یخچال و فریزر ال جی یکی از برند های معروف به شمار می رود که در صورت خراب شدن تعمیرات آن برای افراد به صرفه تر خواهد بود. یکی از مشکلاتی که ممکن است افراد با آن مواجه شوند خاموش شدن یخچال و فریزر است که در این صورت شما باید به عیب یابی دستگاه بپردازید تا بدانی رکه کدام بخش یخچال و فریزر دچار مشکلات شده و نمی گذارد که روشن شود. مشکل در کابل برق و سوختن موتور و برد و ترموستات می تواند از اصلی ترین دلایل روشن نشدن بخچال و فریزر ال جی به شمار برود. البته ناگفته نماند که استفاده نادرست از یخچال فریزر مثلا باز گذاشتن طولانی مدت درب آن و قرار دادن مواد خوراکی داغ و همچنین نداشتن محافظ برق می تواند باعث خرابی یخچال و فریزر گردد. در صورت مواجه شدن با این مشکل حتما به سراغ افراد متخصص بروید تا با قطعات اورجینال به تعمیر وسیله شما بپردازد. در ادامه همراه بخش تحریریه پارسیان سرویس باشید.

علت های اصلی خاموش شدن یخچال و فریزر ال جی

خاموش شدن یخچال و فریزر ال جی همواره علت های بسیار متعددی دارد که ما در اینجا به چند مورد از مهمترین دلایل اشاره خواهیم کرد:

اشکال در اتصالات سیم و پریز

در صورتی که صفحه نمایش یخچال و فریزر شما کاملا خاموش است، اتصالات سیم به پریز برق را به صورت کامل بررسی کنید و از سلامت پریز و دوشاخ اطمینان حاصل نمایید.

اصولا از هر ده یخچال و فریزری که به صورت ناگهانی خاموش می‌شود، یک یخچال و فریزر به دلیل قطع بودن اتصالات الکتریکی آن اتفاق می ‌افتد در نتیجه با تعمیر پریز و کابل برق به راحتی این گونه مشکلات برطرف خواهد شد.

سوختن محافظ برق

محافظ برق یخچال و فریزر دستگاهی مخصوص است که اصولا برای جلوگیری از جذب نوسانات برق شهری و کم شدن عمر قطعات الکترونیکی یخچال مورد استفاده قرار می‌ گیرد. در این حالت به جای وصل سیم برق به پریز به صورت مستقیم، آن را به پریز محافظ برق وصل می‌ کنیم تا دستگاه همیشه از برق یکسان و بدون نوسان استفاده کند و دچار سوختگی نگردد.

بخوانید: تعمیرات یخچال و فریزر الجی

آسیب دیدن برد

یکی دیگر از دلایل مهم خاموش شدن یخچال و فریزر ال جی آسیب دیدگی یا سوختگی برد آن است. برد این وسیله در اصل قطعه‌ای الکترونیکی است که نقش مغز را برای دستگاه ایفا می‌ کند و با ارسال دستور به قطعات مختلف دستگاه، موجب عملکرد درست و به اندازه دستگاه می‌ شود.

این قطعه به طور معمول بر روی درب یخچال نصب می‌ شود و به کاربر اجازه کم و زیاد کردن دمای دستگاه را می ‌دهد که البته باید افراد متخصص آن را تنظیم نمایند تا دمای یخچال و فریزر متناسب باشد. لازم به ذکر است که نوسانات برقی می تواند باعث سوختن این قطعه گردد.

سوختن موتور

در صورتی که صفحه نمایش یخچال و فریزر سالم باشد این نشان دهنده سوختن موتور است، البته در صورت نداشتن صفحه نمایش به چراغ های درون یخچال و فریزر توجه نمایید، سوختن موتور که اصلی ترین بخش این وسیله به شمار می رود می تواند هم مشکلات زیادی را به همراه بیاورد و هم هزینه سنگینی را در بر داشته باشد تا مورد تعمیر قرار بگیرد.

خرابی ترموستات

ترموستات قطعه‌ای حیاتی در یخچال است که وظیفه اصلی و مهم آن تنظیم دما مطابق با خواسته فرد را دارد. این دستگاه به وسیله اتصالات الکترونیکی به برد یخچال وصل می‌ گردد و اطلاعات خود را به برد منتقل می‌ کند. خرابی این قطعه باعث می‌شود تا اطلاعات به صورت اشتباه به برد ارسال شود و برد دستور خاموش شدن موتور دستگاه را صادر کند.

نشتی گاز

سوراخ بودن لوله های گاز یخچال و فریزر، باز گذاشتن زیادی درب آن همواره می‌ تواند باعث خارج شدن کامل گاز یخچال گردد، در صورت داشتن نشتی و اتمام گاز یخچال خاموش شده و به درستی فعالیت نخواهد کرد در نتیجه باید به متخصص مراجعه کنید تا نشتی را تعمیر کرده و یخچال و فریزر را دوباره گاز نماید.

پرش و خرابی فیوز

در صورتی که فیوز یخچال و فریزر دچار خرابی یا پرش شده باشد یخچال و فریزر خاموش خواهد شد، در این شرایط شما باید فیوز را مورد بررسی قرار بدهید تا اگر دچار پرش شده آن را دوباره به حالت اولیه باز گردانید و اگر دچار خرابی و سوختگی شده ام را تعویض کنید تا دوباره یخچال و فریزر فعالیت خود را شروع کند.

یخ زدایی نکردن به موقع

گر یخچال و فریزر شما یخ زدایی نکند این می تواند به سیستم آسیب زیادی وارد نماید و سبب خاموش شدن آن گردد. پس بررسی کنید و اگر مشکل از یخ زدایی بود ام را برطرف نمایید.

مشکلات رایج یخچال و فریزر های ال جی

یخچال و فریزر های ال جی مشکلات رایجی دارند که اصولا افراد زیادی با آنها مواجه هستند. از مشکلات رایج یخچال و فریزر های ال جی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • یک سره کار کردن
  • یخ زدن لوله پشت یخچال و فریزر
  • یخ زدن داخل، نشتی آب
  • گرم شدن داخل یخچال و فریزر
  • کار نکردن و یخ نزدن فریزر
  • کار نکردن فن
  • قطع و وصل شدن برق
  • سرمای زیاد
  • روشن نشدن لامپ و سرپ نکردن یخچال
  • خاموش و روشن شدن

هر کدام از این مشکلات به نوبه خود مهم هستند و باید توسط افراد متخصص مورد بررسی قرار بگیرند و تعمیر شوند. برای روشن شدن یخچال و فریزر خاموش شده شما باید ابتدا مشکلات و دلایل را بررسی کنید یا همان عیب یابی نمایید و سپس به با تعمیر و تعویض قطعات کمک کنید تا یخچال و فریزر دوباره روشن شده و به فعالیت خود بپردازد.

سخن پایانی

پس از انجام عیب یابی و بررسی قطعات یخچال و فریزر ال جی که خاموش شده شما باید به فکر تعمیر آن و یا تعویض قطعات آن باشید که در این مرحله به کمک افراد متخصص و خبره و نمایندگی یخچال و فریزر الجی نیاز دارید زیرا لوازم جدید سیستم و قطعات پیشرفته تری دارند. متخصصان اصولا از قطعات اصلی و اورجینال استفاده می کنند که متناسب با ساختار و برند خود یخچال و فریزر هستند به همین دلیل مشکل وسیله شما از مرکز و به صورت کلی حل خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *