ماشین لباسشویی دوو جز برندهای خوب بازار است به همین دلیل تعمیر آن برای مصرف کنندگان اهمیت بسزایی دارد. تخلیه نشدن آب از مشکلات شایعی است که بیشتر افراد با آن روبرو می شوند.  زمانی که ماشین آب را تخلیه نمی‌کند شما باید ابتدا آن را عیب یابی کنید. برای عیب یابی نیاز است تا آب دستگاه تخلیه شود. مسدود شدن و خرابی پمپ و فیلترها می‌تواند دلیل اصلی بروز این مشکل باشد. مصرف مداد شوینده نامناسب باعث پوسیدگی مدار شده و عدم تخلیه آب را به همراه دارد. کار عیب یابی و تعمیر دستگاه نیاز به تخصص و مهارت دارد بنابراین شما باید از یه تعمیرکار یا تجربه کمک بگیرید. اگر قطعات دستگاه دچار سوختگی شده باشند قطعات اورجینال و اصل جایگزین آنها می‌شود. در ادامه همراه بخش تحریریه پارسیان سرویس باشید.

علت اصلی تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی دوو

ماشین لباسشویی دوو به دلایل مختلفی آب را تخلیه نمی کند که در اینجا به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه آب

پمپ تخلیه آب مهمترین قسمت ماشین است که در صورت انسداد آن شما شاهد عدم تخلیه آب ماشین خواهید بود. پمپ وظیفه مکش آب آلوده را دارد و در تمام مراحل شستشو آب را از دستگاه خارج می کند. اگر این قطعه مسدود شود نمی تواند عمل مکش را انجام دهد در نتیجه آب در مخزن باقی می ماند. با تعمیر یا تعویض این قطعه می‌توان مشکل را برطرف کرد.

خرابی پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی

زمانی که پمپ تخلیه آب خراب می‌شود عمل خود را از دست می‌دهد  و نیاز است تا شما این قطعه مهم و حیاتی را تعویض کنید. با خراب شدن پمپ قطعات و آلاینده ها به راحتی از آن عبور می کنند و همین می تواند خرابی پروانه را هم به همراه داشته باشد. پمپ تخلیع در ماشین لباسشویی دوو ارزش بالایی دارد به همین دلیل خرابی آن کارایی دستگاه را مختل می کند.

تعمیرات ماشین لباسشویی دوو

انسداد دریچه خروجی فاضلاب

دریچه خروجی فاضلاب کمک می کند تا در تمام مراحل شستشو آب به سرعت وارد فاضلاب شود. اگر این دریچه به دلایل مختلف مسدود شود دیگر عملکرد اولیه خود را ندارد و نمی‌تواند آب آلوده را از ماشین به فاضلاب هدایت کند. کوچکترین گرفتگی در مسیر فاضلاب می‌تواند مانع از تخلیه آب شود. برای برطرف کردن این مشکل باید ابتدا مسیر فاضلاب را چک کنید‌.

استفاده از مواد شوینده متفرقه

استفاده از مواد شوینده نامرغوب می‌تواند به بخش‌های داخلی ماشین آسیب جدی وارد کند. این مواد با گذشت زمان باعث جرم و رسوب در مدار می شوند و همین موضوع مانع از تخلیه آب ماشین می شود‌. با سرویس سالیانه و از بین بردن جرم و رسوب می توانید به راحتی این مشکل را برطرف سازید.

انسداد شیلنگ تخلیه آب لباسشویی

از دلایل دیگر تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی می توان به انسداد شیلنگ تخلیه آب اشاره کرد. این شیلنگ مسئولیت خارج کردن آب از داخل ماشین به فاضلاب را دارد. اما وقتی شیلنگ دچار رسوب و گرفتگی می شود آب نمی تواند تخلیه شود و مجدد به داخل مخزن بر می گردد. برای برطرف کردن این مشکل بهتر است شیلنگ و محل اتصال آن را بررسی کنید.

باز شدن درب ماشین لباسشویی

اصلی ترین دلیل تخلیه نشدن آب از داخل ماشین لباسشویی دوو می تواند باز شدن درب آن باشد. با باز شدن درب ماشین به طور ناگهانی خاموش می شود و نمی تواند به راحتی آب را تخلیه کند. با خراب شدن زبانه درب و میکروسوئیچ شما شاهد بروز این مشکل خواهید‌. برای حل مشکل بهتر است ابتدا درب و زبانه آن را چک کنید.

اختلال در عملکرد هیدروستات لباسشویی

این قطعه سطح آب مصرفی را کنترل می کند. بنابراین زمانی که خراب می شود نمی تواند سطح آب را به درستی مشخص کند. به همین دلیل آب از حد خود می گذرد بدون اینکه تخلیه شود. با تعمیر یا تعویض هیدروستات ماشین این مشکل به راحتی برطرف می شود‌. این قطعه حساس باید به صورت کاملا تخصصی تعمیر شود.

ایجاد مشکل در برد الکترونیکی لباسشویی

کوچکترین مشکل در برد الکترونیکی ماشین لباسشویی دوو مانع از تخلیه آب از داخل ماشین می شود. برد مانند مغز انسان است که وظیفه کنترل تمام بخش ها را به عهده دارد. با خراب شدن برد دستورات و اطلاعات به سایر بخش ها منتقل نمی شود در این صورت دستگاه نمی تواند آب را تخلیه کند. برد مهمترین قطعه است و باید به صورت کاملا تخصصی تعمیر یا تعویض شود.

نحوه تخلیه آب ماشین لباسشویی دوو

وقتی آب ماشین لباسشویی تخلیه نمی شود شما برای عیب یابی و تعمیر باید به صورت دستی آب را تخلیه کنید. برای این کار باید ابتدا لباس‌ها را از ماشین خارج کنید تا خارج کردن آب راحت تر شود. در پوش قسمت پایین و سمت چپ دستگاه را بردارید تا فیلتر پمپ تخلیه بتواند با مکش خود آب را به سمت فاضلاب هدیه کند.

فرش جلوی دستگاه را جمع کنید تا خیس نشود. با یک سطح و حوله آب درون مخزن را جمع کنید. تا جایی که به طور کامل خشک شود. در این شرایط می‌توانید تمام قسمت‌های دستگاه را بررسی کنید. با خارج کردن فیلتر پمپ تخلیه تمام آب به صورت یکجا خارج می‌شود. با بیرون کشیدن شیلنگ تخلیه و خارج کردن درپوش روی شیلنگ آب مسیر خود را پیدا می کند.

شیلنگ را درون سطل قرار دهید تا آب وارد آن شود. مجدد شیلنگ را دد جای خود قرار دهید و اهرم پیچ مانند فیلتر را خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید. فیلتر خارج شده را تمیز کنید و آن را در جای خود قرار دهید. اکنون نوبت این است که عیب دستگاه را پیدا کنید.

سخن پایانی

بعد از عیب یابی و پیدا کردن علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی دوو نوبت به تعمیر آن می رسد که این کار باید زیر نظر نمایندگی ماشین لباسشویی دوو انجام شود. ماشین های جدید قطعات پیشرفته ای دارند به همین دلیل تعمیر آنها نیاز به تخصص و مهارت دارد. استفاده از قطعات اصل و اورجینال باعث شده تا مشکل تخلیه دستگاه به سرعت برطرف شود. وقتی عیب دستگاه را پیدا می‌کنید بهتر می توانید مشکل را از ریشه برطرف سازید. اگر به مشکل ایجاد شده بی توجه باشید آب به سایر قسمت‌ها نشت کرده و باعث سوختگی دیگر قطعات می‌شود.

شماره های تماس​ جهت رزرو خدمات تعمیرات در تمام نقاط تهران

شماره فوق قابلیت کلیک مستقیم تماس دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *