یخچال و فریزر یکی از لوازمی است که در خانه استفاده زیادی از آن می شود و این وسیله را می توان جز پر تنوع ترین لوازم خانگی دسته بندی کرد. یخچال و فریزر به دلیل استفاده زیادی که از آن در خانه می شود ممکن است دچار خرابی هایی شود که رفع آن برای کاربر می تواند هزینه های زیادی را در بر داشته باشد و برای جلوگیری از خرابی دستگاه و افزایش طول عمر و کاهش مصرف انرژی یخچال و فریزر راهکارهایی نظیر مکان مناسب استفاده و تراز کردن و تمیز نگاه داشتن می تواند کارساز باشد ولی باید بدانید شرایط استفاده بخشی از این شرایط است که سبب می شود طول عمر دستگاه افزایش و مصرف یخچال و فریزر بهینه سازی شود. یکی دیگر از مواردی که در این امر می تواند بسیار کارساز باشد و به کاربر کمک نماید استفاده صحیح از دستگاه است. لازم است بدانید قرارگیری درست مواد غذایی در یخچال می تواند در افزایش طول عمر دستگاه و به خصوص کاهش مصرف انرژی کمک نماید. ما در این مقاله قصد داریم بخش های مختلف داخلی یخچال و فریزر را برای شما بررسی و نحوه چیدن درست مواد غذایی در یخچال را برای شما توضیح دهیم. لازم است بدانید برای درک هرچه بهتر این موضوع لازم است تا انتهای این مقاله همراه ما باشید و نکات مهمی که ما در این مقاله برای شما بررسی کرده ایم را با دقت مطالعه نمایید. در ادامه همراه بخش تحریریه پارسیان سرویس باشید.

معرفی بخش ها و طریقه چیدن مواد غذایی در یخچال فریزر

همانطور که در ابتدای این مقاله توضیح داده شد استفاده از یخچال و فریزر دارای یک سری شرایط خاص و نکاتی است که رعایت آن ها می تواند در کاهش خرابی دستگاه و به خصوص در کاهش مصرف انرژی بسیار کار ساز باشد و به شما کمک نماید. اگر به داخل کابین یخچال و فریزر دقت کرده باشید دارای بخش هایی است که هر کدام به صورت خاصی برای استفاده درست طراحی شده است و این بخش ها باید به صورت صحیح استفاده شود. اگر بتوانید هر کدام از مواد غذایی که در دستگاه قرار می دهید را به صورت منظم و هر کدام را در بخش مربوطه خود قرار دهید می توان گفت در کاهش مصرف انرژی دستگاه و افزایش طول عمر یخچال و فریزر گام بلندی برداشته اید. لازم است بدانید استفاده صحیح از این بخش ها دارای یک سری شرایطی است که باید راجع به آن تحقیق و مطالعه زیادی شود و در این مقاله قصد داریم به صورت تخصصی این بخش ها و طریقه استفاده صحیح از بخش های مختلف یخچال و فریزر را برای شما توضیح دهیم. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

بخش بالایی یخچال

یکی از بخش هایی که در یخچال ها وجود دارد و شاید هم استفاده زیادی از آن می شود بخش بالایی دستگاه است که این بخش دارای دمای کمتر و سرمایش کمتری نسبت به بخش های دیگر برخورددار است. شما می توانید از این بخش برای قرار دادن مواد غذایی که به سرمای کمتری احتیاج دارند استفاده کنید. به صورت کلی باید بگوییم دمایی که این بخش دارا می باشد یک دمای معمولی و معتدلی است و می توانید از این بخش برای نگهداری سس ها، کنسروها و تخم مرغ و آب که نباید یخ بزنند استفاده کنید.

بخوانید: تعمیرات یخچال و فریزر سایوان

بخش میانی یخچال

یکی از بخش های دیگر در یخچال ها باید به بخش میانی آن اشاره نمود و این بخش دارای دمای مناسبتری برای مواد غذایی فاسد شدنی است. لازم است بدانید در برخی از مدل های یخچال این بخش از حجم بیشتری برخورددار است این نشانه خوبی است که بتوانید این دسته از مواد غذایی مانند: لبنیات، مواد غذایی پروتئینی و سبزیجات را که زود فاسد و یا تازگی خود را از دست می دهند قرار دهید.

بخش پایین یخچال

یکی از بخش هایی پرکاربرد در در یخچال ها بخش پایینی یخچال است که می توان گفت بخشی است که به دلیل وجود آسانتر دسترسی استفاده بیشتری از آن می شود. ولی لازم است بدانید این بخش مخصوص به قرارگیری یک سری مواد غذایی است که باید در مورد آن ها اطلاعات بیشتری داشته باشید. بخش پایینی یخچال و فریزرها دارای سرمایش خیلی بیشتری است و بیشتر برای قرار گیری مواد غذایی که سریع فاسد می شوند استفاده می شود. از این بخش می توانید برای قرار دادن برخی از میوه ها و سبزیجات استفاده نمایید و لازم است بدانید از قرار دادن غذا آن هم در قابلمه در این بخش خودداری نمایید.

درب یخچال

یکی دیگر از بخش هایی که در یخچال ها وجود دارد و می توان گفت استفاده زیادی هم می شود درب یخچال است. لازم است بدانید در برخی از مدل های جدید یخچال و فریزر این بخش در درب یخچال حذف شده و بخشی جدید در دستگاه که پایین بخش میانی است ساخته شده است. از درب یخچال که خود این بخش دارای بخش های مختلفی است می توانید برای نگهداری سس ها، مربا و ترشیجات، تخم مرغ و قرار دادن بطری نوشیدنی و آب استفاده کنید که شاید مکانی امن برای قرارگیری این دسته از نوشیدنی ها و مواد غذایی هستند. لازم است بدانید از گذاشتن شیشه های مربا و ترشیجات و برخی بطری های نوشیدنی در بخش های داخلی باید جدا اجتناب کرد به این دلیل که با کوچکترین حرکت دستگاه رها شده و به بخش های دیگر دستگاه صدمات جدی تری وارد می نماید.

کاربردی: نمایندگی یخچال فریزر سایوان

نتیجه گیری

در این مقاله تلاش کردیم در مورد بخش های مختلف یخچال و نحوه استفاده از این بخش ها به شما توضیحات لازم را بدهیم. لازم است توجه داشته باشید رعایت نکاتی که در این مقاله برای شما بررسی کردیم می تواند به کاهش مصرف انرژی دستگاه و افزایش طول عمر یخچال شما کمک شایانی نماید و بهتر است نکاتی که در این مقاله بررسی شد را به دقت مطالعه نمایید. در صورتی که دستگاه شما دچار مشکل شده است می توانید از طریق شماره هایی که در انتهای این مقاله قرار گرفته است با ما در بخش فنی پارسیان سرویس در تماس باشید و مشکلات را با متخصصین ما در میان بگذارید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *