استفاده از ماشین لباسشویی باعث شده تا سرعت شستشوی لباس ها افزایش پیدا کند. اما وقتی ماشین آبسال به دلایل مختلف روشن نمی شود شما با کلی لباس کثیف مواجه می شوید. یک اختلال جزئی کوچک می تواند عملکرد دستگاه را تحت تاثیر قرار دهد. در این شرایط شما باید از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید. روشن نشدن دستگاه می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و اگر ایراد از قطعات باشد باید تعمیر یا تعویض شوند. زمانی که دستگاه روشن نمی شود به راحتی نمی توان عیب آن را پیدا کرد و این کار را باید به تعمیرکار متخصص واگذار کنید. در این شرایط بخش های مختلف ماشین باید مورد بررسی قرار بگیرند. در ادامه همراه پارسیان سرویس باشید.

علل اصلی روشن نشدن ماشین لباسشویی آبسال

روشن نشدن ماشین لباسشویی آبسال به دلایل مختلفی بستگی دارد که با پیدا کردن علت اصلی می توان یک راهکار ثابت برای رفع مشکل پیدا کرد. از دلایل اصلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اختلال در اتصالات ماشین لباسشویی: رایج ترین مشکل در ماشین لباسشویی آبسال اتصالات در سیستم برق آن است که مانع از روشن شدن ماشین می شود. در این شرایط باید مریز با کامل ماشین را بررسی کنید. اگر سیم کشی داخلی قطعات قطع شده باسد این مشکل به راحتی قابل پیگیری است. راه حل مناسبی که در این شرایط ارائه می شود استفاده از یک فاز متر و چک کردن اتصالات و جریان برق است. اگر بدنه دستگاه اتصال دارد می تواند خطر برق گرفتگی شما را تهدید کند.
  • ایراد در میکروسوئیچ درب لباسشویی: با خراب شدن میکروسوئیچ ماشین لباسشویی آبسال شما شاهد روشن نشدن آن خواهید بود. این قطعه برق را به سایر قسمت ها منتقل می کند. اگر درب ماشین با شدت باز و بسته شود یا آب روی این قطعه ریخته شود سوختگی و خرابی آن حتمی خواهد بود. بهترین راه حل پیشنهادی برای رفع این مشکل تست کردن میکروسوئیچ است. اگر قطعه دچار سوختگی شده باشد باید به سرعت تعویض شود.

بخوانید: تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال

  • خرابی موتور ماشین لباسشویی: از دیگر علل روشن نشدن ماشین لباسشویی آبسال می توان به خراب شدن موتور آن اشاره کرد که تعمیر آن کاری تخصصی است. سوختگی موتور هزینه زیادی را برای مصرف کننده به همراه دارد. تکنسین ها می توانند موتور دا تعویض یا تعمیر کنند. در صورتی که موتور نیم سوز شده باشد برخی قطعات آن تعویض می شود.
  • خراب شدن دکمه تایمر لباسشویی: خرابی دکمه تایمر ماشین لباسشویی ابسال می تواند روی عملکرد سایر قطعات تاثیر منفی داشته باشد. وقتی تایمر خراب می شود نمی تواند دستور لازم را به برد منتقل کند که در این شرایط شما شاهد روشن نشدن ماشین خواهید بود. با بررسی تایمر می توانید مشکل را به راحتی برطرف کنید. اگر قطعه نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد این کار به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای انجام می شود.
  • خرابی برد الکترونیکی لباسشویی: برد قلب ماشین لباسشویی است و خرابی آن مانع از روشن شدن دستگاه می شود. اگر این قطعه کوچک دچار سوختگی و خرابی شود نمی تواند دستورات لازم را به دیگ و سایر قسمت ها منتقل کند. خرابی خازن و اختلال در فیوز می تواند اصلی ترین دلیل خراب شدن این قطعه باشد. به کمک علائم و نشانه های موجود می توان از خرابی این قطعه اطمینان حاصل کرد. راه حل پیشنهادی در این شرایط کمک گرفتن از تعمیرکاران و متخصصین خبره است.
  • خرابی پارازیت گیر برق لباسشویی: از دیگر دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی آبسال می توان به خراب شدن فیلتر نویز گیر آن اشاره کرد. این فیلتر پارازیت ها را از دستگاه دور می کند و باعث عملکرد بهتر آن می شود. در صورتی که این قطعه خراب شدن پارازیت مانع از روشن شدن دستگاه و رسیدن ولتاژ مورد نیاز به آن می شود. در چنین شرایطی باید از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید تا این قطعه تعمیر یا تعویض شود.
  • سوختن سنسور المنت لباسشویی: سنسور المنت نقش بسزایی در روشن شدن ماشین لباسشویی دارد. وقتی این قطعه با مشکل مواجه می شود عملکرد دستگاه به طور کامل مختل می شود. این سنسور در زمان استفاده طولانی مدت از ماشین به شدت داغ می شود و فشار زیادی به طور وارد می کند. اگر روشن نشدن دستگاه به دلیل خرابی یا سوختگی این قطعه باشد نیاز است تا تعمیر یا تعویض شود. برای جلوگیری از خرابی این قطعه باید جرم روی المنت ها را پاک کنید.
  • خرابی پمپ تخلیه لباسشویی: خراب شدن پمپ تخلیه عملکرد ماشین را تحت تاثیر قرار داده و مانع از روشن شدن دستگاه می شود. از دلایل خراب شدن این پمپ می توان به مسدود شدن شیلنگ تخلیه و خروجی آب و فرسودگی تسمه و خرابی برد اشاره کرد. در چنین شرایطی باید قطعات مرتبط با پمپ مورد بررسی قرار بگیرند. خرابی پمپ باید به طور کامل بررسی شود که این کار نیاز به تخصص و مهارت دارد.
  • عدم توجه به توازن لباس‌های داخل دیگ: لباس های داخل دیگ باید توزان داشته باشند تا تعادل دیگ بر هم نخورد. گاهی علت روشن نشدن ماشین آبسال را باید در سلامت و عملکرد قطعات جستجو کرد. اگر نسبت به توازن بار لباسشویی بی توجه باشید با مشکل روشن نشدن آن روبرو خواهید شد. برای رفع این مشکل باید متناسب با ظرفیت دیگ آن را از لباس پر کنید.
  • خرابی صفحه کلید و صفحه نمایش لباسشویی: با خراب شدن صفحه کلید و صفحه نمایش ماشین ابسال روشن نمی شود. این مشکل رایج بوده و در بیشتر ماشین ها مشاهده می شود. صفحه کلیدهای لمسی حساس تر هستند و به سرعت خراب می شوند. اگر این قطعات معیوب شوند نمی توانند دستورات لازم را به ماشین ارسال کنند که در چنین شرایطی شما شاهد عدم روشن شدن ماشین خواهید بود. برای رفع مشکل باید این قطعات را بررسی کنید. بی توجهی به خرابی قطعات می تواند به موتور فشار زیادی وارد کند.

سخن پایانی

روشن نشدن ماشین لباسشویی آبسال با علائمی همراه است که متخصص برای بررسی ابتدا به لین نشانه ها توجه می کنند تا بتوانند با عیب یابی اصولی بهتر و سریع تر دستگاه را تعمیر کنند. ارورهایی که در زمان روشن نشدن دستگاه مشاهده می کنید به شما کمک می کنند تا سریع تر عیب دستگاه را پیدا کنید. اگر قطعات نیاز به تعویض داشته باشند نمایندگی ماشین لباسشویی آبسال همیشه از قطعات اصل و اورجینال استفاده می کند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *