یخچال و فریزر یکی از لوازم خانگی می باشد که در هرخانه ای استفاده زیادی از آن می شود و لازم است به درستی کار نماید. یخچال ها و فریزرها همه دارای قطعاتی هستند که باید به صورت درست در کنار هم و به درستی کار کنند و لازم است برای اینکه این قطعات دچار آسیب نشوند بعد از گذشت زمان سرویس و مراقبت شوند. یکی از این قطعات و بخش ها درب یخچال و فریزر است که بعد از چندقطعه مهم دیگر نقش مهمترین بخش را در یخچال ایفا می نماید. درب یخچال و فریزر خود به تنهایی دارای بخش های مختلفی است و این بخش ها قطعات ریز و درشتی دارند که باید به آن ها توجه داشت. یکی از این مشکلاتی که در درب یخچال و فریزر ممکن است به وجود آید و باید از دلایلی که سبب بروز این مشکل می شود اطلاع داشت بسته نشدن درب دستگاه است که این مشکل برای تمام مدل های یخچال و فریزر ممکن است به وجود آید. در این مقاله قصد داریم دلایلی که سبب بسته نشدن درب یخچال و فریزر می شود و مشکلاتی که وجود آن ها در بروز این خرابی ایفای نقش نماید را قصد داریم برای شما بررسی نماییم. رفع برخی از این مشکلات نیازمند تخصص و برخی دیگر از این مشکلات غیر تخصصی می باشد و می توانید خود شما با سطح دانش فنی که دارا می باشید آن ها را برطرف نمایید. در ادامه همراه بخش تحریریه پارسیان سرویس باشید.

دلیل بسته نشدن درب یخچال و فریزر

همانطور که در ابتدای این مقاله توضیح داده شد یکی از بخش های مهم در یخچال و فریزر درب آن است که باید به درستی باز یا بسته شود. درب یخچال و فریزر دارای بخش هایی است که این قطعات در کنار هم باید به درستی به کار خود ادامه دهند تا درب به صورت کامل بسته بماند. یکی از مشکلاتی که در درب یخچال و فریزر ممکن است بروز نماید بسته نشدن کامل درب یخچال یا فریزر است که می تواند این مشکل دلایل مهمی داشته باشد. لازم است بدانید مشکلاتی از این دست در یخچال و فریزر نباید نادیده گرفته شوند و به طور حتم باید برای رفع آن اقدامات لازم انجام شود. بسته نشدن درب یخچال و فریزر می تواند به بخش های مهم دیگر مثل برد یا سیستم اپراتور و باعث برفک زدن داخل یخچال شود. ما در این مقاله قصد داریم تمام دلایلی که ممکن است سبب بروز این مشکل شود را برای شما بررسی نماییم و لازم است بدانید در این مقاله نکات بسیار مهمی را برای شما بررسی کرده ایم که لازم است تا انتهای آن را برای درک هرچه بهتر مطلب مطالعه نمایید.

بخوانید: تعمیر یخچال الکترواستیل

عدم تراز بودن یخچال و فریزر

یکی از دلایلی که می توان گفت جز دلایل اصلی این خرابی هم محسوب می شود تراز نبودن یخچال و فریزر است. لازم است بدانید یخچال و فریزر به دلیل حرکتی که ممکن است موتور در زمان راه اندازی ایجاد کند باید به طور حتم قبل از اینکه یخچال را استفاده نمایید باید آن را ابتدا ترازکرده و سپس استفاده کنید. لازم است بدانید در صورتی که یخچال و فریزر تراز نشده باشد ممکن است به بخش های مهم دیگر هم صدماتی وارد شود.

پرکردن درب یا یخچال از مواد غذایی

یکی دیگر از دلایلی که سبب بروز بسته نشدن درب یخچال می شود پرکردن بیش از حد درب یخچال از مواد غذایی است و یا قرار دادن اشیاء سنگین در این بخش است. لازم است بدانید برای استفاده درست از دستگاه باید مواد غذایی را به درستی در بخش های مختلف یخچال قرار دهید. یکی از دلایلی که ممکن است درب یحچال به درستی بسته نشود قرار دادن بطری ها و مواد غذایی سنگین و یا پرکردن بیش از حد قسمت درب یخچال است که باید به آن توجه داشت. شما می توانید برای استفاده درست از یخچال و بخش های داخلی آن مقاله معرفی بخش ها و طریقه چیدن مواد غذایی در یخچال فریزر در بخش مقالات پارسیان سرویس مطالعه نمایید.

مرتبط: تعمیر فریزر الکترواستیل

خراب و خشک شدن لولای درب یخچال و فریزر

یکی دیگر از دلایل مهم بروز این مشکل در یخچال و فریزر خشک شدن به معنی کم شدن روغن در لولای یخچال و فریزر است یا وجود مشکل و شکستگی لولای درب است. باید بررسی نمایید که لولای درب روغن کافی داشته باشد و اگر ندارد اقدام به تزریق روغن نمایید. یکی دیگر از نکاتی که می تواند سبب بروز این مشکل شود شکستگی و معیوب شدن لولای درب باشد که در صورت وجود آن باید با متخصصین ما در این خصوص مشورت های لازم را نمایید.

خرابی و پوسیدگی لاستیک دور درب یخچال و فریزر

یکی از دلایل مهم در بسته نشدن درب یخچال و فریزر خرابی و پوسیدگی لاستیک دور درب است که باید یکی از بخش هایی که توسط شما بررسی می شود همین قسمت است لاستیک دور درب یخچال و فریزر که دارای حالت آهنربایی است ممکن است به واسطه استفاده زیاد و تمیز نکردن حالت آهنربایی خود را از دست دهد و یا لاستیک دارای پوسیدگی و با دفرمگی باشد که باید در صورت وجود چربی و یا کثیفی اقدام به تمیز کردن آن نمایید و در صورتی که پوسیده و دفرمه شده است آن را تعویض نمایید.

دفرمه شدن درب یخچال و فریزر

یکی دیگر از دلایل مهم بسته نشدن درب یخچال و فریزر دفرمه شدن و یا افتادگی قسمتی از درب یخچال و فریزر باشد که در صورتی که از یخچال در شرایط نا مناسب و یا دستگاه به درستی تراز نباشد استفاده نمایید این مشکل برای دستگاه ایجاد می شود. لازم است بدانید در صورتی که یخچال و فریزر را به درستی جابجا نکنید ممکن است این مشکل در قسمت درب یخچال به وجود خواهد آمد.

نمایندگی یخچال فریزر الکترواستیل

نتیجه گیری

ما در این مقاله تلاش کردیم تمام دلایلی که سبب بروز بسته نشدن درب یخچال می شود را برای شما بررسی نماییم. لازم است بدانید در صورتی که دلیل به وجود آمدن این مشکل فنی و تخصصی می باشد باید به طور حتم توسط متخصصین امر بررسی و رفع عیب اتفاق بیفتد. شما می توانید در صورتی که نیاز به مشورت با متخصص این حوزه را دارید شماره های بخش فنی ما که در پایان این مقاله قرار گرفته تماس بگیرید و مشکل خود را مطرح نمایید.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *