمان به بررسی فن اپراتور دستگاه پرداخت تا سیستم اتومات کردن یخچال فریزر فیلور به درستی عمل نماید.

وجود مشکل در ترموستات یخچال فریزر فیلور

یکی دیگر از بخش هایی که باید به بررسی آن پرداخت ترموستات دستگاه است که اگر ترموستات دستگاه خراب شده باشد شاهد یخ زدن مواد غذایی داخل کابین خواهیم بود و بهتر است در این زمان به بررسی ترموستات دستگاه پرداخت.

کثیفی بیش از حد لوله های کندانسور

در قسمت پشتی دستگاه یک سری لوله برای عبور گاز وجود دارد که بیشترین بخش دستگاه که دچار کثیفی و تجمع گرد و غباز می شود همین قسمت است. لازم است بدانید وظیفه این لوله ها تولید سرما و رسیدن آن به تمام بخش ها است و وظیفه این بخش آزاد کردن گاز و رسیدن آن به بخش های دیگر دستگاه است. لازم است در صورتی که آلودگی این بخش بیش از حد است اقدام به تمیز کردن آن کنید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله تمام تلاش خود را کردیم که در مورد دلایل اتومات نکردن یخچال و فریزر فیلور با شما صحبت نماییم. لازم است بدانید بخشی از این دلایل به صورت فنی و تخصصی است و باید به طور حتم توسط نمایندگی یخچال و فریزر فیلور بررسی و رفع شود. شما می توانید در صورت نیاز از طریق شماره هایی که در انتهای این مقاله قرار گرفته است با بخش فنی پارسیان سرویس در تماس باشید تا در سریعترین زمان ممکن متخصصین ما به محل شما اعزام و اقدام به رفع مشکل یخچال و فریزر شما نمایند.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *