ماشین لباسشویی بوش جز برندهای محبوب در بازار است که به دلیل کیفیت و کارایی خوب مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفته است. این ماشین مانند هر دستگاه دیگری ممکن است به مرور زمان با مشکلاتی مواجه شود. آبگیری و خشک کردن مهمترین مرحله شستشو در این ماشین است که اگر با اختلال روبرو شود برای مشتریان خوشایند نیست. برای حل این مشکل باید دستگاه ابتدا به طور دقیق و اصولی عیب یابی شود تا تعمیرکار متخصص بتوانند به راحتی آن را تعمیر کند. عوامل مختلفی می تواند باعث بروز این مشکل شود. خرابی و سوختگی برخی قطعات اصلی تربن دلیل خشک نشدن لباس ها است. در این شرایط باید لباس ها را از داخل ماشین خارج کنید تا بتوانید به تعمیر آن بپردازید. در ادامه همراه بخش تحریریه پارسیان سرویس باشید.

علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی بوش

خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی بوش علل مختلفی دارد که در اینجا به مهمترین آنها اشاره می کنیم تا شما با دیدن علائم به سرعت علت را بررسی کنید:

  • انسداد مسیر خروجی آب در ماشین لباسشویی بوش: اگر مسیر خروجی آب به هر دلیلی مسدود شده باشد آب از داخل دیگ یا مخزن خارج نمی شود که در این شرایط شما با مشکل خشک نشدن لباس ها روبرو خواهید شد. فیلتر یا لوله خروجی به دلیل پرز لباس یا برخی اشیاء ریز دچار گرفتگی می شود و نمی تواند آب را خارج سازد. وقتی فرایند خروج آب و خشک شدن لباس ها تکمیل نشود آب داخل لباس باقی می ماند‌. بهترین راهکار برای رفع این مشکل بررسی پمپ و خروجی آب و تمیز کردن آن است.
  • خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بوش: پمپ تخلیه مهمترین قطعه در ماشین لباسشویی بوش است که خراب شدن آن مانع از خشک شدن لباس ها می شود. استفاده مداوم از دستگاه خرابی پمپ را به همراه دارد که در این شرایط پمپ دیگر مکش لازم برای خروج آب از مخزن را ندارد. وقتی آب درون دیگ باقی بماند لباس ها خشک نمی شوند. با عیب یابی صحیح مشکل پمپ برطرف می شود‌. اگر این قطعه نیاز به تعویض داشته باشد آن را تعویض می کنند.
  • نقص در خازن راه انداز یا برد ماشین لباسشویی بوش: کوچکترین نقصی در برد ماشین می تواند مانع از خشک شدن لباس ها شود. در صورتی که موتور و پمپ دستگاه سالم باشد شما برای عیب یابی باید برد یا خازن راه انداز را بررسی کنید. با خراب شدن این قطعه دستور خشک کردن صادر نمی شود و ماشین نمی تواند لباس هایی خشک را به شما تحویل دهد.
  • ایراد در تسمه ماشین لباسشویی بوش: تسمه گرداننده دیگ نقش بسزایی در خشک کردن لباس ها دارد. اگر این تسمه دچار پارگی شود عملکرد دیگ مختل می شود و نمی تواند مرحله خشک کردن را اجرا کند. چرخش نامنظم دیگر مانع از خشک شدن لباس ها می شود. در این شرایط تعمیرکار متخصص تسمه را بررسی و در صورت خراب شدن تعویض می کند.
  • انتخاب نامناسب برنامه شستشوی لباس ها: ماشین بوش دارای برنامه شستشوی متنوعی است و نیاز است تا شما همیشه برنامه مناسب را انتخاب کنید‌. ای برنامه ها با توجه به جنس و حجم لباس انتخاب می شوند. اگر حجم لباس از برنامه تعیین شده بیشتر باشد عملکرد دستگاه مختل می شود و نمی تواند پروسه خشک کردن را به صورت کاملا اصولی پشت سر بگذارد. با توجه به دفترچه راهنما برنامه مناسب را انتخاب کنید.

بخوانید: تعمیرات ماشین لباسشویی بوش

  • قرار دادن لباس بیش هر حد ظرفیت: دیگ ماشین لباسشویی بوش ظرفیت خاصی دارد و نیاز است تا لباس ها متناسب با ظرفیت دیگ داخل آن ریخته شوند. اگر حجم لباس ها بیش از اندازه زیاد باشد عملیات شستشو و خشک کردن پیش نمی رود. ظرفیت نامناسب تعادل دیگ را بر هم زده و مانع از عملکرد اصولی آن می شود.
  • نیاز به تنظیم تنظیمات چرخه شستشو: ماشین لباسشویی بوش دارای کلیدهای تنظیم برنامه است. اگر این تنظیمات به درستی انجام نشوند چرخش دیگ با مشکل مواجه می شود. سرعت چرخش را می توان با توجه به حجم و جنس لباس ها مشخص کرد‌. برای لباس های پشمی و سنگین همیشه سرعت پایین انتخاب می شود. در صورتی که این تنظیمات به هم ریخته باشند دستگاه نمی تواند لباس هایی خشک را به شما تحویل دهد. بهتر است قبل از راه اندازی ماشین تنظیمات آن را به درستی تنظیم کنید.
  • واشر بوش به درستی نمی چرخد: نچرخیدن واشر ماشین لباسشویی بوش مانع از خشک شدن لباس ها در دستگاه می شود. خراب شدن این قطعه عملکرد سیستم را مختل کرده و در این شرایط شما نیاز به یک تعمیر کاز متخصص دارید.
  • شکستگی تسمه محرک ماشین: ایم تسمه لاستیکی دور دیگ قرار می گیرد و به چرخاندن آن کمک می کند اگر تسمه پاره شود نمی تواند دیگ را حرکت دهد به همین دلیل عمل خشک کردن انجام نمی شود.
  • سوئیچ قفل درب معیوب: خراب شدن سوئیچ قفل درب می تواند از دیگر علائم خشک نکردن لباس ها باشد. این کلید به ماشین سیگنال های لازم را ارسال می کند. زمانی که خراب می شود سیگنال شستشو و خشک کردن هم ارسال نمی شود.

راه حل‌ های مناسب برای رفع مشکل خشک نشدن لباس ها در ماشین بوش

اگر قطعی برق و اتصالات مانع از خشک کردن لباس ها شده بهتر است اتصالات داخلی و خارجی دستگاه را بررسی کنید. در صورتی مشکل از ترانس برد باشد آن را تست می کنند تا از خرابی یا سلامت آن مطمئن شوند. در صورتی که موتور ماشین خراب شده باشد تعمیرکاران به صورت کاملا تخصصی آن را چک می کنند. با رساندن هوا به بخش خشک کن می توان به راحتی این مشکل را برطرف کرد. راه حل دیگری که به رفع مشکل کمک می کند برطرف کردن انسدادها و گرفتگی ها در بخش خروجی آب است.

سخن پایانی

زمانی که علت خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی بوش را پیدا می کنید حال نوبت به برطرف کردن مشکل است. اگر سوختگی قطعات دلیل اصلی این مشکل باشد نیاز است تا از قطعات اصل و اورجینال استفاده کنید. این کار نیاز به مهارت و تخصص دارد بنابراین باید از متخصصین بوش کمک بگیرید. تعمیرکاران خبره و مجرب نمایندگی ماشین لباسشویی بوش به راحتی سیستم را عیب یابی و تعمیر می کنند. در چنین شرایطی به هیج وجه ماشین را دست کاری نکنید چون باعث خراب‌تر شدن آن می شود. عیب یابی مهمترین مرحله برای تعمیر است که امروزه توسط دستگاه های پیشرفته انجام می شود.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *